بورس‌نیوز(بورس‌خبر)، قدیمی ترین پایگاه خبری بازار سرمایه ایران

      
يکشنبه ۱۷ تير ۱۴۰۳ - ۱۰:۰۳
اداره آمار فدرال آلمان اعلام کرد؛

بزرگترین اقتصاد اروپا روی خط زلزله

بزرگترین اقتصاد اروپا روی خط زلزله
سفارشات صنعتی آلمان در ماه مه به طور غیرمنتظره‌ای کاهش یافت و پنجمین افت متوالی است که به نشانه‌هایی می‌افزاید که تولید در بزرگترین اقتصاد اروپا در ماه‌های آینده بهبود نخواهد یافت.
کد خبر : ۲۸۲۸۷۳

به گزارش بورس‌نیوز، اداره آمار فدرال آلمان اعلام کرد که سفارشات نسبت به ماه قبل ۱.۶ درصد کاهش یافته است. تحلیلگران شرکت‌کننده در نظرسنجی رویترز پیش‌بینی می‌کردند که رشد ۰.۵ درصدی داشته باشد. تولید نسبت به ماه قبل ۲.۵ درصد کاهش یافته است. خودروها، تولید ماشین‌آلات و تجهیزات الکتریکی همگی شاهد کاهش بیش از ۵ درصدی بودند.

بدون احتساب سفارشات در مقیاس بزرگ، سفارشات جدید در ماه مه ۲.۲ درصد نسبت به ماه قبل کاهش یافت. مقایسه سه ماهه نشان داد که سفارشات از مارس تا مه ۶.۲ درصد کمتر از سه ماه قبل بوده است که بخشی از آن به دلیل سفارش در مقیاس بزرگ است.

داده‌های شاخص مدیران خرید برای بخش تولید در ماه ژوئن، ادامه رکود در این بخش را نشان می‌دهد که حدود یک پنجم اقتصاد آلمان را تشکیل می‌دهد، در حالی که آخرین شاخص فضای کسب‌وکار آلمان نشان داد که تولیدکنندگان نسبت به ماه‌های آینده بدبین هستند.

وزارت اقتصاد آلمان اعلام کرد که کاهش مداوم سفارش‌ها، همراه با وخامت انتظارات تجاری، نشان‌دهنده کاهش اقتصاد صنعتی در ماه‌های آینده است.

این وزارتخانه درباره این داده‌ها گفت سفارش‌های دریافتی تنها احتمالاً با تثبیت شدن تجارت جهانی ادامه می‌یابد و تقاضا برای محصولات صنعتی به تدریج افزایش می‌یابد. صنعت نقطه ضعف در بهبود اقتصادی آلمان بوده است.

توماس گیتزل، اقتصاددان ارشد بانک وی پی گفت که وضعیت صنعت جهانی، به عنوان مثال در ایالات‌متحده و چین، نیز مناسب نبود و هیچ نشانه‌ای از بهبود چشمگیر در کوتاه مدت وجود ندارد و در نتیجه رشد آلمان سرعت نخواهد گرفت.

 

منبع: ایسنا

 
اشتراک گذاری :
اخبار مرتبط
اوپک تولید نفت را افزایش داد
برای دومین ماه متوالی؛

اوپک تولید نفت را افزایش داد

رشد ۵۷۱ درصدی ارزش بازار
پرتفوی بورسی "ومعادن" ۶۲ درصدی سرمایه‌گذاری را در اختیار داشت؛

رشد ۵۷۱ درصدی ارزش بازار "ومعادن" نسبت به بهای تمام‌شده

نگاهی جامع به عملکرد صندوق های سرمایه گذاری در هفته ای که گذشت
ادامه درخشش صندوق‌های کاریزما در بازار سرمایه؛

نگاهی جامع به عملکرد صندوق های سرمایه گذاری در هفته ای که گذشت

در بیست و هفتمین روز ماه جاری؛

"کسرا" سهامداران خود را دعوت کرد

ارسال نظر
خبرنامه
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید:
نظرسنجی
به نظر شما دولت چهاردهم باید کدام یک از موارد زیر را در اولویت کاری خود قرار دهد.