تعداد بازدید : ۱۲۲۱
کد خبر : ۶۰۷۹۷
مدیر مالی و عضو هیأت مدیره شرکت مرجان کار خبر داد:
۳۰ بهمن ۱۳۹۰ - ۱۰:۱۲
به لحاظ برخورداری "کمرجان" به تکنولوژی روز و برتر، در مقایسه با سایر شرکت های این گروه وضعیت عملکردی بهتری را در شرکت شاهد هستیم. چرا که استفاده از تکنولوژی برتر و تجهیزات به روز، میزان انرژی مصرفی را کاهش می دهد.

مجمع عادی سالیانه شرکت مرجان کار به منظور تصویب صورت های مالی 12 ماهه منتهی به 90.9.30 در بهمن ماه سال جاری برگزار شد و از 1144 ريال سود محقق شده، پرداخت هزار ريال سود نقدی به سهامداران مورد تصویب قرار گرفت.

بر اساس گزارش بورس نیوز، این شرکت برای سال مالی 91 خود به ازای هر سهم 1645 ريال سود پیش بینی کرده که این رقم در مقابل سود 1205 ریالی سال مالی گذشته با رشدی 37 درصدی رو به رو شده است.

مدیر امور مالی و عضو هیأت مدیره شرکت مرجان کار در خصوص دلایل رشد 37 درصدی EPS سال مالی منتهی به 91.9.30 در گفتگو با خبرنگار بورس نیوز تصریح کرد: رشد 37 درصدی در سود هر سهم سال مالی جاری با توجه به افزایش نرخ محصولات در نظر گرفته شده، چرا که با توجه به اجرای قانون هدفمندی یارانه ها قیمت حامل های انرژی نیز افزایش می یابد.

البته به لحاظ برخورداری "کمرجان" به تکنولوژی روز و برتر، در مقایسه با سایر شرکت های این گروه وضعیت عملکردی بهتری را در شرکت شاهد هستیم. چرا که استفاده از تکنولوژی برتر و تجهیزات به روز، میزان انرژی مصرفی را کاهش می دهد.

وی با اشاره به پوشش 95 درصدی سود هر سهم در بودجه سال مالی گذشته و تحقق 1144 ريال سود به ازای هر سهم گفت: کار اجرایی شرکت در سال مالی گذشته طبق برنامه مورد نظر پیش رفت و حتی سود عملیاتی شرکت نیز بیش از رقم پیش بینی شده در بودجه سال 90 تحقق یافت. اما خروج از ماده 138 قانون مالیات ها سود هر سهم را تحت تأثیر گذاشته، از همین رو EPS آن سال مالی 95 درصد پوشش داده شده و 1205 ريال سود پیش بینی شده برای هر سهم در پایان سال مالی مذکور به طور کامل محقق نشد.

مدیر امور مالی شرکت مرجان کار از روند رو به رشد عملیات اجرایی پروژه تولید تیغه دیواری سخن گفت و خاطر نشان کرد: این خط تولید در حال حاضر به تولید آزمایشی رسیده و طی یک یا دو ماه آتی مورد بهره برداری قرار گرفته و به تولید انبوه می رسد. البته سودآوری این خط تولید در بودجه برآوردی سال مالی جاری دیده شده است.

همچنین خط تولید تیرچه و خرپا فلزی نیز با اختلاف دو ماه از بهره برداری خط تولید تیغه دیواری تولید آزمایشی خود را آغاز می کند.

عضو هیأت مدیره "کمرجان" در رابطه با اجرای طرح سفال بام نیز اظهار داشت: سهامداران عمده هنوز تصمیم های نهایی خود را در رابطه با این طرح اعلام نکرده اند، اما اگر اجرای آن قطعی شود، منابع مالی لازم برای آن از منابع داخلی شرکت نبوده و تأمین آن باید از طریق افزایش سرمایه صورت گیرد.

سلیمانی در خاتمه با اذعان به اینکه سود نقدی سال مالی 90 به تدریج به سهامداران جزء پرداخت شده و در فرصت قانونی نیز برای پرداخت سود سهام به سهامداران عمده اقدام می شود، در خصوص روند قیمتی سهم تأکید کرد: بازار عرضه و تقاضا تعیین کننده قیمت سهم است، اما مدیریت در تلاش است تا بگونه ای عمل شود که سرمایه سهامداران از بین نرفته و بازدهی مناسبی برای آنها محقق شود. ولی می توان گفت که سهم "کمرجان" جزو سهم هایی است که در سال 91 در لیست سهم های پر پتانسیل بازار قرار خواهد داشت.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: