تعداد بازدید : ۳۰۵۲
کد خبر : ۷۰۴۰۸
در پی عرضه های پیوسته یک سهامدار عمده بررسی شد:
۱۴ تير ۱۳۹۱ - ۱۰:۳۷
برخی عرضه های صورت گرفته در نماد "وبانک" از سوی شرکت خدمات مدیریت و تحقیقات سرمایه گذاران صندوق صورت گرفته و حال آنکه در آستانه برگزاری مجمع عادی سالیانه "وبانک"، شائبه ای را برای انبوه سهامداران این شرکت بوجود آورده است که گویا بانک ملی از طریق شرکت های تابعه خود قصد واگذاری بخشی از سهام گروه توسعه ملی را دارد.

هر چند حمایت حقوقی ها از بازار سهام طی پنج روز اخیر همچنان ادامه دارد اما تحرک برخی از بازیگران بورس در نمادهای پربیننده، منجر به ایجاد شائبه هایی مبنی بر احتمال تداوم عرضه به رغم علاقه سهامداران عمده برای بازار گردانی سهام شده است.

از جمله در نماد معاملاتی سرمایه گذاری گروه توسعه ملی که طی روزهای اخیر برخی سهامداران عمده این شرکت با وجود اقبال بازار سهام، اقدام به عرضه های پلکانی سهام "وبانک" کرده است.

به گزارش بورس نیوز، برخی عرضه های صورت گرفته در نماد "وبانک" از سوی شرکت خدمات مدیریت و تحقیقات سرمایه گذاران صندوق صورت گرفته و حال آنکه در آستانه برگزاری مجمع عادی سالیانه "وبانک"، شائبه ای را برای انبوه سهامداران این شرکت بوجود آورده است که گویا بانک ملی از طریق شرکت های تابعه خود قصد واگذاری بخشی از سهام گروه توسعه ملی را دارد.

در این باره مدیر عامل شرکت سرمایه گذاری توسعه ملی (وابسته به گروه توسعه ملی) در پاسخ به با خبرنگار ما با بیان اینکه شرکت خدمات مدیریت و تحقیقات سرمایه گذاران صندوق هیچ رابطه ای با بانک ملی و شرکت های تابعه آن ندارد، خاطر نشان کرد: مدیریت پرتفوی این شرکت و نیز رویه حاکمیتی آن هیچ ارتباطی به سرمایه گذاری گروه توسعه ملی یا شرکت های تابعه نداشته و حال آنکه بخش عمده ای از بازار گردانی سهام "وبانک" در بورس از طریق سرمایه گذاری توسعه ملی انجام می پذیرد.

در عین حال بازارگردانی سهام "وتوسم" نیز از سوی سرمایه گذاری گروه توسعه ملی انجام می پذیرد.

فواد فتح الهی، شرکت خدمات مدیریت و تحقیقات سرمایه گذاران صندوق را از شرکت های تابعه شرکت سرمایه گذاری آتیه صبا و وابسته به صندوق بازنشستگی کشوری اعلام کرد و افزود: برخی سرمایه گذاران در چند روز گذشته به تصور آنکه شرکت خدمات مدیریت وابسته به بانک ملی بوده، انگیزه فروش در این شرکت را دلیلی برای عرضه های خود دانسته، در حالی که مجموعه بانک ملی و شرکت های تابعه آن به ارزندگی سهام "وبانک" و "وتوسم" در موقعیت فعلی اعتقاد راسخ دارند.

وی با بیان اینکه در میان مدت بازار سهام به اهمیت سهام "وبانک" و "وتوسم" و ارزندگی سبد دارایی های بورسی و غیر بورسی آنهاپی خواهد برد، یادآور شد: سرمایه گذاری توسعه ملی همسو با شرایط موجود بازار سهام، سبد دارایی های خود را هدایت خواهد کرد و بر این اساس بر صنایعی متمرکز خواهد شد که به لحاظ بازدهی بتوانند کاستی های احتمالی را پوشش دهند.

در زمینه ارزش سبد دارایی ها نیز با وجود شرایط موجود در بازار سهام همواره حفظ متوسط بازدهی تحت کنترل بوده و تاکنون نگرانی خاصی وجود نداشته است.

به گزارش بورس نیوز مدیر عامل قبلی شرکت خدمات مدیریت و تحقیقات سرمایه گذاران صندوق، پیشتر سابقه مدیریت سرمایه گذاری توسعه ملی را نیز در کارنامه خود داشته و به این لحاظ شائبه قصد بانک ملی برای عرضه تدریجی سهام در نماد "وبانک" و "وتوسم" برای برخی سهامداران بوجود آمده است.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت صنعتی پارس خزر (سهامی عام) در ساعت 15 مورخ 1398/04/13 با حضور صاحبان 92/88 درصد از کل سهام و با نمایندگان تام‌الاختیار آنان در محل قانونی شرکت تشکیل شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید:
مسیر "قرن" در گسترش کانال‌های فروش و بازار‌های جدید
سید عبدالرضا مظفری چنیجانی، مدیرعامل و عضو هیات مدیره شرکت پدیده شیمی قرن در گفت‌وگو با بورس نیوز، تاکید کرد که این شرکت در تفکر "برندینگ" صادرات در کشورهای CIS بوده و از صادرات فله‌ای گریزان است.