۰۵ خرداد ۱۳۸۴ - ۱۶:۲۰
عضو هیات علمی پژوهشکده پولی و بانکی گفت: فعالیت موسسات رتبه‌بندی با توجه به نقش آنها در شفاف سازی اطلاعات برای تعامل بازار سرمایه و بانک‌های کشور ضروری است.

عضو هیات علمی پژوهشکده پولی و بانکی گفت: فعالیت موسسات رتبه‌بندی با توجه به نقش آنها در شفاف سازی اطلاعات برای تعامل بازار سرمایه و بانک‌های کشور ضروری است.

 محمد قمی کاشانی با اشاره به اینکه اطلاعات نقش حیاتی در بازارهای مالی ایفا می کند،گفت: شفافیت بیشتر اطلاعاتی نه تنها بر کارایی و دقت عملکرد بازارهای مالی می‌افزاید بلکه از وقوع شکست بازار که در اثر عدم شفافیت اطلاعاتی و در نتیجه وقوع انتخاب نامناسب و خطر اخلاقی حاصل می شود، جلوگیری می نماید.

وی با اشاره به نقش اطلاعات موسساتی که اطلاعات کاملی را از شرکت ها تهیه می کنند، افزود: این موسسات نقش مهمی در کارایی بازار مالی به عهده داشته که از جمله این موسسات می توان به موسسات رتبه بندی اشاره نمود.

کاشانی افزود: این موسسات با ارایه رتبه بندی های دقیق و تجدید نظر دوره ای در انواع مختلف در ایجاد شفافیت پایدار و مناسب بازار مالی کمک شایانی می کنند.

وی با اشاره به اینکه موسسات رتبه بندی به فعالیت‌های اعتباری بانک ها کمک می نماید، تصریح کرد: شفاف‌سازی توسط این موسسات نقش مهمی در بهبود کارهای بانکها ایفا می کند.

كاشانی گفت:این در حالی است که بازار سرمایه کشور از نبود این موسسات رنج می برد و با توجه به گسترش بازار سرمایه هنوز این موسسات ایجاد نشده و شایعه و اطلاعات ناکافی حرف اول را در بازار می زند.

 

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع

"بموتو" سوددهی را از تابستان سال آینده آغاز می کند

شرکت موتوژن از زمان پرداخت سود به سهامداران خبر داد.
افزایش نقدینگی ۸۴ در مجمع

افزایش نقدینگی ۸۴ در مجمع "شپنا"

مجمع عمومی فوق العاده شرکت پالایش نفت اصفهان در تاریخ ۱۴۰۰/۰۸/۲۶ برگزار شد.

"ولساپا" در مجمع به افزایش سرمایه رسید

مجمع عمومی فوق العاده شرکت لیزینگ رایان سایپا در تاریخ ۱۴۰۰/۰۹/۱۰ برگزار شد.
سهامداران

سهامداران "سهگمت" گرد هم می آیند

مجمع فوق العاده شرکت سیمان هگمتان در تاریخ ۱۴۰۰/۰۹/۲۴ برگزار خواهد شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید:
محمود گودرزی کلیددار بورس تهران شد
با مصوبه هیات مدیره بورس، دکتر محمود گودرزی به عنوان مدیرعامل و سکاندار جدید بورس تهران برگزیده شد.