تعداد بازدید : ۱۱۲۱
کد خبر : ۸۶۷۶۱
۰۱ بهمن ۱۳۹۱ - ۱۰:۴۹
به گزارش سایپا نیوز، مهندس سعید مدنی در حاشیه بازدید از شرکت سایپا شیشه با بیان این مطلب گفت: در حال حاضر باید همچون گذشته به افزایش تیراژ تولید و گسترش ابعاد آن در فعالیت های غیر گروهی توجه داشت و این امر در ظرفیت سازی های بیشتر برای اهداف گروه مسمره ثمر خواهد بود.
مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا با اشاره به تدوین استراتژیهای سایپا برای خودکفائی ارزی تصریح کرد: ضرورت توجه به صادرات محصولات باعث شده است که در برنامه ریزی های کلان گروه خودروسازی سایپا پیش بینی شود که تا سال 94 به خودکفائی ارزی برسیم و تلاش بر این است که با افزایش تولید بتوانیم 20 درصد از تولیدات خود را صادر کرده تا از این طریق بتوانیم نیاز های ارزی گروه را تامین کنیم.
مدنی توجه به صادرات محصولات قطعه سازان را یکی از مهمترین استراتژی های مورد نظر برای این بخش دانست و افزود: تجربه نشان داده است محصولاتی که ارزش افزوده بالائی دارند و در واقع فرآیندهای متعددی در کیفی سازی و افزایش ارزش آن صورت می گیرد، قابلیت صادراتی بسیار خوبی برای عرضه به کشورهای هدف صادراتی دارند و قطعه سازان می توانند با تکیه بر این موضوع حاشیه سود بسیاری خوبی برای بنگاه های تولیدی خودایجاد کنند.
مهندس سعید مدنی افزود: گسترش فعالیت های غیرگروهی در زنجیره تامین قطعات خودرو و سیاستهای واحدهای تولید کننده باید به یکی از مهمترین برنامه های قطعه سازان تبدیل شود، چرا که از نظر تعاریف اقتصادی وابستگی 100 درصدی یک واحد تولیدی به یک مشتری و یک خریدار نادرست بوده و قطعه سازان باید علاوه بر صادارت بدنبال بازاریابی در عرضه به دیگر بخش ها نیز باشند.
سعید مدنی تاکید کرد: تمام تلاش ما در مدت گذشته این بود که روند تولید را از حالت سقوط در آورده و به تثبیت برسانیم و مطمئناً به امید خدا و تلاش پرسنل گروه بدنبال اوج گیری در تولیدات گروه خواهیم بودو آمار هم نشان از عملکرد منسجم تر سایپا در مدت گذشته می دهد و امیدواریم بتوانیم سایپا را مانند گذشته احیا کنیم.
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت صنعتی پارس خزر (سهامی عام) در ساعت 15 مورخ 1398/04/13 با حضور صاحبان 92/88 درصد از کل سهام و با نمایندگان تام‌الاختیار آنان در محل قانونی شرکت تشکیل شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: