تعداد بازدید : ۸۸۰
کد خبر : ۳۸۲۵۶
۰۴ آبان ۱۳۸۹ - ۱۹:۴۸
سيد محمد حسيني در گفت‌وگو با فارس درباره عدم حضور پايگاه‌هاي خبري الف، رجا‌نيوز، عصر ايران، تابناك، جهان، فردا و... در هفدهمين نمايشگاه مطبوعات و خبرگزاري‌ها به خاطر عملكرد نامناسب معاون مطبوعاتي و وجود برخي گلايه‌ها در اين خصوص اظهار داشت: نامه‌اي از سوي اين سايت‌ها براي ما ارسال شده كه من اين نامه را نديده‌ام و به بنده هم منتقل نكرده‌اند و هم‌اكنون متوجه آن شدم.

وي ادامه داد: در بيانيه‌اي كه از سوي اين پايگاه‌هاي اطلاع‌رساني صادر شده تنها به اين موضوع اشاره شده كه نامه‌اي از سوي آنها براي وزير ارسال شده اما هيچ‌گونه رايزني در اين خصوص از سوي مسئولان پايگاه‌هاي اطلاع‌رساني كه اين بيانيه را صادر و از حضور در نمايشگاه انصراف داده‌اند با بنده صورت نگرفته است.

وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي خاطرنشان كرد: ظاهرا گلايه پايگاه‌هاي اطلاع‌رساني اين بوده است كه آنها بايد در كنار خبرگزاري‌ها جانمايي مي‌شدند. اما در اين خصوص كسي با ما صحبت‌ و رايزني نكرده است و تماس تلفني با بنده در اين خصوص گرفته نشده است.

وي با تذكر اينكه بنده روز قبل از افتتاح نمايشگاه در مجلس در دسترس بودم و در صبح روز افتتاح نمايشگاه نيز در همايشي حضور داشتم، گفت: با اين وجود كسي با بنده طرح موضوعي در اين خصوص نداشته است.

وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي در پاسخ به اين پرسش كه آيا از نحوه جانمايي غرفه‌ها در نمايشگاه مطبوعات امسال رضايت دارد، اظهار داشت: من هنوز از نمايشگاه بازديد نكرده‌ام و پس از بازديد نظر خود را اعلام مي‌كنم.

جهان:اینک برای روشنتر شدن ذهن مخاطبان محترم، نامه سایت هایالف، تابناک، جهان نیوز، رجانیوزوفردانیوزبه وزیر محترم ارشاد آورده می شود و در ادامه توضیحاتی را به آن می افزاییم:


برادر ارجمند جناب آقای دکتر حسینی-دام عزه-
وزیر محترم فرهنگ و ارشاد اسلامی،
سلام علیکم؛

احتراماً نظر به اهمیت ویژه ایفای نقش رسانه ها و مطبوعات در نظام جمهوری اسلامی و لزوم حضور منسجم رسانه های انقلابی در راستای به انجام رساندن وظایف ذاتی خود در این عرصه، پایگاههای اطلاع رسانی ذیل الذکر بر آن شدند تا از فرصت مناسب پیش آمده در نمایشگاه مطبوعات امسال(آبان ماه 89) در جهت ارتباط گیری مؤثر با مخاطبان حوزه رسانه، بهره گیری کنند؛ لذا با علاقه مندی به تمهیدات و مقدمات معمول آن با صرف انرژی، وقت و هزینه مشغول شدند.

متأسفانه درست در روز تحویل غرفه ها به مدیران این پایگاههای اطلاع رسانی از طرف برگزارکنندگان نمایشگاه اطلاع داده شد که محل استقرار سایت ها در طبقه دوم و به تعبیر ما در جایی نامناسب است. با کمال تأسف باید بگوییم که عدم اختصاص جای مناسب به پایگاههای اطلاع رسانی و سایت ها در سال های گذشته نیز مسبوق به سابقه می باشد.

با آنکه یکی از فاکتورهای مهم جذابیت نمایشگاه مطبوعات حضور سایت های پرمخاطب خبری با رویکرد سیاسی و فرهنگی است مع الأسف مسؤولان امر همواره در تعامل با ایشان در مقایسه با خبرگزاری ها و نشریات به ایشان همچون طفیلی و رسانه های خرده پا می نگرند.

پس از تماس با معاونت محترم مطبوعاتی، جناب آقای رامین و درخواست برای تغییر مکان و اختصاص محل مناسب و پاسخ منفی ایشان، اینک به استحضار جنابعالی می رساند که علی رغم علاقه قلبی و تمهیدات جدی برای شرکت در این نمایشگاه، در صورت عدم جابجایی محل غرفه های پایگاه های اطلاع رسانی ذیل الذکر از طبقه دوم به طبقه اول و در نظر گرفتن جایی مناسب جهت حضور، با کمال تأسف از حضور در نمایشگاه امسال معذور خواهیم بود.

امید است وزیر محترم که بر علاقه مندی خود به جایگاه رسانه های مردمی بارها تأکید داشته اند، با حل این مشکل و به تبع آن حضور سایت هایی که جزء پربیننده ترین رسانه های خبری– تحلیلی در نوع خود هستند، طراوت و شادابی را به برگزاری این سال نمایشگاه بازگردانند.

والله ولی التوفیق
پایگاههای اطلاع رسانی الف، تابناک، جهان نیوز، رجا نیوز و فردا نیوز

به گزارش خبرنگار جهان نامه مذکور شنبه شب (1/8/89) از طرف پایگاه های اطلاع رسانی فوق برای مشاور جوان وزیر ارشاد دورنگار می گردد و مشاور محترم وزیر قول می دهد که در اسرع وقت مطلب را به اطلاع آقای وزیر برساند.

صبح روز یکشنبه (2/8/89) در پیگیری انجام شده از مشاور وزیر، وی از جانب وزیر پاسخی کلی بابت بررسی مطلب اعلام می کند و قرار می شود تا ظهر و در اولین فرصت نتیجه را اعلام کند.

در ادامه پیگیری ها، سایت ها با این پاسخ مدیر کل محترم مطبوعات داخلی - که به صورت شفاهی به واسطه مشاور جوان وزیر به مدیر مسؤول جهان نیوز انتقال پیدا کرد- مواجه شدندکه: نقشه غرفه ها توزیع شده و جاها مشخص است؛ اما اگر تا ظهر عده ای که قرار بود در طبقه همکف مستقر شوند نیامدند، شاید بتوان برخی از سایت ها را جای ایشان در پایین مستقر کرد.

متأسفانه تا فردای آن روز یعنی دوشنبه (3/8/89) هیچ رسیدگی خاصی انجام نمی شود و 5 سایت فوق بر خلاف میل و با وجود آمادگی و برنامه ریزی برای شرکت در نمایشگاه مجبور می شوند با صدور بیانیه ای از حضور خود، منصرف شوند.

در هنگام صدور بیانیه انصراف، سایت عصر ایران و پس از صدور آن 5 سایت دیگر هم به جهت نارضایتی خود از روند کار نمایشگاه با امضای این بیانیه از شرکت در نمایشگاه انصراف دادند.
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت صنعتی پارس خزر (سهامی عام) در ساعت 15 مورخ 1398/04/13 با حضور صاحبان 92/88 درصد از کل سهام و با نمایندگان تام‌الاختیار آنان در محل قانونی شرکت تشکیل شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: