بورس‌نیوز(بورس‌خبر)، قدیمی ترین پایگاه خبری بازار سرمایه ایران

      
دوشنبه ۱۸ تير ۱۴۰۳ - ۱۶:۳۲
مدیر بهره‌برداری و کنترل شبکه برق کشور مطرح کرد؛

افزایش مصرف برق کشور طی روزهای گذشته

افزایش مصرف برق کشور طی روزهای گذشته
مدیر بهره‌برداری و کنترل شبکه برق کشور بیان کرد: در پی افزایش گرما طی روزهای گذشته، کشور با افزایش مصرف برق مواجه بوده که این میزان مصرف به رقم ۷۶۸۰۰ مگاوات رسیده است.
کد خبر : ۲۸۲۹۶۷

به گزارش بورس‌نیوز، مازیار جمشیدی مدیر بهره‌برداری و کنترل شبکه برق کشور گفت: از روز شنبه با آغاز نیمه دوم تیرماه که با عدد بی سابقه ۷۶۸۰۰ مگاوات مصرف برق مواجه شدیم و پیش بینی میزان تقاضای مصرف برق در ساعت اوج مصرف امروز نیز به همین رقم خواهد رسید.

وی افزود: رقم افزایش مصرف برق نسبت به زمان مشابه در هفته قبل به رشد ۵۰۰۰ مگاوات رسیده است که این جهش مصرف برق را نشان می‌دهد.

جمشیدی عنوان کرد: میزان افزایش مصرف برق در کشور معادل مصرف برق دو استان اصفهان و کهکیلویه و بویر احمد است.

وی ادامه داد: استان‌های تهران بزرگ، هرمزگان، خوزستان، مازندران، فارس و بوشهر به عنوان پرمصرف‌ترین استان‌های کشور ثبت شدند.

جمشیدی از هموطنان درخواست کرد به دلیل افزایش مصرف برق در کشور، صنعت برق و کشور را یاری کنند و با انجام راهکار‌های ساده‌ای مانند پرهیز از مصرف همزمان تجهیزات پرمصرف مانند اتو و جاروبرقی در ساعات اوج مصرف یعنی ۱۱ تا ۱۷ و تنظیم دمای کولر گازی در دمای آسایش یعنی ۲۴ درجه و تنظیم کولر آبی روی دور کند آن، در بهینه سازی مصرف برق مشارکت داشته باشند.

اشتراک گذاری :
ارسال نظر
خبرنامه
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید:
نظرسنجی
به نظر شما دولت چهاردهم باید کدام یک از موارد زیر را در اولویت کاری خود قرار دهد.