تعداد بازدید : ۷۹۳
کد خبر : ۴۳۷۰۷
۲۰ بهمن ۱۳۸۹ - ۱۱:۵۷

پايگاه اطلاع‌رساني دولت: وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي گفت: بعد از گذشت يك سال و نيم از فعاليت دولت دهم با رويكرد فرهنگي دولت و اعتمادي كه به هنرمندان داشته است، نشان مي‌دهد؛ اين دولت عزم خود را براي حمايت از هنرمندان جزم كرده است.

سيد محمد حسيني وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي درباره برگزاري جشنواره‌هاي فجر اظهار داشت: جشنواره‌هاي فجر تاحدودي بيانگر كارنامه يك ساله اهالي فرهنگ و هنر هست اما همه آن نيست. البته در اين شكي نيست كه ويترين بسيار خوبي است تا مردم از توليدات فيلم‌ها، تئاترها و آثار هنري در طول يك سال مطلع شوند.

وي افزود: حضور در جشنواره‌ها علاوه بر آگاهي مردم از توليدات محصولات فرهنگي و هنري موجب تعامل هنرمندان پيشكسوت و جوان نير خواهد شد. به هر حال آنها كارهاي يكديگر را ارزيابي و نظارت مي‌كنند.

وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي تصريح كرد: جشنواره‌ها فرصت بسيار خوبي براي شكوفايي استعدادهاي جوانان است تا در اين فرصت بتوانند خود را مطرح كنند. به طور مثال در جشنواره فيلم فجر يك بخشي به آثار كارگرداناني كه فيلم‌هاي اول و دوم خود را ساخته‌اند، اختصاص داده‌ايم. افرادي كه براي اولين بار يك فيلم بلند توليد كرده‌اند، ما انتظار نداريم در كنار افراد قديمي وارد يك رقابت شوند و به همين بخش جداگانه‌اي براي آنها در نظر گرفته شده است.

حسيني خاطرنشان كرد: به هر حال جشنواره‌ها فرصت خوبي ايجاد مي‌كنند و در مجموع برداشت ما اين است كه رشد بسيار خوبي داشته‌ايم و با اين روند رشدي كه داريم، اميدواريم پاسخگوي نيازهاي كشور باشيم.

وي به حضور هنرمندان ايراني در جشنواره‌هاي بين‌المللي اشاره كرد و گفت: اگر بخواهيم در سطح جهاني حضور پيدا كنيم، بايد اين حضور مقتدرانه باشد. حضوري كه مي‌تواند نگاه‌ها را به سوي خود جلب كند و كارها و آثار ارزشمندي ارائه شود.

وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي افزود: امسال در دهه مبارك فجر از طريق سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي، بيش از 30 گروه هنري به كشورهاي مختلف اعزام شده‌اند تا ايرانيان و مردم ساير كشورها شاهد محصولاتي انقلابي كشورمان باشند.

* هنرمندان اعتمادي بيش از گذشته نسبت به فعاليت‌هاي دولت پيدا كرده‌اند

وي همچنين درباره استقبال خوب سينماگران حرفه‌اي از جشنواره بيست و نهم فيلم فجر اظهار داشت: بعد از گذشت يك سال و نيم از فعاليت دولت دهم با رويكرد فرهنگي دولت و اعتمادي كه به هنرمندان داشته است، با فراهم سازي فرصت‌ها، حمايت و سياستگذاري‌هايي كه داشته، كاملا نشان مي‌دهد؛ اين دولت عزم خود را براي حمايت از هنرمندان جزم كرده است و كاري هم به گرايش‌هاي سياسي افراد نداشته و همه را مي‌پذيرد. هر فردي كه مي‌خواهد براي كشورش و منفت و مصالح كشور اقدامي انجام دهد، او را حمايت و همراهي مي‌كند.

وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي تصريح كرد: لذا هنرمندان اعتمادي بيش از گذشته پيدا كرده‌اند. به طور مثال در جشنواره امسال بزرگداشتي براي مسعود كيميايي داشتيم كه به گفته خود ايشان در اين سي سال بعد از انقلاب و 28 دوره جشنواره تاكنون از ايشان تجليل نشده بود. يا اينكه وي هيچ گاه تمايل نداشته در جشنواره فيلم فجر حضور پيدا كند اما الان كه فضاي صميميت وهمكاري را مي بيند، فيلم خود را در جشنواره شركت مي‌دهد.

حسيني نگاه دولت و وزارت ارشاد را به هنر جامع عنوان كرد و افزود: يك نگاه جامع‌اي وجود دارد و آن هم اين است كه دولت حامي هنرمندان است. البته نظارت هاي لازم هم بروي آثار هنري در جاي خود صورت مي‌گيرد اما در حال حاضر يك همدلي و همراهي خوبي بين مسئولان و ‌هنرمندان ايجاد شده است.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت صنعتی پارس خزر (سهامی عام) در ساعت 15 مورخ 1398/04/13 با حضور صاحبان 92/88 درصد از کل سهام و با نمایندگان تام‌الاختیار آنان در محل قانونی شرکت تشکیل شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: