بورس‌نیوز(بورس‌خبر)، قدیمی ترین پایگاه خبری بازار سرمایه ایران

      
دوشنبه ۱۱ تير ۱۴۰۳ - ۱۸:۱۳
بازار صادراتی
عمده‌ترین درآمد سیمان بهبهان در بازار صادراتی با مبلغی برابر با ۹۵ میلیارد و ۷۸۵ میلیون تومان صورت گرفت که این مبلغ دربرگیرنده‌ی ۶۸ درصد از کل درآمد‌های ماهانه بود.
کد خبر : ۲۸۲۶۴۱
نویسنده :
امیرحسین کریمی

بورس نیوز:

شرکت سیمان بهبهان در گزارش فعالیت ماهانه خود در خردادماه سال جاری میزان درآمد عملیاتی که از فروش محصولات در کدال به ثبت رساند برابر با ۱۴۱ میلیارد تومان بود. درآمد تجمیعی این شرکت سیمانی از ابتدای سال مالی تا پایان سومین ماه سال جاری ۳۲۰ میلیارد تومان به ثبت رسید.

درآمد ماهانه "سبهان" با فروش محصولات در بازار‌های داخل و خارج از کشور به ثبت رسیده است. عمده‌ترین درآمد آن در بازار صادراتی با مبلغی برابر با ۹۵ میلیارد و ۷۸۵ میلیون تومان صورت گرفت که این مبلغ دربرگیرنده‌ی ۶۸ درصد از کل درآمد‌های ماهانه بود.

بازار صادراتی

مابقی درآمد‌های "سبهان" نیز از فروش محصولات در بازار داخلی به دست آمد که ۴۶ میلیارد تومان بود، همچنین گفتنی است که کلیه فروش محصول سیمان "سبهان" از طریق بورس کالای ایران انجام خواهد شد و هیچ‌گونه فروش سیمان خارج از بورس کالای ایران صورت نمی‌پذیرد.

اوج گیری سیمان بهبهان در خرداد ۱۴۰۳

میزان درآمدی که "سبهان" از فروش محصولات «تیپ ۲، تیپ ۵ پاکتی، تیپ ۵ فله‌ای و کلینکر» شناسایی کرد در مقایسه با اردیبهشت ماه رشد ۴۱ درصدی را از خود بر جای گذاشت. سهان توانست پایان ۳ ماه نخست سال خود را با جابه‌جایی رکورد درآمدزایی تمام کند. این افزایش درآمدی نسبت به دوره مشابه سال گذشته برابر با ۳۰ درصد بود.

بازار صادراتی

عمده‌ترین درآمد حاصل از فروش محصولات سیمان بهبهان در خردادماه ۱۴۰۳ مربوط به محصول «کلینکر» در بازار صادراتی با ۹۵ میلیارد و ۷۸۵ میلیون تومان تعلق گرفت. کلینکر تنها محصولی بود که سبهان در بازار صادراتی به فروش رساند و از آن کسب درآمد کرد.

مقدار فروش محصولات "سبهان" در سومین ماه سال جاری ۱۱۹ هزار و ۷۷۰ تن از محصولات تولیدی خود را در بازار داخلی و صادراتی به فروش رساند که نسبت به ماه گذشته با افزایش ۳۴ درصدی همراه بود. از طرفی پرفروش‌ترین محصول این شرکت در اختیار «کلینکر» با ۷۵ هزار و ۱۰۳ تن بود. 

بازار صادراتی

همان‌طور که نمودار فوق ملاحظه می‌کنید، سیمان بهبهان در خردادماه ۱۴۰۳ توانست خود را به اوج مقدار فروش سال گذشته خود در مهرماه ۱۴۰۲ نزدیک کند و روندی که تاکنون این شرکت سیمانی از خود بر جای گذاشته امید می‌روند تا بتواند سقف مقدار فروش خود را جابه‌جا کند.

پایان مطلب

اشتراک گذاری :
اخبار مرتبط
افزایش سرمایه ۳۶۰۰ درصدی
مجمع عمومی عادی فوق‌العاده سیمان بهبهان برگزار شد؛

افزایش سرمایه ۳۶۰۰ درصدی "سبهان"

در هشتمین روز ماه جاری؛

"سبهان" از برگزاری مجمع خبر داد

سهامداران
در آخرین روز اردیبهشت؛

سهامداران "سبهان" گرد هم می آیند

ارسال نظر
خبرنامه
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید:
نظرسنجی
به نظر شما دولت چهاردهم باید کدام یک از موارد زیر را در اولویت کاری خود قرار دهد.