تعداد بازدید : ۳۱۲۶
کد خبر : ۸۶۹۹۵
مدیر مالی شرکت صنعتی پارس مینو خبر داد:
۰۹ بهمن ۱۳۹۱ - ۱۰:۱۴
پیش بینی مقدار تولید سال جاری نسبت به سال قبل با افزایش 24 درصدی برآورد شده و شرکت در عملکرد 9 ماهه امسال، افزایش 65 درصدی مبلغ فروش نسبت به دوره مشابه سال گذشته را تجربه کرده است.
شرکت صنعتی پارس مینو پیش بینی درآمد هر سهم سال مالی منتهی به 91.12.30 خود را با توجه به عملکرد 9 ماهه و با سرمایه 31 میلیارد و 500 میلیون تومانی، مبلغ 416 ریال سود برآورد کرده که با تحقق 367 ریال از این مبلغ، پوشش 88 درصدی سود برآوردی سال جاری را در دوره مذکور تجربه کرده است.

در خصوص این عملکرد به خبرنگار بورس نیوز گفت: در سال گذشته، اولین پیش بینی درآمد هر سهم سال مالی منتهی به 91.12.30، با نگرش محافظه کارانه و انقباضی انجام پذیرفت و رعایت جانب احتیاط منجر به این عملکرد مطلوب تا پایان دوره سه ماهه سوم شد.

محمدی مدیر مالی شرکت صنعتی پارس مینو در خصوص دلایل پوشش 88 درصدی سود هر سهم سال جاری در عملکرد 9 ماهه اظهار داشت با عنایت به اینکه شرکت طی 9 ماهه سال جاری موفق به اخذ مجوز افزایش قیمت شده و با توجه به نوسانات افزایش نرخ ارز، بعضی از کالاهای وارداتی به صورت مستقیم و برخی دیگر به صورت غیر مستقیم تحت تأثیر قرار گرفته که به موجب آن بهای تمام شده محصولات تولیدی افزایش یافته است. حال آنکه شرکت نیز هر ماه حاشیه سود محصولات تولیدی را بررسی کرده و با کاهش تولید محصولات دارای حاشیه سود پایین و در مقابل آن افزایش تولید محصولات با حاشیه سود بالاتر، توانسته درآمد مناسبی کسب نماید.

وی همچنین افزود: در سال جاری اکثر شرکت هایی که از تنوع چندانی در تولید محصولات خود برخوردار نیستند، یا توقف تولید مواجه شده و یا با ظرفیت کامل کار نمی کنند.

وی درباره جزییات بدهی های ارزی "غپینو" به بانک رفاه نیز عنوان کرد: در حال حاضر درصدد انجام توافقاتی با هیأت مدیره بانک عامل هستیم تا کل بدهی ها به نرخ مرجع سال 88 به ریال تبدیل شده و در 60 قسط پرداخت شود. اما این توافق با مخالفت بانک مرکزی رو به رو شده که در راستای رفع آن در حال رایزنی های لازم هستیم.

محمدی در ارتباط با تأمین مواد اولیه مورد نیاز محصولات تولیدی ابراز داشت: شکر، لفاف و روغن از مواد اصلی مورد نیاز جهت تولید محصولات است که در صورت خرید آن با نرخ ارز اتاق مبادله ای، افزایش قابل توجهی در بهای تمام شده محصولات رخ خواهد داد.

وی در ادامه درباره مشکلات موجود برسر راه تأمین مواد اولیه مورد نیاز اضافه کرد: به طور کلی بخش عمده ای از ارز مورد نیاز برای خرید مواد اولیه لازم برای محصولات تولیدی شرکت از طریق صرافی ها تأمین گردیده و تاکنون از طریق اتاق مبادله ارزی هیچگونه حواله ای دریافت نشده است.

مدیر مالی "غپینو" در خصوص برنامه افزایش سرمایه این واحد تولیدی نیز عنوان کرد: در سال گذشته برنامه افزایش 100 درصدی سرمایه از محل سود انباشته در مجمع عمومی عادی سالیانه به تصویب رسید که 50 درصد آن همان سال اعمال گردید. دستور اجرای مابقی آن نیز به هیأت مدیره تفویض شده، لذا این برنامه در صورت اخذ مجوز از سازمان بورس و اوراق بهادار در سال جاری به مرحله اجرا در خواهد آمد.

این مقام مسئول همچنین پیرامون طرح های عمده در دست اجرا و درصد پیشرفت کار آنها بیان کرد: در پایان سال جاری فاز اول تولید شکلات به بهره برداری رسیده و فاز دوم آن نیز به همراه طرح تولید پیتزا و خط تولید استحصال دانه کاکائو تا پایان سال 93 راه اندازی خواهد شد.

محمدی در خاتمه در خصوص افزایش مقدار تولید محصولات در عملکرد 9 ماهه سال جاری اظهار داشت: پیش بینی مقدار تولید سال جاری نسبت به سال قبل با افزایش 24 درصدی برآورد شده و شرکت در عملکرد 9 ماهه امسال، افزایش 65 درصدی مبلغ فروش نسبت به دوره مشابه سال گذشته را تجربه کرده است.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید:
شاخص باردیگر میلیونر شد
شاخص کل بورس تهران مجددا" بعد از افت ۱۰ تا ۱۵ درصدی به ابرکانال یک میلیون واحدی بازگشت.