بورس‌نیوز(بورس‌خبر)، قدیمی ترین پایگاه خبری بازار سرمایه ایران

      
دوشنبه ۱۱ تير ۱۴۰۳ - ۰۸:۴۳
آیین نامه نحوه تاسیس و فعالیت صندوق‌های تضمین بررسی شد
سومین جلسه شورای ملی تأمین مالی با موضوع بررسی پیش نویس "آیین نامه نحوه تاسیس و فعالیت صندوق‌های تضمین" به ریاست وزیر امور اقتصادی و دارایی برگزار شد.
کد خبر : ۲۸۲۵۹۱
نویسنده :
مینا علیزاده

به گزارش بورس نیوز، سومین جلسه شورای ملی تامین مالی با حضور اکثریت اعضا شامل وزیر اقتصاد، رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور، رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار و رئیس کل بیمه مرکزی در محل وزارت اقتصاد برگزار شد.

براساس این گزارش، ادامه بررسی "پیش نویس آیین نامه اجرایی نحوه تاسیس و فعالیت صندوق‌های تضمین" در دستور کار این نشست بود که پس از بحث و تبادل نظر، برخی از مواد این پیش نویس تایید شد.

بررسی شیوه و رویه اجرایی دریافت مجوز، بررسی ضوابط انواع صندوق ها، ایجاد محدودیت ۶ ماهه صدور موافقت نامه اصولی، تبدیل شرکت‌های خاص به سهامی عام، سقف مجاز سهامداری، محدودیت زمانی برای موسسان صندوق‌های تضمین جهت ایجاد صندوق جدید، صدور ضمانت نامه و ایجاد سامانه رصد و نظارت از جمله مواد مورد بررسی در این نشست بود.

گفتنی است، نخستین نشست شورای ملی تامین مالی در ۱۲ خردادماه امسال برگزار شد.

قانون تأمین مالی تولید و زیرساخت‌ها در اواسط اردیبهشت ماه برای اجرا به دولت ابلاغ شده که از مواد آن، تشکیل "شورای ملی تامین مالی" است.

بر اساس این قانون، به منظور توسعه و ترویج الگو‌های تأمین مالی، هم‌افزایی نهاده‌ها و روش‌های تأمین مالی، تقویت نظارت یکپارچه در تأمین مالی، توسعه دامنه وثایق و تضامین و تقویت نظام سنجش اعتبار «شورای ملی تأمین مالی» به ریاست وزیر امور اقتصادی و دارایی تشکیل می‌شود.

وزیر امور اقتصادی و دارایی، وزیر صنعت، معدن و تجارت، رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور، رئیس کل بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران، رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار، رئیس هیأت عامل صندوق توسعه ملی از اعضای اصلی این شورا هستند و همچنین یک نفر از بین اعضای کمیسیون اقتصادی و یک نفر از بین اعضای کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات به انتخاب مجلس شورای اسلامی به عنوان ناظر دیگر در این جلسات حضور خواهند داشت.

اشتراک گذاری :
ارسال نظر
خبرنامه
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید:
نظرسنجی
به نظر شما دولت چهاردهم باید کدام یک از موارد زیر را در اولویت کاری خود قرار دهد.