تعداد بازدید : ۱۶۹۱
کد خبر : ۸۷۹۷۵
۱۶ بهمن ۱۳۹۱ - ۰۹:۰۲
گروه مالی ملت اقدام به خرید بیش از دو میلیون سهم شرکت سرمایه گذاری اعتبار ایران کرد و شرکت سرمایه گذاری تأمین اجتماعی نیروهای مسلح بالغ بر یک میلیون سهم شرکت گروه بهمن را به تملک خود درآورد.
معاملات روز گذشته تالار شیشه ای در حالی پیگیری شد که شاخص کل با 40 واحد کاهش از 36 هزار و 801 واحد به 36 هزار و 761 رسید.

براساس گزارش بورس نیوز، ارزش معاملات با 16.6 درصد افزایش نسبت به روز قبل به یک هزار و دو میلیارد ریال دست یافت که 71 درصد آن به معاملات خرد و 21 درصد آن به معاملات بلوکی اختصاص داشت. حجم معاملات نیز با 21.9 درصد افزایش نسبت به روز قبل به 333 میلیون سهم و حق تقدم صعود کرد.

در این میان شرکت گروه سرمایه گذاری بانک مسکن بالغ بر چهار میلیون سهم شرکت توسعه معادن و فلزات را خرید و شرکت سرمایه گذاری غدیر بیش از یک میلیون سهم شرکت گسترش نفت و گاز پارسیان را تحصیل کرد.

شرکت سرمایه گذاری گنجینه شایستگان نیز بیش از 41 میلیون سهم بانک انصار و مؤسسه اندوخته شاهد 70 میلیون سهم شرکت سرمایه گذاری شاهد را به پرتفوی بورسی خود افزود.

طی معاملات روز گذشته بیش از 11 میلیون سهم "پارسان" و نیز یک میلیون سهم "وغدیر" به تملک مؤسسه صندوق بیمه اجتماعی روستاییان و عشایر درآمد.

همچنین شرکت گروه مالی ملت اقدام به خرید بیش از دو میلیون سهم شرکت سرمایه گذاری اعتبار ایران کرد و شرکت سرمایه گذاری تأمین اجتماعی نیروهای مسلح بالغ بر یک میلیون سهم شرکت گروه بهمن را به تملک خود درآورد.

این در حالی است که عده ای از حقوقی های بازار در نقش فروشنده ظاهر شدند و اقدام به عرضه سهام تحت تملک خود کردند.

در این بین شرکت بنیان گستر کاوا 39 میلیون سهم بانک انصار را فروخت و شرکت خدمات مالی و مدیریت معین آزادگان دو میلیون سهم شرکت پارس مینو را واگذار کرد.

طی معاملات روز گذشته شرکت تأمین مواد اولیه فولاد صبانور نیز بیش از پنج میلیون سهم شرکت توسعه معادن و فلزات و شرکت سرمایه گذاری ایران و فرانسه بیش از پنج میلیون سهم شرکت سرمایه گذاری مسکن تهران را از سبد بورسی خود خارج کرد.

همچنین در نماد "خبهمن"، شرکت سرمایه گذاری صندوق بازنشستگی نفت فروشنده بیش از یک میلیون سهم بود و شرکت ملی انفورماتیک اقدام به فروش بیش از 39 میلیون سهم شرکت ایران ارقام کرد.

در پایان این گزارش می افزاید، یک میلیون سهم "قچار" از تملک صندوق ذخیره فرهنگیان خارج شد و سازمان اقتصادی کوثر 89 میلیون سهم شرکت سرمایه گذاری شاهد را به فروش رساند.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: