تعداد بازدید : ۱۱۹۸
کد خبر : ۴۶۰۹۲
۲۲ فروردين ۱۳۹۰ - ۱۶:۰۲

۳۰ :۲۰  از جمله بخش‌های خبری است که به سبب متلگ گویی‌های بدون ترس به مسئولان و ورود به مسائل سیاسی و موضع گیری‌های خاص خود و البته نگاه خاص به حاشیه‌های اخبار و یا برنامه‌ها، در چند سال اخیر مورد توجه عموم قرار گرفت و در بسیاری از مواقع نیز مورد انتقاد کار‌شناسان عرصه خبر.

به گزارش «فردا»؛ این بخش خبری در طول انتخابات ریاست جمهوری دهم و بعد از آن، رویه‌ای را در پیش گرفت که شاید باعث دلخوری عده‌ای از مردم شد، اما گروهی دیگر، به حمایت از این برنامه برخواسته و به شدت از رویکرد آن حمایت کردند.

۳۰ :۲۰  که در طول فعالیت خود از مجریان جوان با قدرت گویندگی خاص استفاده می‌کرد، روزهای پر تنشی را پشت سر می‌گذارد. روزهایی که نه تنها خبرنگاران خود را از دست می‌دهد، بلکه باقی مانده‌ها نیز به سبب گفته‌های ناشایست خود مورد شماتت دیگر رسانه‌ها قرار می‌گیرند.

در همین رابطه می‌توان به حضور زهرا رکوعی یکی از گویندگان ۳۰ :۲۰  در برنامه ویژه نوروز شبکه ۳ اشاره کرد. وی در خلال این برنامه گفت که «هیچ نقشی در سیاست گذاری‌های سیما و بخش خبری ندارم! این را گفتم که مردم عزیزمان بدانند و از همین جا هم از آن‌ها عذرخواهی می‌کنم اگرخبری خواندم که از آن ناراحت شدنند، بدانند که سیاستگذاری در اختیار ما نیست»!

سخنان رکوعی سایت مشرق را بر آن داشت که در قالب مطلبی انتقادی یادآور شود که دخالت نداشتن گویندگان در سیاستگذاری خبر، امر عجیب و غریب و جدیدی نیست اما تاکنون حتی گویندگانی که از پیش از انقلاب اسلامی در این حرفه مشغول به کار بوده‌اند چنین ادعایی را مطرح نکرده بودند.

حتی شنیده شده که رکوعی پیش از این نیز گاهی خود را در قامت یک سیاستگذار دیده و به قیمت مجادله با برخی مدیران بخش خبر کوشیده بود که خودش مشخص کند که چه خبری را باید بخواند و چه خبری را نباید!

کامران نجف‌زاده خبرنگار دیگر ۳۰ :۲۰  است که حدود ۶ ماه پیش به عنوان خبرنگار اعزامی به فرانسه برگزیده شد تا کار خود را در پایتخت این کشور ادامه دهد، ارائه گزارشات نجف‌زاده چندی بیشتر به طول نینجامید که با دستور مستقیم سارکوزی –به دلیل دخالت و تند روی در گزارشات مربوط به دولت فرانسه- اخراج و دوباره به ایران بازگشت.

گفته می‌شود که خانم دیگری از گویندگان خبر ۳۰ :۲۰ نیز پس از هزینه‌های فراوانی که سازمان صداوسیما برای او برای برعهده گرفتن گویندگی بخش‌های خبری انجام داده، پس از برخی حواشی، کار را‌‌ رها کرده و به لندن رفته است.

فهیمه کوه خضری مجری دیگری بود که پس از سال‌ها گویندگی، از حضور در جلوی دوربین‌های صدا و سیما رخت بر بست و بر صندلی ریاست تکیه زد.

او که تهیه گزارش‌های روزانه مجلس را بر عهده داشت، با حکم گروسی مدیرکل پارلمانی سازمان صدا و سیما به عنوان «مدیر اطلاع‌رسانی و هماهنگی امور مجلس سازمان صداوسیما» منصوب شد.

محمدحسین رنجبران نیز کسی بود که روابط عمومی وزارت رفاه را به گویندگی ترجیح داد و به میان ونک رفت، اما چند ماهی هم طول نکشید که وی به صدا و سیما بازگشت اما نه به عنوان گوینده خبر که به عنوان مجری برنامه دیرو، امروز، فردا.

از خبرنگاران باقی حمید امامی مانده بود و ایمان مرآتی که اولی به مالزی و مرکز خبری در کوالالامپور و دومی نیز در حال گذراندن دوره‌های خاص برای اعزام به یکی دیگر از کشورهای خارجی است.

با توجه به کمبود شدید ۳۰ :۲۰ در پتانسیل خبرنگاری و اینکه تمام اخبار این مجموعه از سوی تحریریه باشگاه خبرنگاران تهییه می‌شود، می‌توان گفت که بنا ندارد خواب و خیالی خوش به خود ببیند و با ادامه این چنین حاشیه‌هایی در حال دست و پنجه نرم کردن با چالش‌های به وجود آمده از سوی نیرو‌های اطراف خود است.

باید نشست و دید که آیا این بخش خبری که بینندگان خاص خود را نیز دارد، از سراشیبی قدرت جان سالم به در می‌برد؟

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت صنعتی پارس خزر (سهامی عام) در ساعت 15 مورخ 1398/04/13 با حضور صاحبان 92/88 درصد از کل سهام و با نمایندگان تام‌الاختیار آنان در محل قانونی شرکت تشکیل شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: