بورس‌نیوز(بورس‌خبر)، قدیمی ترین پایگاه خبری بازار سرمایه ایران

      
چهارشنبه ۱۳ تير ۱۴۰۳ - ۱۸:۰۲
درهلدینگ پتروپالایش اصفهان با همکاری شرکت میرداماد صفه صورت گرفت:

نرم افزار مدیریت یکپارچه و ساماندهی فرآیند پروژه ی «جیرا» بومی سازی شد

نرم افزار مدیریت یکپارچه و ساماندهی فرآیند پروژه ی «جیرا» بومی سازی شد
نرم افزار «جیرا» از کاربردی‌ترین نرم‌افزار‌های کنترل پروژه است که سازمان‌ها و شرکت‌های بزرگ برای مدیریت و ساماندهی فرآیند پروژه‌های خود از آن بهره می‌برند.
کد خبر : ۲۸۲۸۱۹
نویسنده :
مینا علیزاده

به گزارش بورس نیوز، نرم افزار «جیرا» از کاربردی‌ترین نرم‌افزار‌های کنترل پروژه است که سازمان‌ها و شرکت‌های بزرگ برای مدیریت و ساماندهی فرآیند پروژه‌های خود از آن بهره می‌برند. هلدینگ پتروپالایش اصفهان پیش از این، نرم افزار جیرا را برای کنترل پروژه‌های خود مورد استفاده قرار می‌داد، اما افزایش توان مهندسی و اجرای پروژه‌های جاری در هلدینگ، شرکت پتروپالایش میرداماد صفه را بر آن داشت تا با تشکیل کارگروهی، گام نخست را برای ارتقای جیرا و توسعه عملکردی این نرم افزار پرکاربرد در حوزه اسناد مهندسی بردارد.

حامد قنادی، رئیس واحد طراحی و توسعه نرم افزار هلدینگ پتروپالایش اصفهان درگفتگو با روابط عمومی شرکت پتروپالایش میرداماد صفه درباره فرآیند ارتقای نرم افزار جیرا گفت: این نرم افزار پیش از این برای مدیریت مستندات پروژه SAP استفاده می‌شد، با توجه به بررسی‌های بسیاری که در خصوص نرم افزار‌های ایرانی و خارجی موجود در بازار انجام شد به این نتیجه رسیدیم که جیرا نرم افزاری است که امکانات گسترده‌تر و امکان تغییرات بیشتری دارد.

وی افزود: از آنجایی که با نرم افزار جیرا، سامانه مستندات SAP را راه اندازی کرده و مباحث پشتیبانی را دنبال می‌کردیم، همچنین برای ارتباط با سایر سازمان‌ها، گردش کار را در جیرا راه اندازی کردیم، نتیجه گرفتیم که می‌توانیم در این نرم افزار گردش‌کار‌های مختلفی داشته باشیم.

رئیس واحد طراحی و توسعه نرم افزار هلدینگ پتروپالایش اصفهان ادامه داد: این نرم افزار در زمینه مستندات و گردش کار مربوط به پروژه مورد استفاده قرار می‌گیرد، با توجه به اینکه گردش کار مستندات در روش فعلی، براساس محدودیت‌های روش کاغذی و استفاده از اکسل انجام می‌شد، نیاز به ارتقای جیرا از سوی هلدینگ نیز مطرح شد و بر آن شدیم که با اعمال تغییرات در زمینه کدنویسی و پیکربندی، نرم افزار را ارتقا داده که در این خصوص همکاری مناسبی بین هلدینگ پتروپالایش اصفهان و شرکت پتروپالایش میرداماد صفه صورت پذیرفت.

وی در خصوص روند انجام کار بیان کرد: در ابتدای کار مقداری تفاوت دیدگاه وجود داشت، اما از آنجا که شرکت پتروپالایش میرداماد صفه از گردش کار پروژه‌های نفتی تبعیت می‌کرد، بنابراین طی بررسی‌ها و جلسات مختلف به راهکار مشترک رسیدیم که با مکانیسم مشخص و دقیقی، این سیستم پیاده سازی و اجرا شود.

قنادی در ارتباط با مزایای این پروژه اظهار داشت: قبل از استقرار این نرم افزار، مستندات پروژه‌ها در سامانه نرم افزاری شرکت‌های مجری یا پیمانکار قرار می‌گرفت، بنابراین با دو مشکل روبرو بودیم، نخست اینکه از امنیت اطلاعات روی سرور‌های آن‌ها مطمئن نبودیم و دوم اینکه اگر قرارداد با یک شرکت پیمانکار به هر دلیلی خاتمه می‌یافت یا فسخ می‌شد، به آخرین نسخه مستندات دسترسی نداشتیم مگر اینکه همه مستندات را در سیستم‌های داخلی نیز ذخیره می‌کردیم، لذا ممکن بود مستنداتی به روز شده باشد، اما آن را در شبکه داخلی خود به روز نکرده باشیم؛ اما با بهبود نرم افزار و توسعه آن، همه ارکان پروژه به آخرین نسخه مستندات دسترسی خواهند داشت.

وی اظهار کرد: در روش قبلی بخشی از گردش ارجاعات روی سامانه داخلی پالایشگاه قرار داشت و بخشی روی سامانه نرم افزار مجری، یعنی مدیران و کارکنان پروژه در مکاتبات نیما گردش را پیگیری می‌کردند، اما با این روش، هر دو طرف متعهد می‌شوند که آخرین کامنت‌های یک سند را روی همین بستر لحاظ کنند که می‌تواند از بروز مشکلات در آینده جلوگیری کند.

نرم افزار مدیریت یکپارچه و ساماندهی فرآیند پروژه ی «جیرا» بومی سازی شد/13 تیرماه ساعت 18

نرم افزار جیرا گامی اساسی در جهت یکپارچگی و مدیریت پروژه است

همچنین در این پیوند کارشناس مرکز مدیریت اسناد فنی شرکت پتروپالایش میرداماد صفه در ارتباط با ضرورت ارتقای نرم افزار جیرا عنوان داشت: واحد مهندسی به منظور کنترل، گردش کار و ارائه گزارش و مستندات پروژه ها، نیاز به یک بستر امن با سطح دسترسی راحت و سریع داشت تا بتواند نظارت کافی بر روی آخرین مدارک و مستندات فنی را داشته باشد.

رضا علی اکبری افزود: با همکاری واحد اسناد فنی شرکت پتروپالایش میرداماد صفه و واحد توسعه سیستم‌های هلدینگ پتروپالایش اصفهان، فرآیند‌های لازم جهت بهینه سازی اسناد مهندسی در این نرم افزار پیاده شد که قابلیت‌ها و نیاز‌های مدیریت اسناد را ارتقا بخشد. از مزایای بهبود عملکرد این نرم افزار می‌توان به کاربرپسند بودن، شخصی سازی، تغییر محیط کاری و بررسی گزارشات مورد نیاز کاربر نام برد.

اکنون با ارتقا و بومی سازی نرم افزار جیرا می‌توان به مواردی همچون: سرعت بالا جهت اتصال، آپلود و دانلود فایل‌ها، صدور آسان ترانسمیتال، امکان جستجوی پیشرفته، تشخیص میزان پیشرفت پروژه بصورت لحظه‌ای و بارگزاری مجزای فایل‌ها بصورت PDF و NATIVE با سطح دسترسی بالا اشاره نمود. همچنین روند گردش مدارک بصورت خطی می‌باشد که امکان ارجاع اشتباه را تقریباً به صفر می‌رساند.

کارشناس مرکز مدیریت اسناد فنی شرکت پتروپالایش میرداماد صفه با بیان اینکه نرم افزار جیرا دارای محیطی امن و یکپارچه برای کنترل فعالیتهاست که می‌تواند در آینده به انجام مکاتبات، صورتجلسات و خرید محصولات یا خدمات نیز کمک نماید که هدف ارتقا هرچه بیشتر و رشد فرآیند‌ها در بستر بهترین مکانیسم‌های فنی است.

اشتراک گذاری :
اخبار مرتبط
ارسال نظر
خبرنامه
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید:
نظرسنجی
به نظر شما دولت چهاردهم باید کدام یک از موارد زیر را در اولویت کاری خود قرار دهد.