بورس‌نیوز(بورس‌خبر)، قدیمی ترین پایگاه خبری بازار سرمایه ایران

      
دوشنبه ۱۱ تير ۱۴۰۳ - ۰۹:۳۹
فروش ۶۶۰ میلیون ریال اوراق مرابحه عام دولتی
وزارت امور اقتصادی و دارایی اعلام کرد: در ادامه اقدامات این وزارتخانه برای تامین مالی اقتصاد کشور با هدف کاهش تبعات تورمی، خزانه‌داری کل کشور در سال جاری نسبت به انتشار و اوراق مرابحه عام دولتی به مبلغ ۶۶۰،۰۰۰،۰۰۰ میلیون ریال و نیز عرضه آن اوراق اقدام کرد.
کد خبر : ۲۸۲۶۰۹
نویسنده :
مینا علیزاده

به گزارش بورس نیوز، وزارت امور اقتصادی و دارایی اعلام کرد: در ادامه اقدامات این وزارتخانه برای تامین مالی اقتصاد کشور با هدف کاهش تبعات تورمی، خزانه‌داری کل کشور در سال جاری نسبت به انتشار و اوراق مرابحه عام دولتی به مبلغ ۶۶۰،۰۰۰،۰۰۰ میلیون ریال و نیز عرضه آن اوراق اقدام کرد که پس از اخذ سفارش‌های خرید اوراق از متقاضیان یادشده در سامانه‌های بازار بین‌بانکی کارگزاری بانک مرکزی و مظنه‌یابی شرکت مدیریت فناوری بورس تهران و همچنین عرضه عمومی، مجموعا مبلغ ۳،۴۶۶ میلیارد تومان از محل فروش اوراق تامین شد.

لازم به ذکر است، با احتساب مبلغ فوق و فروش اوراق در هفته‌های قبل، تاکنون مجموعا ۴۷،۹۳۵ میلیارد تومان، دولت از طریق انتشار اوراق نقدی تامین مالی نموده است.

لازم به ذکر است، در مقابل مبلغ تامین شده از طریق انتشار اوراق نقدی در سال جاری به مبلغ ۴۷،۹۳۵ میلیارد تومان، تا کنون مبلغ ۴۶،۵۸۳ میلیارد تومان توسط خزانه‌داری کل کشور برای تسویه اصل و فرع اوراق در سال جاری پرداخت شده است.

اشتراک گذاری :
ارسال نظر
خبرنامه
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید:
نظرسنجی
به نظر شما دولت چهاردهم باید کدام یک از موارد زیر را در اولویت کاری خود قرار دهد.