تعداد بازدید : ۳۱۵۹
کد خبر : ۴۲۸۷۶
اجرای طرح های توسعه ای در شرکت فارسیت درود
۰۴ بهمن ۱۳۸۹ - ۱۱:۱۰
به گفته این مقام مسئول طی سال جاری با صادرات بخشی اندکی از تولیدات "سفارود" (عمدتاً ورق) به کشورهایی همچون عراق ، حاشیه سود مناسبی از این محل برای شرکت تأمین می شود

بنابر اطلاعات و مستندات منتشر شده در شبکه کدال ، شرکت فارسیت درود عایدی هر سهم خود را برای سال مالی 89 با سرمایه 120 میلیارد و 960 میلیون ريالی مبلغ 110 ريال بطور خالص پیش بینی نموده که طی عملکرد 9 ماهه امسال با پوشش 25 درصدی سودی 28 ريالی را محقق ساخته است .

به گزارش بورس نیوز ، در حالیکه "سفارود" سود هر سهم خود را برای سال مالی جاری مبلغ 145 ريال پیش بینی نموده بود طی عملکرد سه ماهه سوم امسال با تعدیل 24 درصدی عایدی هر سهم ، بودجه انتظاری را به مبلغ 110 ريال کاهش داده است .

گفتنی است مبلغ سه هزار ريال در آمد حاصل از سرمایه گذاری های این شرکت ناشی از سرمایه گذاری در سهام شرکت لوله و الیاف بهراد با مالکیت 30 درصدی سهام بوده که با توجه به تعدیل درآمدی صورت گرفته در عملکرد 9 ماهه امسال ، هیچ مبلغی از این محل در دوره فوق محقق نشده است .

در همین راستا لشنی ، مدیر عامل شرکت گروه صنعتی لوله و الیاف بهراد در گفتگو با خبرنگار ما از آغاز بهره برداری از خطوط تولید این شرکت طی چند روز گذشته خبر داد و افزود : راه اندازی دو خط تولیدی شرکت در حال حاضر پس از انجام تست های اولیه و تولید آزمایشی در دستور کار قرار گرفته و این در حالی است که در این خطوط تولیدی ، امکان پیش بینی طرح های توسعه ای جدیدتری نیز وجود دارد.

وی ظرفیت کل تولید این شرکت را به مقدار 23 هزار و 600 تن اعلام کرد و با اشاره به اینکه محصولات تولیدی شرکت هم اکنون از بازار مصرف و متقاضیان بالقوه ای برخوردار است ، عنوان کرد : شرکت فارسیت درود دارای مالکیت 30 درصدی سهام گروه صنعتی لوله و الیاف بهراد بوده که سود ناشی از عملیات تولید و فروش شرکت می تواند اثرات مناسبی بر درآمد حاصل از سرمایه گذاری های "سفارود" در بر داشته باشد .

از طرفی لک ، جانشین مدیر مالی شرکت فارسیت درود با اذعان به تعدیل منفی 24 درصدی این شرکت در عملکرد سه ماهه سوم امسال ، به خبرنگار ما گفت : به نظر می رسد با توجه به بهره برداری از طرح های توسعه ای شرکت لوله و الیاف بهراد به عنوان شرکت تابعه "سفارود" سود پیش بینی شده فعلی در بودجه سال مالی 89 براحتی محقق شود.

به گفته این مقام مسئول طی سال جاری با صادرات بخشی اندکی از تولیدات "سفارود" (عمدتاً ورق) به کشورهایی همچون عراق ، حاشیه سود مناسبی از این محل برای شرکت تأمین می شود .

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
گزارش مجامع

زمان مجمع ۲۴ شرکت مشخص شد

زمان مجمع فولاد مبارکه، پالایشگاه فرابورسی، دو بانک و ۲۱ شرکت مشخص شد
آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام شرکت بهمن دیزل روز چهارشنبه هجدهم تیر با ٨٧.٣ درصد کل اعضاء سهامداران در سالن همایش شرکت بهمن موتور برگزار شد.
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: