کد خبر : ۷۸۶۷۶
در گفتگو با رییس سفارشات خارجی سیمان هرمزگان عنوان شد:
۲۵ مهر ۱۳۹۱ - ۰۷:۳۵
شرکت سیمان هرمزگان به عنوان هفتمین تولید کننده سیمان کشور پیش بینی سود هر سهم سال مالی منتهی به 91.8.30 را براساس عملکرد 9 ماهه خود، مبلغ 1926 ریال پیش بینی کرده است. این شرکت در عملکرد 9 ماهه خود، 76 درصد از سود پیش بینی شده هر سهم سال مالی 91 را پوشش داده است.
براساس گزارش بورس نیوز، شرکت سیمان هرمزگان به عنوان هفتمین تولید کننده سیمان کشور پیش بینی سود هر سهم سال مالی منتهی به 91.8.30 را براساس عملکرد 9 ماهه خود، مبلغ 1926 ریال پیش بینی کرده است. این شرکت در عملکرد 9 ماهه خود، 76 درصد از سود پیش بینی شده هر سهم سال مالی 91 را پوشش داده است.

دلایل تعدیل شرکت به شرح جدول مقایسه ای ذیل می باشد:


نکات مهم:

1- کاهش 3816 میلیون ریالی بهای تمام شده نسبت به پیش بینی اولیه شامل افزایش 6682 میلیون ریال بهای مواد اولیه مصرفی (به علت تغییر نرخ استخراج و حمل مواد اولیه مطابق قرارداد جدید منعقده و افزایش نرخ خرید پاکت)، کاهش 20712 میلیون ریال هزینه های انرژی (برق و گاز) و افزایش مبلغ 21589 میلیون ریال دستمزد غیر مستقیم می باشد.

2- مبنای مقدار تولید در تهیه بودجه اولیه دو میلیون و 50 هزار تن بوده است که این مقدار در بودجه تعدیلی جدید یک میلیون و 950 هزار تن در نظر گرفته شده است.

3- حدود 95 درصد فروش شرکت داخلی و درصد اندکی از آن صادراتی می باشد که با توجه به عملکرد 9 ماهه شرکت هیچ گونه فروش صادراتی شناسایی نشده است.

4- تأمین مواد اولیه شرکت تماماً داخلی است.

تغییرات نرخ فروش سیمان:


ایرج موسوی، رییس سفارشات خارجی شرکت سیمان هرمزگان در مصاحبه با خبرنگار بورس نیوز در مورد صادرات شرکت گفت: طی ماه های گذشته میزان 10 هزار تن سیمان تیپ یک به کشور سومالی صادر شده و امیدواریم میزان صادرات محصولات شرکت در سال مالی آینده افزایش یافته و کمبود صادرات امسال جبران شود.

وی همچنین درباره نرخ فروش سیمان بیان کرد: نرخ های فروش محصولات توسط انجمن صنفی کارفرمایان صنعت سیمان ابلاغ می شود و با توجه به افزایش اخیر نرخ سیمان، احتمال افزایش دوباره نرخ فروش محصولات بعید است.

موسوی در پایان درباره احتمال عرضه محصولات در بورس کالا گفت: عرضه محصولات در بورس کالا یکی از برنامه های اصلی است و اقدامات لازم در این جهت نیز صورت گرفته است، اما در حال حاضر در این خصوص نتیجه نهایی و مشخصی تحقق نیافته است.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
مجمع

مجمع "حفارس" سود تقسیم نکرد

مجمع عمومی شرکت حمل ونقل بین المللی خلیج فارس در تاریخ ۱۴۰۰/۰۴/۳۱ برگزار شد.
زنگ مجمع

زنگ مجمع "رمپنا" به گوش می رسد

مجمع عمومی شرکت گروه مپنا در تاریخ ۱۴۰۰/۰۵/۱۶ برگزار خواهد شد.
سود ۴۰ ریالی در مجمع

سود ۴۰ ریالی در مجمع "ونیرو" تقسیم شد

مجمع عمومی شرکت سرمایه گذاری نیرو در تاریخ ۱۴۰۰/۰۴/۲۷ برگزار شد.

"میهن" آماده برگزاری مجمع می‌شود

مجمع عمومی شرکت بیمه میهن در تاریخ ۱۴۰۰/۰۵/۱۸ برگزار خواهد شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: