تعداد بازدید : ۲۱۶۵
کد خبر : ۳۲۵۲۸
در پی گفتگو با معاون مالی اداری شرکت عنوان شد :
۲۶ خرداد ۱۳۸۹ - ۰۴:۵۷
در بخش صادرات ، مذاکرات متعددی در خصوص گسترش صادرات و در مرحله بعد خطوط تولید کنتورهای الکترونیکی در کشور افغانستان با شرکت برشنا بعمل آمده که در صورت تحقق این امر دولت افغانستان ضمن ایجاد کارآفرینی نسبت به تأمین کننده های مورد نیاز خود اهتمام ورزیده است .

شرکت کنتور سازی ایران سود سهام سال مالی 1387 خود را به سهامداران این شرکت که تا سقف 50 هزار سهم را در مالکیت دارند طی روز گذشته پرداخت و به حساب آنها واریز کرد .

حسینی ، معاونت مالی و اداری شرکت کنتورسازی ایران در گفتگو با خبرنگار بورس نیوز ضمن بیان مطالب فوق افزود : در ابتدای سال جاری ، وزارت نیرو در خصوص قول مساعد پرداخت بخش عمده ای از مطالبات پیمانکاران طرف قرارداد با وزارت نیرو و شرکت توانیر را تا پایان خرداد ماه سال جاری اعلام نموده بود اما متأسفانه تا کنون این وعده ها به طور کامل عملی نشده و در حال حاضر تنها بخش کوچکی از مطالبات معوق وصول شده و شرکت نیز در هر مرحله از دریافت این مطالبات اقدام به پرداخت سود سهامداران خود از محل این نقدینگی نموده است.

وی در ادامه به برخی از پروژه ها و برنامه های آتی شرکت در سال جاری اشاره کرد و افزود : بر اساس دستور اکید ریاست محترم جمهوری کشور مقرر گردید طی یکسال آتی وزارت نیرو نسبت به تعویض 20 میلیون کنتور در کشور اقدام نماید .


پروژه ملی را اجرا می کنیم

به همین منظور معاون برق و انرژی وزارت نیرو مهندس بهزاد طی دعوت از تولید کنندگان و شرکتهای فعال در زمینه اجرای هوشمند سازی شبکه های برق در کشور خواستند که پیشنهادات خود را جهت اجرای این طرح عظیم ملی به شرکت سابا اعلام نمایند .

در این راستا شرکت کنتور سازی ایران طی مدت کوتاهی نسبت به تنظیم پروپزال تحت عنوان طرح جامع اجرایی فرا سامانه هوشمند ملی ، ایران اقدام و به مسئولین ذیربط در وزارت نیرو تحویل داد و طی این پیشنهاد شرکت کنتور سازی ایران آمادگی خود را جهت اجرای کامل طرح فوق اعلام داشته است .


تقویت صادرات

معاون مالی و اداری شرکت کنتورسازی ایران در بخش دیگری از سخنان خود به مطالعه بازارهای افغانستان ، عراق ، ونزوئلا و برخی کشورهای عربی اشاره کرد و اظهار داشت : در بخش صادرات ، مذاکرات متعددی در خصوص گسترش صادرات و در مرحله بعد خطوط تولید کنتورهای الکترونیکی در کشور افغانستان با شرکت برشنا بعمل آمده که در صورت تحقق این امر دولت افغانستان ضمن ایجاد کارآفرینی نسبت به تأمین کننده های مورد نیاز خود اهتمام ورزیده است .

لازم به ذکر است اخیراً شرکت در یک مناقصه سفارش صادرات 40 هزار دستگاه کنتور را به افغانستان دریافت کرده است .

در خصوص صادرات به کشور عراق نیز مذاکرات مشابهی با دولت مرکزی عراق و دولت کردستان بعمل آمده و پروژه هایی را نیز در کردستان آغاز کرده ایم .


دامنه نوسانات نرخ ارز

این مقام مسئول در شرکت کنتورسازی در برابر این سوال که افزایش دامنه نوسانات نرخ ارز چه تأثیری بر EPS سالیانه شرکت خواهد داشت ؟ پاسخ داد : درصورتیکه در خصوص کنترل نرخ ارز از سوی بانک مرکزی و دولت تصمیم مناسبی آغاز نگردد ، امکان تأثیر منفی بر EPS سالیانه دور از انتظار نیست ؛ اما در حال حاضر با توجه به اینکه کلیه اعتبارات اسنادی شرکت با یورو انجام میشود کاهش نرخ یورو ، تأثیر مثبتی بر EPS سه ماهه ابتدای سال داشته است .


افزایش سرمایه در دستور کار شرکت

وی با اشاره به اینکه میزان تحقق سود سال مالی 1388 در دست بررسی نهائی می باشد اشاره کرد ، با توجه به سرمایه گذاری هایی که بمنظور افزایش ظرفیتهای تولید طی دو سال اخیر صورت گرفته و بر اساس دستور مدیر عامل طرح افزایش سرمایه در دستور کار قرار داده شده که امید است با عنایت به نظر مساعد بازرس قانونی بتوان طی ماههای آتی نظر مساعد سازمان بورس و اوراق بهادار را نسبت به افزایش سرمایه جلب و به مرحله اجرا در آورد .


دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
گزارش مجامع

زمان مجمع ۲۴ شرکت مشخص شد

زمان مجمع فولاد مبارکه، پالایشگاه فرابورسی، دو بانک و ۲۱ شرکت مشخص شد
آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام شرکت بهمن دیزل روز چهارشنبه هجدهم تیر با ٨٧.٣ درصد کل اعضاء سهامداران در سالن همایش شرکت بهمن موتور برگزار شد.
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: