بورس‌نیوز(بورس‌خبر)، قدیمی ترین پایگاه خبری بازار سرمایه ایران

      
دوشنبه ۱۱ تير ۱۴۰۳ - ۰۹:۲۸
انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران گزارش داد؛

رشد تولیدکنسانتره سنگ آهن نسبت به سال گذشته

رشد تولیدکنسانتره سنگ آهن نسبت به سال گذشته
طبق آمار انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران در مجموع دو ماهه ابتدایی سال جاری، تولید کنسانتره سنگ‌آهن بیشترین رشد تولید را نسبت به مدت مشابه سال گذشته داشته است.
کد خبر : ۲۸۲۶۰۷
نویسنده :
مینا علیزاده

به گزارش بورس نیوز، طبق آمار انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران در مجموع دو ماهه ابتدایی سال جاری، تولید کنسانتره سنگ‌آهن بیشترین رشد تولید را نسبت به مدت مشابه سال گذشته داشته است.

بر اساس این گزارش، طی این مدت ۱۳ میلیون و ۷۹۸ هزار تن آهن اسفنجی تولید شده که در اردیبهشت ماه با یک جهش قابل توجه تولید نسبت به فروردین ماه، قریب به ۱۰ میلیون تن تنها در اردیبشهت ماه تولید شده است. آمار تولید دو ماهه امسال نسبت به میزان تن تولیدی در مدت مدت مشابه سال ۱۴۰۲، رشد ۱۷.۶ درصدی را نشان می‌دهد.

بیشتر بخوانید: صبانور، الماس کوه نور

لازم به ذکر است، پس از آن طی این مدت، بالغ بر هفت میلیون و ۶۶۰ هزار تن (هفت میلیون و ۶۶۴ هزار تن) گندله آهن اسفنجی تولید شده که ۱۴ درصد بیش از شش میلیون و ۷۲۳ هزار تن تولید شده در مدت مشابه سال گذشته، رشد ۱۴ درصدی را ثبت کرده است.

در مدت مذکور سال جاری ۱۲ میلیون و ۵۱۳ هزار تن گندله سنگ‌آهن تولید شده که نسبت به ۱۱ میلیون و ۷۱۹ هزار تن تولیدی در فروردین و اردیبهشت سال گذشته، ۶.۸ درصد بیشتر است.

همچنین، در دو ماهه نخست سال، به ترتیب دو میلیون و ۲۳۲ هزار تن مقاطع طویل فولادی و یک میلیون و ۸۱۳ هزار تن مقاطع تخت فولادی تولید شده که به ۱۲۳۳ هزار تن از مقاطه طویل تولید شده و ۹۴۶ هزار تن از مقاطع تخت تولید شده، مختص تولید در اردیبهشت ماه است. 

مقاطع طویل فولادی از دو میلیون و ۱۹۸ هزار تن با رشد ۱.۵ دصدی به دو میلیون و ۲۳۲ هزار تن رسیده و مقاطع تخت از یک میلون و ۷۴۵ هزار تن با رشد ۳.۹ درصدی به یک میلیون و ۸۱۳ هزارتن رسیده است.

گفتنی است، تولید محصولات فولادی از سه میلیون و ۹۴۳ هزار تن در دو ماهه سال گذشته، به چهار میلیون و ۴۵ هزار تن رسیده و بدین ترتیب ۲.۶ درصد رشد تولید را رقم زده است.

اشتراک گذاری :
ارسال نظر
خبرنامه
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید:
نظرسنجی
به نظر شما دولت چهاردهم باید کدام یک از موارد زیر را در اولویت کاری خود قرار دهد.