بورس‌نیوز(بورس‌خبر)، قدیمی ترین پایگاه خبری بازار سرمایه ایران

      
چهارشنبه ۱۳ تير ۱۴۰۳ - ۱۷:۵۲
بهای نفت به بالاترین حد ۱۰ هفته اخیر رسید
بهای معاملات نفت برنت با ۴۷ سنت معادل ۰.۵ درصد افزایش، ۸۶ دلار و ۷۱ سنت در هر بشکه رسید که بالاترین حد در ۱۰ هفته گذشته بود.
کد خبر : ۲۸۲۷۷۸
نویسنده :
مینا علیزاده

به گزارش بورس نیوز، بهای معاملات نفت برنت با ۴۷ سنت معادل ۰.۵ درصد افزایش، ۸۶ دلار و ۷۱ سنت در هر بشکه رسید که بالاترین حد در ۱۰ هفته گذشته بود. بهای معاملات وست تگزاس اینترمدیت آمریکا با ۴۳ سنت معادل ۰.۵ درصد افزایش، به ۸۳ دلار و ۲۴ سنت در هر بشکه رسید و نزدیک به بالاترین رکورد دو ماه اخیر ایستاد.

هر دو شاخص روز سه شنبه که نگرانی‌ها نسبت به مختل شدن تولید منطقه خلیج مکزیکو بر اثر توفان گرمسیری «بریل» تسهیل شد، با کاهش، بسته شدند.

بیشتر بخوانید: تداوم روند صعودی نفت برنت

مرکز ملی توفان آمریکا اعلام کرد پیش بینی می‌شود توفان گرمسیری «بریل» تا زمان ورود به خلیج مکزیکو تا پایان هفته جاری، به توفان ضعیف‌تری تبدیل شود.

ئیپ جون رونگ، استراتژیست بازار شرکت آی جی گفت: قیمت نفت پیش از این، به دلیل نگرانی از مختل شدن عرضه بر اثر وقوع توفان «بریل»، افزایش یافته بود و با روشن شدن تاثیر محدود احتمالی این توفان، احتمالا بخشی از این رشد را از دست خواهد داد. با این حال، برداشت قابل توجه از ذخایر نفت آمریکا، تا حدودی از قیمت‌ها پشتیبانی کرد و همزمان، تنش‌ها در خاورمیانه هم ادامه یافت.

منابع بازار به نقل از گزارش موسسه امریکن پترولیوم اعلام کردند ذخایر نفت آمریکا در هفته منتهی به ۲۸ ژوئن، به میزان ۹.۱۶۳ میلیون بشکه کاهش یافته است، اما ذخایر بنزین به میزان ۲.۴۶۸ میلیون بشکه رشد کرد. ذخایر سوخت‌های تقطیری به میزان ۷۴۰ هزار بشکه کاهش یافت.

تحلیلگران در نظرسنجی رویترز، کاهش ذخایر نفت به میزان ۷۰۰ هزار بشکه، کاهش ذخایر بنزین به میزان ۱.۳ میلیون بشکه و کاهش ذخایر سوخت‌های تقطیری به میزان ۱.۲ میلیون بشکه را پیش بینی کرده بودند. آمار رسمی ذخایر نفت و فرآورده‌های نفتی آمریکا بعدازظهر روز چهارشنبه توسط اداره اطلاعات انرژی آمریکا منتشر خواهد شد.

میتسورو مورایشی، تحلیلگر شرکت فوجیتومی سکیوریتیز در این باره گفت: قیمت نفت از کاهش ذخایر نفت آمریکا پشتیبانی شد، اما این رشد محدود بود، زیرا برخی از سرمایه‌گذاران به دنبال سودگیری از صعود اخیر قیمت‌ها به بالاترین حد از آوریل بودند.

در این بین، انتظار می‌رود تقاضا برای بنزین در آمریکا، با آغاز فصل سفر‌های تابستانی در این کشور، افزایش پیدا کند. انجمن خودروی آمریکا پیش‌بینی کرده است که سفر در دوره تعطیلات روز استقلال در هفته جاری، ۵.۲ درصد بالاتر از مدت مشابه در سال ۲۰۲۳ خواهد بود و سفر‌های خودرویی، ۴.۸ درصد افزایش پیدا می‌کند.

در خاورمیانه، نیرو‌های رژیم صهیونیستی روز سه شنبه چندین منطقه در جنوب نوار غزه را بمباران کردند و هزاران فلسطینی مجبور به ترک خانه‌های خود شدند. در مرز با لبنان هم بین ارتش رژیم صهیونیستی و حزب الله، تبادل آتش صورت گرفت.

اشتراک گذاری :
ارسال نظر
خبرنامه
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید:
نظرسنجی
به نظر شما دولت چهاردهم باید کدام یک از موارد زیر را در اولویت کاری خود قرار دهد.