بورس‌نیوز(بورس‌خبر)، قدیمی ترین پایگاه خبری بازار سرمایه ایران

      
چهارشنبه ۰۶ تير ۱۴۰۳ - ۱۶:۵۱
چرا در صندوق طلای« تابان تمدن» سرمایه گذاری کنیم؟
صندوق طلای تابان تمدن (با نماد تابش) از لحاظ ترکیب دارایی‌های تحت مدیریت در میان بهترین صندوق‌های سرمایه گذاری طلا قرار دارد بدین جهت سرمایه گذاری در این صندوق یک دارایی امن به شمار می‌آید.
کد خبر : ۲۸۲۶۹۰
نویسنده :
مینا علیزاده

به گزارش بورس نیوز، ترکیب دارایی‌های صندوق‌های طلا در بازار سرمایه به دو دسته کلی شمش محور و سکه محورتقسیم می‌شوند. صندوق‌های سکه محور در پوتفوی خود سهم بزرگی را به سکه اختصاص داده اند و صندوق‌های شمش محور نیز بیشتر دارایی خود را به شمش اختصاص می‌دهند. برخی صندوق‌ها نیز تلاش می‌کنند میزان شمش و سکه متعادلی را در ترکیب دارایی‌ها داشته باشند.

صندوق‌های شمش محور زمانی برای سرمایه‌گذاری مناسب هستند که نوسان دلار زیاد نباشد و چشم‌انداز رشد قیمت جهانی طلا وجود داشته باشد. اما صندوق‌های سکه محور در شرایطی که چشم‌انداز دلار صعودی است گزینه بهتری از نظر بازدهی هستند هرچند حباب سکه ریسک بیشتری برای آن‌ها ایجاد می‌کند.

در حال حاضر ۷۱ درصد از ترکیب دارایی‌های صندوق طلای تابان تمدن، شمش طلا و ۲۷ درصد سکه طلا می‌باشد که از این نظر تابش در میان صندوق‌های با کمترین حباب قیمتی قرار دارد و گزینه مناسبی برای سرمایه گذاری به شمار می‌آید.

دسترسی آسان به صندوق سرمایه گذاری طلای تابان تمدن (با نماد تابش) از طریق سامانه معاملاتی آی بی تریدر و تمامی سامانه‌های معاملاتی بازار سرمایه امکان پذیر است.

از دیگر مواردی که خرید یونیت‌های صندوق تابش را نسبت به خرید طلا به صورت فیزیکی در اولویت قرار می‌دهد مدیریت حرفه‌ای است این امر می‌تواند به افزایش کارایی و کاهش ریسک سرمایه‌گذاری کمک کند.

همچنین صندوق سرمایه‌گذاری تابان تمدن به سرمایه‌گذاران امکان می‌دهند که با هر میزان سرمایه وارد بازار شده و به تدریج سرمایه‌گذاری خود را افزایش دهند.

ساده‌تر و سریع‌تر بودن فرآیند سرمایه‌گذاری در صندوق طلای تابان تمدن (با نماد تابش) و معافیت مالیاتی از جمله مزیت‌هایی است که سرمایه گذاری دراین صندوق را نسبت به خرید طلا به صورت فیزبکی در اولویت قرار می‌دهد.

اشتراک گذاری :
ارسال نظر
خبرنامه
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید:
نظرسنجی
به نظر شما دولت چهاردهم باید کدام یک از موارد زیر را در اولویت کاری خود قرار دهد.