تعداد بازدید : ۲۳۷۱
کد خبر : ۴۵۳۰۵
رییس بخش حسابداری "فباهنر" اعلام کرد :
۲۱ اسفند ۱۳۸۹ - ۱۴:۴۳
قرارداد فعلی ما تولید پولک سکه است که ضرب آن توسط بانک مرکزی انجام می شود ؛ اما قراردادی با شرکت آلمانی برای فروش لوله در شرکت وجود ندارد.
شرکت صنایع مس شهید باهنر سود سال 90 خود را با 31 درصد کاهش رقم 108 ريال اعلام کرده است .

این شرکت قرادادی برای تولید پولک سکه (مطلس) با بانک مرکزی داشته و خبری نیز در انعقاد قرارداد جدیدی برای فروش لوله های تولیدی این شرکت با یک شرکت آلمانی در برخی از سایت های خبری منتشر شده است .

برای اطلاع از وضعیت شرکت و آگاهی از صحت قرارداد مذکور با بخش مالی "فباهنر" تماس گرفتیم که شرح این گفتگو در ادامه آمده است .

کرباسی ، رییس حسابداری مالی "فباهنر" ، در گفتگو با خبرنگار بورس نیوز با ابراز بی اطلاعی از قرارداد فروش لوله به یک شرکت آلمانی گفت : قرارداد فعلی ما تولید پولک سکه است که ضرب آن توسط بانک مرکزی انجام می شود ؛ اما قراردادی با شرکت آلمانی برای فروش لوله در شرکت وجود ندارد.

البته ذکر این نکته را لازم می دانم که یک پروژه تولید لوله های مسی در شرکت وجود دارد و از سال جاری تولید آزمایشی آن شروع شده و با ظرفیت تولید 15 هزار لوله در سال آتی به کار خود ادامه می دهد. البته با توجه به اینکه راه اندازی پروژه های سنگین زمان بر است ، پیش بینی کرده ایم که شش ماه تولید آزمایشی داشته باشیم .

کرباسیان در ادامه افزود: اجرای این پروژه های جدید باعث بالا رفتن هزینه های مالی شرکت می شود و منابع بیشتری را جذب خود می کند. ممکن است که سود عملیاتی شرکت افزایش داشته باشد ، اما افزایش هزینه های مالی، در مجموع سود خالص قبل از کسر مالیات را کاهش می دهد.

لازم به ذکر است با اجرای قانون هدفمندی یارانه ها، هزینه های شرکت افزایش یافته و EPS شرکت کاهش می یابد.

وی در پایان در خصوص اثرات افزایش نرخ جهانی مس روی سود این شرکت گفت : هر چه نرخ های جهانی مس افزایش یابد ، ما مس را گران تر می خریم و به همان میزان محصولات خود را نیز با قیمت های بالاتری به فروش می رسانیم. در نتیجه به نظر می رسد سود شرکت تغییر آنچنانی نداشته و امکان تعدیل سود در شرایط فعلی و در سال جاری وجود ندارد.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت صنعتی پارس خزر (سهامی عام) در ساعت 15 مورخ 1398/04/13 با حضور صاحبان 92/88 درصد از کل سهام و با نمایندگان تام‌الاختیار آنان در محل قانونی شرکت تشکیل شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: