تعداد بازدید : ۱۱۷۲
کد خبر : ۷۵
۰۴ خرداد ۱۳۸۴ - ۰۹:۲۶

آغاز فعالیت کمیته ناظر بر حسابرسان معتمد بورس


۸۴/۳/۴ - ۱۴:۴۱ - آسیا

 

دو كمیته اصلی ناظر بر فعالیت‌های حسابرسان معتمد بورس فعالیت خود را آغاز کرد.

 


 

 

 

به گزارش ایران بورس، قرار است از این پس نشست‌های كمیته پذیرش موسسات حسابرسی معتمد بورس و كمیته کنترل کیفیت خدمات این موسسات هر هفته به طور منظم تشکیل شود.

با توجه به تصمیم‌های اتخاذ شده در این نشست‌ها، دستورالعمل پذیرش و فعالیت حسابرسان معتمد بورس به‌زودی تدوین می‌شود.

بر اساس تصمیم مشترک دبیرکل بورس اوراق بهادار و كمیته پذیرش موسسات حسابرسی معتمد بورس، در کنار تدوین این دستورالعمل‌ها مقرر شده است بانک اطلاعاتی حسابرسان معتمد بورس به شکل مناسب تهیه و اطلاعات آن در اختیار اعضا قرار گیرد.

به این ترتیب بانک اطلاعاتی موجود در این زمینه باید تقویت شود و به سطح قابل قبولی ارتقا یابد. قرار است ساختار و فرم‌های مربوط به بانک اطلاعاتی یاد شده طراحی و در نشست بعد به تصویب كمیته پذیرش موسسات حسابرسی معتمد بورس برسد.

بر طبق دیگر مصوبة این نشست، ترکیب هیات "همکاری بورس با حرفة حسابداری" صرفاً مرکب از حسابداران رسمی و نمایندة نهادهایی خواهد بود که منشور مربوط به این موضوع را در بهمن‌ماه سال گذشته امضا کرده‌اند. قرار است نشست‌های كمیته پذیرش هر هفته چهارشنبه‌ها به طور منظم برگزار شود.

در تحولی دیگر، كمیته کنترل کیفیت خدمات موسسات حسابرسی معتمد بورس با حضور دبیرکل این سازمان جلسه تشکیل داد. قرار است از این پس نشست‌های این کمیته به‌طور منظم روزهای سه‌شنبه برگزار شود.

در این نشست، اعضای كمیته یادشده بر نظارت مستمر بر گزارش‌های حسابرسی تاکید و در عین حال اعلام کردند اقدامات این کمیته باید به تقویت جامعه حسابداری بینجامد و از دوباره‌کاری جلوگیری شود.

 

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل: