۰۵ خرداد ۱۳۸۴ - ۱۶:۲۰
عضو هیات علمی پژوهشکده پولی و بانکی گفت: فعالیت موسسات رتبه‌بندی با توجه به نقش آنها در شفاف سازی اطلاعات برای تعامل بازار سرمایه و بانک‌های کشور ضروری است.

عضو هیات علمی پژوهشکده پولی و بانکی گفت: فعالیت موسسات رتبه‌بندی با توجه به نقش آنها در شفاف سازی اطلاعات برای تعامل بازار سرمایه و بانک‌های کشور ضروری است.

 محمد قمی کاشانی با اشاره به اینکه اطلاعات نقش حیاتی در بازارهای مالی ایفا می کند،گفت: شفافیت بیشتر اطلاعاتی نه تنها بر کارایی و دقت عملکرد بازارهای مالی می‌افزاید بلکه از وقوع شکست بازار که در اثر عدم شفافیت اطلاعاتی و در نتیجه وقوع انتخاب نامناسب و خطر اخلاقی حاصل می شود، جلوگیری می نماید.

وی با اشاره به نقش اطلاعات موسساتی که اطلاعات کاملی را از شرکت ها تهیه می کنند، افزود: این موسسات نقش مهمی در کارایی بازار مالی به عهده داشته که از جمله این موسسات می توان به موسسات رتبه بندی اشاره نمود.

کاشانی افزود: این موسسات با ارایه رتبه بندی های دقیق و تجدید نظر دوره ای در انواع مختلف در ایجاد شفافیت پایدار و مناسب بازار مالی کمک شایانی می کنند.

وی با اشاره به اینکه موسسات رتبه بندی به فعالیت‌های اعتباری بانک ها کمک می نماید، تصریح کرد: شفاف‌سازی توسط این موسسات نقش مهمی در بهبود کارهای بانکها ایفا می کند.

كاشانی گفت:این در حالی است که بازار سرمایه کشور از نبود این موسسات رنج می برد و با توجه به گسترش بازار سرمایه هنوز این موسسات ایجاد نشده و شایعه و اطلاعات ناکافی حرف اول را در بازار می زند.

 

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع

"شپلی" در مجمع هیات مدیره انتخاب کرد

مجمع فوق العاده شرکت پلی اکریل ایران در تاریخ ۱۴۰۰/۱۰/۲۶ برگزار شد.
افزایش سرمایه ۶۰ درصدی در مجمع

افزایش سرمایه ۶۰ درصدی در مجمع "امید"

مجمع عمومی فوق العاده شرکت تامین سرمایه امید در تاریخ ۱۴۰۰/۱۰/۲۵برگزار شد.
مجمع

مجمع "چکارن" با چاشنی انتخاب هیات مدیره

مجمع عمومی فوق العاده شرکت کارتن ایران در تاریخ ۱۴۰۰/۱۱/۱۰ برگزار خواهد شد.
انتخاب هیات مدیره جدید در مجمع

انتخاب هیات مدیره جدید در مجمع "بفجر"

مجمع عمومی فوق العاده شرکت فجر انرژی خلیج فارس در تاریخ ۱۴۰۰/۱۰/۲۷ برگزار شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: