تعداد بازدید : ۷۸۳
کد خبر : ۳۵۹۱۴
۲۴ شهريور ۱۳۸۹ - ۰۸:۳۹

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی خطاب به سردمداران آمریکا گفت: به جای هر قرآنی که سوزانده اید یک میلیون قرآن در دنیا منتشر خواهیم کرد، زیرا مسلمانان در برابر این اقدام موهن آرام نمی نشینند و پاسخ کوبنده ای خواهند داد.

سید محمد حسینی در اجتماع کثیر فعالان قرآنی در میدان فلسطین، اهانت به قرآن را ناشی از اسلام گریزی و اسلام ستیزی غربی ها دانست و گفت:‌ اقدامات توهین کنندگان به قرآن که با حمایت آمریکا و اسراییل صورت گرفت، نشانه استیصال غر ب در برابر موج بیداری اسلامی است.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه آنان به نام مسیحیت و کلیسا چنین اقدامی را صورت داده اند، خطاب به کشیشان جهان گفت: در صورت مطالعه قرآن و اشاراتی که به مسیح و حضرت مریم شده است پی خواهید برد که این حرکت بسیار مذموم بوده و جز توسط صهیونیست ها کس دیگری قادر به انجام آن نخواهد بود چون مردم دنیا با هر مذهب و مرام و فرقه ای قرآن را تکریم و احترام می کنند.

حسینی با اشاره به حادثه یازدهم سپتامبر که ادعا شد از سوی مسلمانان افراطی و طالبان صورت گرفت گفت:‌ القاعده و طالبان دست پرورده و آموزش دیده سازمان اطلاعات آمریکا است و کسانی هستند که دیپلمات های ایرانی را نیز در افغانستان به شهادت رساندند.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه بعد از حادثه یازدهم سپتامبر 2001 همگان متوجه شدند که عاملان این حرکت فجیع «موساد و سیا» بوده است افزود: غربیها این حرکت موهن را در یازدهم سپتامبر امسال به منظور تغییر افکار عمومی صورت دادند.

حسینی با اشاره به اینکه پیروان حضرت مسیح، حضرت موسی و ادیان ابراهیمی نیز از هتک حرمت به مقدسات مسلمان مکدر شده و این حرکت را محکوم نموده‌اند گفت:‌ کسانی که تا دیروز به ماهیت پلید آمریکا و اسراییل پی نبرده بودند با این اقدام گستاخانه از آنان رویگردان شده اند.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در میان فریاد های مرگ بر آمریکا و مرگ بر اسراییل جمعیت حاضر در میدان فلسطین با ابراز نگرانی از این عمل ننگ آور، خطاب به دولت آمریکا گفت:‌ چگونه به خود اجازه دادید که به اعتقادات بیش از یک و نیم میلیارد مسلمان جهان اهانت کنید.؟

حسینی با ابراز تاسف از اینکه این حرکت توسط کسانی صورت گرفته است که مدعی احترام به دانش و مخالف کتاب سوزی هستند اظهارداشت: آیا قرآن کریم که دارای بصیرت،‌ مکارم و سجایای اخلاقی است با ادعای پوچ باید سوزانده شود؟

وی این حرکت را باعث سرعت گرفتن سقوط قدرتهای جهانی دانست و گفت:‌ این گونه اعمال و اقدامات شرم آور که شتاب زده صورت می گیرد بیانگر عجز و درماندگی قدرت ها است که راه دیگری جز توسل به آن ندارند.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی هتک حرمت به قرآن کریم را عامل گرایش هرچه بیشتر نخبگان،‌ زبدگان،‌ متفکران و شیفتگان به کتاب مقدس مسلمانان دانست و گفت: این عمل باعث حساسیت بیشتر برای مطالعه قرآن برای یافتن دلایل هتک حرمت به مقدسات خواهدبود.

حسینی با بیان اینکه در طول تاریخ هرگز این چنین به مقدسات توهین نشده است گفت: جسارت به کلام خدا و کتاب توحید،‌ اخلاق، نور و هدایت و کتابی که در دل و جان مسلمانان است و بدان عشق می ورزند،‌ بسیار گستاخانه و شرم آور است .

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت صنعتی پارس خزر (سهامی عام) در ساعت 15 مورخ 1398/04/13 با حضور صاحبان 92/88 درصد از کل سهام و با نمایندگان تام‌الاختیار آنان در محل قانونی شرکت تشکیل شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: