بورس‌نیوز(بورس‌خبر)، قدیمی ترین پایگاه خبری بازار سرمایه ایران

      
يکشنبه ۱۰ تير ۱۴۰۳ - ۱۷:۴۴
هم‌زمان با عقد تفاهم‌نامه همکاری با اداره کل محیط‌زیست استان بوشهر صورت گرفت؛

شروع یازدهمین سال حمایت مبین انرژی خلیج‌فارس از لاک‌پشت‌های منقار عقابی

شروع یازدهمین سال حمایت مبین انرژی خلیج‌فارس از لاک‌پشت‌های منقار عقابی
در راستای تداوم تعهدات زیست‌محیطی خود، شرکت مبین انرژی خلیج‌فارس هم‌زمان با تبادل قرارداد یازدهمین سال متوالی حمایت از لاک‌پشت‌های منقار عقابی، برای اولین‌بار تفاهم‌نامه‌ای را با سازمان حفاظت محیط‌زیست استان بوشهر جهت در جهت حمایت از لاک‌پشت‌های در خطر انقراض منقار عقابی منعقد کرد.
کد خبر : ۲۸۲۶۳۰
نویسنده :
مینا علیزاده

به گزارش بورس نیوز، انعقاد این تفاهم‌نامه در حضور معاونت دریای سازمان حفاظت محیط‌زیست کشور و جمعی از مدیران و کارشناسان دو طرف انجام شد.

طبق این تفاهم‌نامه، مبین انرژی خلیج‌فارس مانند سال‌های گذشته، اقداماتی از قبیل: پایش زمان تخم‌گذاری لاک‌پشت‌ها، ایجاد سایت‌های نگهداری تخم لاک‌پشت‌ها، برگزاری برنامه‌های آموزشی و اطلاع‌رسانی و حمایت از جوامع محلی ساحلی را برای حفاظت ازاین‌گونه ارزشمند به انجام خواهد رساند.

لازم به ذکر است، لاک‌پشت‌های منقار عقابی به دلیل شکار بی‌رویه، آلودگی سواحل و تخریب زیستگاه‌هایشان، در معرض خطر انقراض قرار دارند. حمایت‌های مستمر شرکت مبین انرژی خلیج‌فارس در طول یازده سال گذشته، نقش قابل‌توجهی در حفظ و احیای جمعیت این‌گونه در سواحل استان بوشهر ایفا کرده است.

در مراسم امضای این تفاهم‌نامه، مهندس مهدی فرزانه، مدیرعامل شرکت مبین انرژی خلیج‌فارس، ضمن ابراز خرسندی از تداوم همکاری با سازمان حفاظت محیط‌زیست در زمینه حفاظت از لاک‌پشت‌های منقار عقابی، اظهار داشت: مسئولیت حفظ محیط‌زیست و گونه‌های جانوری بر عهده همه ما است و ما در مبین انرژی همواره تلاش خواهیم کرد تا با انجام اقدامات زیست‌محیطی، به سهم خود در این امر مهم مشارکت نماییم.

معاون دریایی سازمان حفاظت محیط‌زیست کشور نیز در این مراسم با تقدیر از اقدامات ارزشمند شرکت مبین انرژی خلیج‌فارس در زمینه حفاظت از لاک‌پشت‌های منقار عقابی، گفت: امضای این تفاهم‌نامه برای یازدهمین سال متوالی، نشان‌دهنده تعهد و مسئولیت‌پذیری این شرکت در قبال محیط‌زیست است.

ذوالجودی افزود: خوشبختانه در دولت سیزدهم اقدامات زیادی در حفاظت از محیط‌زیست انجام پذیرفت و رئیس‌جمهور شهید نیز همواره محیط‌زیست را اصل بر دیگر بخش‌ها قرار می‌دادند.

وی در پایان گفت: امیدواریم با همکاری سایر بخش‌ها و جلب مشارکت جوامع محلی، شاهد حفظ و احیای هر چه بیشتر این‌گونه ارزشمند باشیم.

مرادزاده، مدیرکل حفاظت از محیط‌زیست استان نیز در این جلسه ضمن گرامیداشت یاد و خاطر رئیس‌جمهور شهید و تبریک عید غدیر در اقدامات بی‌شمار دولت در عرصه محیط‌زیست به نیکی یادکرد و به بیان مصادیق قرآنی در تأیید و تأکید موضوع مهم محیط‌زیست پرداخت.

اشتراک گذاری :
ارسال نظر
خبرنامه
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید:
نظرسنجی
به نظر شما دولت چهاردهم باید کدام یک از موارد زیر را در اولویت کاری خود قرار دهد.