بورس‌نیوز(بورس‌خبر)، قدیمی ترین پایگاه خبری بازار سرمایه ایران

      
شنبه ۰۹ تير ۱۴۰۳ - ۱۰:۰۵
براساس اسناد دادگاهی روسیه؛

روسیه بانک ایتالیایی را محکوم کرد

روسیه بانک ایتالیایی را محکوم کرد
طبق اسناد دادگاهی در روسیه، بانک یونی کردیت ایتالیا به دلیل رها کردن قرارداد خود در سرمایه گذاری مشترک بین شرکت گازپروم روسیه و لیند آلمان به پرداخت ۴۴۸.۲ میلیون یورو (۴۷۹.۴۴ میلیون دلار) محکوم شد.
کد خبر : ۲۸۲۴۸۴
نویسنده :
مینا علیزاده

به گزارش بورس نیوز، طبق اسناد دادگاهی در روسیه، بانک یونی کردیت ایتالیا به دلیل رها کردن قرارداد خود در سرمایه گذاری مشترک بین شرکت گازپروم روسیه و لیند آلمان به پرداخت ۴۴۸.۲ میلیون یورو (۴۷۹.۴۴ میلیون دلار) محکوم شد.

یونی کردیت از طریق یک سرمایه گذاری مشترک به نام روس‌کم‌الاینس RusChemAlliance یکی از وام دهندگان ضمانت کننده در معامله ساخت کارخانه فرآوری گاز در منطقه اوست لوگا در نزدیکی سن پترزبورگ بود.

۵۰ درصد این سرمایه‌گذاری مشترک متعلق به شرکت گازپروم بود. این پروژه به دلیل تحریم‌های غرب بر سر درگیری اوکراین لغو شد.

 بیشتر بخوانید: ین در برابر دلار به کمترین میزان خود رسید

روس‌کم‌الاینس که دفتر مرکزی آن در سن پترزبورگ است، شکایتی را تنظیم کرد و خواستار غرامت از یونی کردیت به دلیل عدم انجام تعهدات خود شد.

بر اساس گزارش، سال ۲۰۲۲، شرکت صنعتی و مهندسی لینده آلمان قراردادی را با روس‌کم‌الاینس برای ساخت این کارخانه در سال ۲۰۲۱ منعقد کرده بود.

با این حال، این شرکت در پی درگیری اوکراین از این قرارداد خارج شد و گفت که این تصمیم بر اساس تحریم‌های غرب صورت گرفته است.

ماه گذشته میلادی، دادگاه داوری سن پترزبورگ و منطقه لنینگراد اقدامات موقتی را در مورد ادعای روس‌کم‌الاینس علیه یونی‌کردیت انجام داد.

این بانک ایتالیایی درخواست کرد که این روند لغو شود، اما دادگاه در عوض حکم به توقیف اموال و دارایی‌هایی آن در روسیه به ارزش ۴۶۲.۶۷ میلیون یورو (۴۹۴.۴ میلیون دلار) را داد.

اشتراک گذاری :
ارسال نظر
خبرنامه
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید:
نظرسنجی
به نظر شما دولت چهاردهم باید کدام یک از موارد زیر را در اولویت کاری خود قرار دهد.