بورس‌نیوز(بورس‌خبر)، قدیمی ترین پایگاه خبری بازار سرمایه ایران

      
پنجشنبه ۱۴ تير ۱۴۰۳ - ۰۸:۵۵
در سفر شهید جمهور ایستگاه خاوران با ریل ذوب آهن اصفهان ماندگار شد
بیست و یکمین نمایشگاه بین المللی فولاد، متالورژی، ریخته گری و صنایع وابسته (متافو تبریز)، هم اکنون سه شنبه دوازدهم تیرماه با حضور محمد کلامی معاون اقتصادی استانداری آذربایجان شرقی و جمعی از مسئولین در محل دائمی نمایشگاه‌های بین المللی تبریز افتتاح شد. 
کد خبر : ۲۸۲۸۰۴
نویسنده :
مینا علیزاده

به گزارش بورس نیوز، بیست و یکمین نمایشگاه بین المللی فولاد، متالورژی، ریخته گری و صنایع وابسته (متافو تبریز)، هم اکنون سه شنبه دوازدهم تیرماه با حضور محمد کلامی معاون اقتصادی استانداری آذربایجان شرقی و جمعی از مسئولین در محل دائمی نمایشگاه‌های بین المللی تبریز افتتاح شد. 

ذوب آهن اصفهان به عنوان پیشران توسعه راه آهن سراسری، مترو کلان شهر‌ها و صنعتی سازی ساختمان با ارائه سبد متنوع محصولات نظیر انواع ریل، تیرآهن بال پهن، آرک معدن و ... در این نمایشگاه حضور دارد. 

محمد کلامی معاون اقتصادی استانداری آذربایجان شرقی در آیین افتتاح این نمایشگاه، طی گفتگوی اختصاصی با خبرنگار ما گفت: رشد و توسعه هر کشوری با زیرساخت‌های آن در بخش‌های مختلف ارتباط مستقیم دارد که خطوط ریلی به واقع از اساسی‌ترین این زیرساخت‌ها به شمار می‌روند.

تولید غرور آفرین ریل در ذوب آهن اصفهان، ما می‌توانیم را به رخ جهانیان کشید

وی ادامه داد: ریل ذوب آهن اصفهان محور توسعه زیر ساخت‌های کشور و تعامل میهن عزیزمان با سایر کشور‌های دنیا قلمداد می‌شود، تولید داخل این محصول غرور آفرین، ما می‌توانیم را در عمل به رخ جهانیان کشید. 

معاون اقتصادی استانداری آذربایجان شرقی تصریح کرد: خط ریلی میانه- بستان آباد- تبریز تا ایستگاه خاوران در سفر استانی شهید جمهور آیت الله رییسی به عنوان یک یادگار بزرگ، با ریل ذوب آهن اصفهان افتتاح و ماندگار شد و در شورای برنامه ریزی استان نیز ساخت قطعه آخر این خط ریلی تصویب و برآورد هزینه شده است و پیگیر اتصال آن به ایستگاه اصلی در شهر تبریز هستیم.

محمد کلامی خاطرنشان کرد: اصلی‌ترین مزیت استان آذربایجان شرقی نسبت به سایر استان‌های همتراز صنعتی موقعیت استراتژیک این استان است، زیرا مسیر کریدور ایران به آسیای میانه و اروپا از شهر تبریز عبور می‌کند.

شایان ذکر است ذوب آهن اصفهان به عنوان تنها تولید کننده ریل در غرب آسیا با شرکت ساخت و توسعه زیربنا‌های حمل و نقل کشور ۱۵ هزار تن ریل ۶۰E۱ با گرید R۲۶۰ را برای محور ریلی میانه- بستان آباد- تبریز انعقاد قرارداد نموده است.

گفتنی است بیست و یکمین نمایشگاه بین المللی فولاد، متالورژی، ریخته گری و صنایع وابسته (متافو تبریز) که بستر مناسبی برای شرکت‌کنندگان و بازدیدکنندگان جهت آشنایی با دستاورد‌ها و محصولات به شمار می‌رود تا روز جمعه ۱۶ تیرماه از ساعت ۱۶ الی ۲۱ پذیرای علاقمندان خواهد بود.

اشتراک گذاری :
ارسال نظر
خبرنامه
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید:
نظرسنجی
به نظر شما دولت چهاردهم باید کدام یک از موارد زیر را در اولویت کاری خود قرار دهد.