تعداد بازدید : ۱۶۹۲
کد خبر : ۶۰۸۳۶
دو عرضه بلوکی در روزهای یکشنبه و دوشنبه هفته آینده
۳۰ بهمن ۱۳۹۰ - ۱۷:۰۰
سازمان خصوصی سازی 100 درصد از سهام جنگل شفارود و 13.9 درصد از کل سهام شرکت ایجاد محیط را به صورت بلوکی در بازار سوم فرابورس، به ترتیب در روزهای یکشنبه هفتم و دوشنبه 8 اسفند عرضه می­کند.

سازمان خصوصی سازی 100 درصد از سهام جنگل شفارود و 13.9 درصد از کل سهام شرکت ایجاد محیط را به صورت بلوکی در بازار سوم فرابورس، به ترتیب در روزهای یکشنبه هفتم و دوشنبه 8 اسفند عرضه می­کند.

به گزارش بورس نیوز به نفل از روابط عمومی فرابورس ایران، معاونت نظارت و عملیات فرابورس با اعلام عرضه سهام جنگل شفارود، افزود: سازمان خصوصی سازی 192 میلیون و 651 هزار و459 سهم از جنگل شفارود که 183 میلیون و 18 هزار و 887 سهم آن عادی و 9میلیون و 632 هزار و 572 سهم از آن ترجیحی است که قیمت پایه هر سهم هزار و 348ریال تعیین شده است دوشنبه 8 اسفند عرضه می­کند.

وی با اشاره به اینکه عرضه به صورت یکجا و در بازار سوم فرابورس انجام می شود گفت: عرضه­ با شرایط نقد و یا نقد و اقساط است حداقل پیش پرداخت نقدی برای جنگل شفارود 15 درصد و مابقی به صورت اقساط است که دوره بازپرداخت اقساط آن 7 ساله اعلام شده است. نرخ سود فروش اقساطی 12 درصد و فواصل زمانی آن شش ماهه است.

محمد تبار در زمینه فعالیت جنگل شفارود گفت: این شرکت با سرمایه 192 میلیارد و 651 میلیون و 459 هزار ریال در زمینه بهره­­برداری از جنگل­ها و انجام عملیات احیایی و عمرانی منابع طبیعی، اجرای طرح­های جنگل­داری و تامین مواد اولیه کارخانجات و کارگاه­های صنایع چوب کشور در حوزه آبخیز فعالیت دارد و شرکت تولید محصولات کشاورزی، دامی و منابع طبیعی مالک 100درصد سهام آن محسوب می­شود.

محمد تبار در ادامه توضیح داد: کارگزاران خریدار در صورتی مجاز به ورود سفارش خرید به سامانه معاملاتی هستند که 3 درصد از ارزش سهام موضوع معامله که برای شرکت جنگل شفارود 7 میلیارد و 790 میلیون و 825 هزار و 1ریال است جهت تضمین تعهدات به حساب شرکت سپرده گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه واریز و یا ارائه نمایند.

معاونت نظارت و عملیات فرابورس در ارتباط با سهام شرکت جنگل شفارود تصریح کرد: اعیانی زمین­های شرکت به پلاک ثبتی 28.594 و28.595و 67.248 در سنوات قبل از سوی شرکت واگذار گردیده که طبق نامه شماره 2086.100.13 مورخ 1390.6.21 مدیر عامل شرکت شفارود و پیوست­های آن، علیرغم ثبت دو زمین به پلاک ثبتی 28.595 و 28.594 جزء اموال شرکت بوده و برای نقل و انتقال و واگذاری آن نیاز به مجوز است.

وی در ادامه افزود: شرکت مبلغ 22 میلیارد ریال وام جهت تعدیل نیروی انسانی از بانک کشاورزی بر اساس تصویب نامه شماره 30223.65950 مورخ 1388.12.20 هیأت محترم وزیران دریافت نموده که اصل و فرع آن از محل مواد 75 و 74 قانون وصول برخی از درآمدهای دولت از محل سود سایرشرکت­ها پرداخت شود. مبلغ مذکور به حساب سرمایه شرکت جنگل شفارود منظور شده و بازپرداخت آن بعهده وزارت جهاد کشاورزی است.

محمد تبار در پایان تاکید کرد: با توجه به اینکه مالکیت عرصه و اعیان جنگل­های مورد بهره برداری و نهالستان­های جنگلی واقع در حوزه فعالیت شرکت و همچنین ساختمان های­نظارت و حفاظتی طرح جنگلداری و جاده­های دسترسی در داخل جنگل متعلق به شرکت نیست و تنها حق بهره­برداری از آن­ها در ارزشگذاری سهام منظور شده و خریدار هیچ گونه ادعایی نسبت به مالکیت آن­ها نخواهد داشت و می­تواند حق بهره­برداری از آن­ها را طبق مقررات وزارت جهاد کشاورزی (سازمان جنگل ها و مراتع کشور) داشته باشد.

در عین حال مدیر بازار فرابورس اظهار کرد: یکشنبه 7 اسفند، 7 میلیون و 644 هزار سهم شرکت ایجاد محیط معادل 13.09 درصد از کل سهام شرکت را که 7 میلیون و 262 هزار و 64 سهم آن عادی و 381 هزار و 936 سهم آن ترجیحی است در بازار سوم عرضه می شود. به گفته وی، ارزش پایه هر سهم 54 هزار و 219 ریال و ارزش کل آن 414 میلیارد و450 میلیون و 36 هزار ریال تعیین شده است.

امیر هامونی تصریح کرد: عرضه­ها به صورت بلوکی در بازار سوم و با شرایط نقد و یا نقد و اقساط است. حداقل پیش پرداخت نقدی 15 درصد تعیین شده است و مابقی به صورت اقساط است که دوره بازپرداخت اقساط آن 6 ساله است. نرخ سود فروش اقساطی نیز 12درصد (معادل سود سیستم بانکی در بخش صنعت و معدن) با فواصل زمانی شش ماهه تعیین شده است.

هامونی در خصوص فعالیت این شرکت افزود: این شرکت با سرمایه 58 میلیارد و 400 میلیون ریال در زمینه برنامه­ریزی، تحقیقات، مطالعه، مدیریت، اجرا و انجام کلیه اموری که برای ایجاد و توسعه بخش مسکن، ساختمان و عمران شهری لازم است فعالیت دارد. در حال حاضر سهامدار عمده این شرکت، بنیاد مسکن انقلاب اسلامی است که مالکیت 87 درصد این شرکت را در اختیار دارد.


دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع

بانک دی، آنلاین مجمع برگزار می کند

مجمع عمومی عادی به طور فوق العاده بانک دی آنلاین برگزار می‌شود.

زمان مجمع ۲۴ شرکت مشخص شد

زمان مجمع فولاد مبارکه، پالایشگاه فرابورسی، دو بانک و ۲۱ شرکت مشخص شد
آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام شرکت بهمن دیزل روز چهارشنبه هجدهم تیر با ٨٧.٣ درصد کل اعضاء سهامداران در سالن همایش شرکت بهمن موتور برگزار شد.
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: