تعداد بازدید : ۱۰۷۴
کد خبر : ۵۲۱۵۰
۱۵ مرداد ۱۳۹۰ - ۱۰:۳۲

نماينده مردم قم در مجلس ‌با بيان اينكه كنترل، نظارت و ايجاد بستر‌هاي رقابت صحيح در فضاي كسب و كار نوعي عدالت است، گفت: عدالت به معناي پول پاشيدن نيست.

به گزارش جهان به نقل از فارس علي لاريجاني جمعه شب در نشست صميمي با فعالان عرصه صنعت، معدن و تجارت در سينما وتوس قم با اشاره به سالروز مشروطه اظهار داشت: ايرانيان از ۱۰۰ سال پيش همواره پيشتاز دموكراسي و آزادانديشي در منطقه بوده‌اند، مسئله‌اي كه بسياري از كشورها امروز در گرو تحقق آن هستند.
وي با اشاره به نقش علما در شكل‌گيري نهضت مشروطه، علما و مراجع را پايه‌ريزان و پيوند عميق اين نهضت با توده مردم را به دليل همين پايه‌ريزي مرجعيت برشمرد.
رئيس مجلس شوراي اسلامي ريشه ديگر اين نهضت را شيعي بودن رهبران نهضت برشمرد و تصريح كرد: شيعيان در طول تاريخ همواره دنبال حق و حقوق خود با جديت تمام بوده‌اند و اين ويژگي آنان به دليل اعتقاد به حقوق انساني است.
وي با بيان اينكه مشروطه دچار سرقت سياسي شد و نتوانست بلوغ پيدا كند، گفت: پس از مشروطه امام همان خط فكري را پيگيري و پايه‌هاي انقلاب عظيم اسلامي را ريخت كه با درايت امام ديگر آن سرقت‌ها در حركت امام محقق نشد.
لاريجاني افزود: ايران همواره با مشقاتي از دورن و بيرون در عرصه اقتصاد مواجه بوده است و بسياري از سنگ‌اندازي‌ها همچنان هم ادامه دارد اما دشمنان بايد بدانند كه اين تحركات در عزم جدي ملت ايران هيچ تزلزلي ايجاد نخواهد كرد.
وي خطاب به فعالان عرصه صنعت، معدن و تجارت، افزود: شما موفق هستيد زيرا مصمم هستيد و بدانيد كه نظام جمهوري اسلامي تصميم خود را براي نظام اقتصادي گرفته و نمي‌خواهد شرايط گذشته را تكرار كند.
نماينده مردم قم در مجلس شوراي اسلامي در پاسخ به انتقاد يكي از فعالان عرصه صنعت و معدن و تجارت استان در خصوص وضعيت پرداخت يارانه به صنعت كشاورزي گفت: حتي كشور‌هاي صنعتي و پيشرفته هم به صنايع خود يارانه پرداخت مي‌كنند.
وي تصريح كرد: بخش كشاورزي و صنعت نيازمند يارانه است و در برنامه اقتصادي كشور يارانه براي صنعت، كشاورزي و دامپروري پيش‌بيني شده كه پرداخت ميشود.
رئيس مجلس شوراي اسلامي با بيان اينكه كار و توليد بايد در دست مردم باشد، به انتقاد از نحوه واگذاري شركت‌هاي دولتي پرداخت و گفت: اينكه برخي شركت‌هاي دولتي را در قالب سهام عدالت واگذار كنيم و به شركت‌هاي نيمچه دولتي تبديل شوند، معناي واقعي اصل ۴۴ نيست و بايد گفت كه در اصل ۴۴ برخي دچار سوء برداشت‌هايي شدند.
وي افزود: دولت بايد رقابت را در عرصه توليد و صنعت به‌وجود بياورد و اين رقابت معناي حقيقي عدالت است، چرا كه عدالت به معناي پول پاشيدن نيست.
لاريجاني با بيان اينكه عدالت چيزي در برابر آباداني و توسعه نيست، گفت: دولت بايد رقابت‌ها را متعادل و بستر‌هاي رقابت در فضاي كسب و كار را كنترل و نظارت كند.
وي با تاكيدبر اجراي صحيح طرح هدفمند‌سازي يارانه‌ها در كشور عنوان داشت: هدف در اين طرح اين بود كه صرفه‌جويي كنيم و به همين دليل مجلس نظرش بر آن بود كه اين طرح با گام‌هاي پشت سر هم انجام شود.
رئيس مجلس شوراي اسلامي با بيان اينكه نظام جمهوري اسلامي امروزه تصميم خودش را گرفته است و به هيج وجه اجازه نخواهد داد تا وضعيت اقتصادي كشور به روش‌هاي نيمچه سوسياليستي گذشته برگردد، خاطرنشان كرد: اگر رقابت را از مردم بگيريم توسعه و عدالت در كشور اتفاق نمي‌افتد.
وي ادامه داد: لازمه اشتغال‌زايي فعاليت بخش توليد است و پيش‌بيني مي‌شود با ادغام تجارت و صنعت دست مسئولان براي حل مشكل صنعتگران بازتر شود.
لاريجاني در بخش ديگري از سخنان خود با بيان اينكه صنعت امروز داراي وضعيت پيچيده‌اي است، خاطرنشان كرد: وزارت دارايي بايد ملاحظه بخش صنعت را انجام دهد.
وي در پايان با اعلام اينكه طرح تسهيل فضاي كسب و كار در كشور اجرا مي‌شود، خاطرنشان كرد: كسب و كار داراي زنجيرهايي است كه بايد باز شود و اين طرح با هدف تسهيل فضاي كسب و كار در راستاي تقويت فضاي رقابت در عرصه كسب و كار در كشور با جديت اجرا ميشود.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت صنعتی پارس خزر (سهامی عام) در ساعت 15 مورخ 1398/04/13 با حضور صاحبان 92/88 درصد از کل سهام و با نمایندگان تام‌الاختیار آنان در محل قانونی شرکت تشکیل شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: