تعداد بازدید : ۱۵۱۵
کد خبر : ۸۹۸۶۴
۰۷ اسفند ۱۳۹۱ - ۰۶:۱۶
مجيد اسكندري: فرابورس ایران روز پررونقي را پشت سر گذاشت. اين رونق در سايه انتشار خبر عرضه اوليه نفت پاسارگاد و به دنبال آن استقبال چشمگير فعالان اين بازار از سهام نفت ايرانول رخ داد.

به گونه‌اي كه تا پايان ساعت معاملات حدود 62 ميليون سهم اين شركت دادوستد شد. در همين حال نمادهاي «شراز» و «شاوان» نيز با اقبال مناسبي همراه بودند.
همچنين بازار ديروز، نظاره‌گر عرضه عمده حق‌تقدم بانك گردشگري بود كه در اين عرضه 180 ميليون حق‌تقدم اين شركت به خريداران عرضه شد. از سوي ديگر دومين روز پذيره‌نويسي سهام بانك آينده با خريد 100 ميليون سهم اين بانك در فرابورس خاتمه يافت و ادامه پذيره‌نويسي 2 ميليون سهم اين بانك به امروز موكول شد.
به گزارش خبرنگار ما ديروز نفت ايرانول توانست با دادوستد حدود 62 ميليون سهم، بيشترين حجم معاملات بازار فرابورس را به خود اختصاص دهد.
پس از ايرانول، حق‌تقدم پتروشيمي دهدشت و پالايش نفت شيراز به ترتيب با 38 ميليون و 7/12 ميليون برگه، پرمعامله‌ترين نمادهاي بازار بودند.
براساس اين گزارش نفت ايرانول توانست با ارزش معاملات 726 ميليارد ريالي، رتبه نخست را در فرابورس به خود اختصاص دهد. پالايش نفت شيراز و بانك آينده نيز به ترتيب با ارزش معاملات 149 ميليارد ريالي و 100 ميليارد ريالي پس از ايرانول، بيشترين ارزش معاملات بازار را كسب كردند.
اين در حالي است كه نمادهاي «كشرق»، «قچار» و «قشير» در معاملات روز گذشته فرابورس با صف فروش مواجه شدند. در گروه پتروشيمي نيز پتروشيمي‌هاي زاگرس و مارون با كاهش قيمت روبه‌رو شدند.
همچنين ديروز نمادهاي «زنگان» و «فزرين» با تشكيل صف‌هاي فروش و نوسان منفي به كار خود پايان دادند.
گزارش خبرنگار دنياي اقتصاد حاكي است ديروز نفت ايرانول توانست با 5 درصد افزايش قيمت، بيشترين رشد را در ميان نمادهاي حاضر در فرابورس كسب كند.
همچنين نمادهاي «شاوان» و «ثعمرا» به ترتيب با افزايش قيمت 99/4 درصدي و 9/4 درصدي در رتبه‌هاي دوم و سوم رشد قيمت ايستادند.
از سوي ديگر بانك گردشگري با 95/4 درصد كاهش قيمت، بيشترين افت را در بازار شاهد بود. «كشرق» و «خفناور» نيز به ترتيب شاهد افت قيمت 94/4 درصدي و 93/4 درصدي بودند.
در جريان دادوستدهاي روز گذشته فرابورس، 87 نماد معامله شدند كه از اين تعداد 43 نماد با افت قيمت و 17 نماد با رشد قيمت همراه شدند. 27 نماد نيز بدون تغيير قيمت ماندند.
بیشترین حجم معاملات را به ترتیب، سه نماد اجاره سامان 56هزارو 830برگه، مشارکت نفت فصلی 48هزار و 900برگه و مشارکت نارنجستان 37هزار و 800 برگه داشتند.
طبق پیغام ناظر بازار، نماد معاملاتي شركت توكاريل، پس از ارائه اطلاعات پيش‌بيني، با محدوديت دامنه نوسان قيمت تا سقف 50 درصد، معامله شد.
هر برگه امتیاز تسهیلات مسکن نيز مانند روز ماقبل با کاهش قیمت روبه‌رو‌ شد و در مرز 600 هزار ریال دادو‌ستد شد.
بازگشايي «شتران» در آخر هفته 
روز گذشته مدیرعامل فرابورس درباره بازگشایی نماد پالایشگاه تهران گفت: بازگشايي اين نماد منوط به ارائه بودجه سال آینده شرکت شده و به نظر طی هفته جاری این گزارش ارائه و نماد این شرکت مشمول اصل44 باز شود.
امیر هامونی در گفت‌وگو با خبرگزاری فارس، در رابطه با دلیل تاخیر در بازگشایی نماد شرکت پالایشگاه تهران که قرار بود اوایل هفته جاری باز شود، توضیح داد: با توجه به لزوم ارائه بودجه 92 همه شرکت‌ها و همچنین احتمال تفاوت معناداری در بودجه سال آینده پالایشگاه تهران، مقرر شد این شرکت بودجه 92 را ارائه کند تا مانع از توقف دوباره نماد آن شود.
وی ادامه داد: به این ترتیب مسوولان‌ این شرکت مشمول اصل 44 در تلاشند تا به زودی بودجه 92 را به سازمان بورس برای انتشار در سایت کدال ارائه کنند تا ما هم قادر به بازگشایی نماد پالایشگاه تهران در روزهای آخر همین هفته باشیم.
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید:
شاخص باردیگر میلیونر شد
شاخص کل بورس تهران مجددا" بعد از افت ۱۰ تا ۱۵ درصدی به ابرکانال یک میلیون واحدی بازگشت.