بورس‌نیوز(بورس‌خبر)، قدیمی ترین پایگاه خبری بازار سرمایه ایران

      
پنجشنبه ۱۴ تير ۱۴۰۳ - ۰۸:۵۶
نشست خبری مدیرعامل ذوب‌آهن در نمایشگاه معدن و متالورژی مشهد
مدیرعامل ذوب آهن اصفهان در روز اول هفدهمین نمایشگاه تخصصی معدن و متالورژی مشهد سه شنبه ۱۲ تیرماه در نشست خبری با اصحاب رسانه، گزارشی از فعالیت‌ها و دستاورد‌های اخیر این شرکت ارائه کرد.
کد خبر : ۲۸۲۸۰۵
نویسنده :
مینا علیزاده

به گزارش بورس نیوز، مهدی کوهی مدیرعامل ذوب آهن اصفهان در روز اول هفدهمین نمایشگاه تخصصی معدن و متالورژی مشهد سه شنبه ۱۲ تیرماه در نشست خبری با اصحاب رسانه، گزارشی از فعالیت‌ها و دستاورد‌های اخیر این شرکت ارائه کرد.
وی گفت: ذوب آهن اصفهان با تولید ریل ملی و تیرآهن بال پهن هم اکنون پیشران توسعه راه آهن سراسری، متروی کلان شهر‌ها و صنعتی سازی ساختمان می‌باشد.

کوهی افزود:ریل تولیدی این مجتمع عظیم صنعتی بر اساس استاندارد روز دنیا هم اکنون در خطوط راه آهن کشور مانند میانه – اردبیل، همدان – سنندج، چابهار – زاهدان، رشت - کاسپین و... و همچنین خطوط متروی کلان شهر‌ها مانند مشهد، تهران، تبریز و اصفهان نصب شده است.

مدیرعامل ذوب آهن اصفهان اضافه کرد: با تولید ریل سخت در این مجتمع عظیم صنعتی، ۲۵۰ تن از این محصول به متروی کلان شهر مشهد تحویل داده شد.

وی افزود: ذوب آهن اصفهان با عرضه محصولات مورد نیاز، در نهضت ملی مسکن مشارکت کرده و باتولید تیرآهن بال پهن، درصنعت سازی ساختمان و تحول در این صنعت نقش آفرین است.

کوهی، تولید آرک فولادی در ذوب آهن را یک اقدام مهم در جهت افزایش ایمنی کار در معدن ذکر کرد و گفت: در گذشته از آرک‌های چوبی در معادن استفاده می‌شد که استحکام لازم را نداشت، اما استفاده از آرک‌های فولادی که در ذوب آهن اصفهان تولید می‌شود، ایمنی کار در معدن را افزایش داده است.

مدیر عامل ذوب آهن اصفهان یکی از اقدامات مهم این شرکت در سال گذشته را افزایش سرمایه ذکر کرد و گفت: این مجتمع عظیم صنعتی در سال ۱۴۰۲ و در راستای اصلاح ساختار مالی، موفق به انجام افزایش سرمایه ۸۲۳ درصدی از محل تحدید ارزیابی دارایی‌ها شد.

وی در ادامه به پروژه‌های توسعه ذوب آهن اصفهان پرداخت و خاطرنشان کرد: پروژه پلنت اکسیژن به پایان رسیده و آماده افتتاح است. همچنین پروژه LF۳ به اتمام رسید که در افزایش تولید به ویژه تولید محصولات با ارزش افزوده بالا نقش مهمی دارد. پروژه تصفیه خانه ذوب آهن اصفهان نیز که توسط گروه مپنا در حال ساخت می‌باشد از جمله سایر پروژه‌های توسعه این مجتمع عظیم صنعتی است که از طریق آن پساب شهر‌های مجاور تصفیه شده و در خط تولید شرکت مورد استفاده قرار می‌گیرد.

کوهی همچنین به اقدامات این شرکت در راستای تامین مواد اولیه مورد نیاز به ویژه مواد آهن دار از جمله درمعدن ققنوس یک اشاره کرد و افزود: این مجتمع با تمام توان در جهت تحقق شعار سال مبنی بر جهش تولید، اقدام می‌کند.

شایان ذکر است هفدهمین نمایشگاه تخصصی معدن و متالورژی از تاریخ ۱۲ لغایت ۱۵ تیر ماه سال جاری در محل نمایشگاه بین‌المللی مشهد با حضور شرکت‌های داخلی و خارجی فعالیت می‌کند. غرفه ذوب آهن اصفهان در سالن فردوسی این نمایشگاه، پذیرای دست اندرکاران، کارشناسان و فعالان این صنعت است.

اشتراک گذاری :
ارسال نظر
خبرنامه
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید:
نظرسنجی
به نظر شما دولت چهاردهم باید کدام یک از موارد زیر را در اولویت کاری خود قرار دهد.