تعداد بازدید : ۱۶۲۴
کد خبر : ۷۶۶۵۷
۰۲ مهر ۱۳۹۱ - ۰۶:۱۲

ريیس مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با روزنامه فایننشال‌تایمز در پاسخ به سوالی در مورد درخواست ایران برای داشتن یک تضمین امنیتی از آمریکا، گفت: ایران هیچ‌گاه چنین درخواستی نداشته است چون دلیلی ندارد که آمریکا به کشورها تضمین بدهد، ما فقط خواستار حقوق هسته‌ای در چارچوب مقررات بین‌المللی و ان.پی.تی هستیم.


به گزارش خبرگزاری فارس، علی‌لاریجانی یادآور شد: وقتی کشوری عضو آژانس است باید به او کمک شود تا در حیطه مقررات به فناوری صلح‌آمیز هسته‌ای دست پیدا کند که در این زمینه آژانس هیچ کمکی به ما نکرده است و ما خودمان در این زمینه فعالیت کردیم و هیچ درخواستی برای تضمین نداشته‌ایم و این مساله ناشی از قصه‌پردازی برخی از رسانه‌های غربی و گمراه کردن اذهان عمومی به وسیله برخی سیاستمداران غربی است تا افکار عمومی متوجه اصل درخواست ما نشود.
وی در مورد روند مذاکرات هسته‌ای ایران گفت: مذاکرات اگر در چارچوب مقررات ان.پی.تی و آژانس ادامه پیدا کند و از ایران خواسته نشود که از تمام حقوق هسته‌ای خود دست بردارد، مطمئن هستم که این مذاکرات نتیجه‌بخش خواهد بود، در غیر این صورت این گفت‌و‌گوها به نتیجه نمی‌رسد؛ حال چه قبل و چه بعد از انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا باشد.
ريیس قوه مقننه در پاسخ به سوالی در مورد تصمیم ایران برای ساخت زیردریایی هسته‌ای و نیاز به اورانیوم غنی شده بالای 20درصد‌ برای سوخت آن، گفت: ما طبق ضابطه پیش خواهیم رفت. اگر آژانس به کشورهای عضو اجازه اورانیوم غنی شده بالای 20درصد را بدهد، شامل حال ما هم می‌شود؛‌ اما در کل ما نیازی به این مقدار نداریم و حتی اگر آژانس به وظایفش عمل می‌کرد و صفحه‌های سوخت را برای رآکتور تهران در اختیار ما قرار می‌داد، به همین مقدار هم نیازی نداشتیم.
وی در مورد فعالیت سایت غنی سازی فردو تاکید کرد: این مساله که ما در نطنز غنی‌سازی کنیم یا فردو هیچ تاثیری ندارد؛ آژانس در آنجا حضور دارد و نباید نسبت به فردو ماجراجویانه برخورد شود.
ريیس مجلس در پاسخ به این سوال که آیا ایران قصد خارج شدن از ان.پی.تی را با توجه به حمله احتمالی رژیم صهیونیستی به ایران خواهد داشت؟ گفت: الان چنین قصدی وجود ندارد ولی این سوال در بین نخبگان جامعه شکل گرفته که وقتی رژیم صهیونیستی حاضر به عضویت در ان.پی.تی نمی‌شود و بمب هسته‌ای می‌سازد و کشورهای دیگر را هم تهدید می‌کند و کسی از او سوال و جواب نمی‌کند،‌ در حالی که از آن طرف آژانس از اعضای خود که در چارچوب قوانین هسته‌ای فعالیت می‌کنند حمایت نمی‌کند، پس خاصیت این نهادهای بین‌المللی چیست؟


دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت صنعتی پارس خزر (سهامی عام) در ساعت 15 مورخ 1398/04/13 با حضور صاحبان 92/88 درصد از کل سهام و با نمایندگان تام‌الاختیار آنان در محل قانونی شرکت تشکیل شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: