تعداد بازدید : ۳۴۱۵
کد خبر : ۹۳۱۲۴
۱۹ فروردين ۱۳۹۲ - ۱۹:۵۶

اولین سوپرمارکت فروش هواپیما و بالگردهای کوچک در چین آغاز به کار کرد.

به گزارش عصر ایران به نقل از خبرگزاری فرانسه، اولین سوپرمارکت مخصوص فروش هواپیماها و بالگردهای کوچک و شخصی در مزرعه ای در حومه پکن راه اندازی شد. این هواپیماها و بالگردهای کوچک که قیمت آنها بیش از چند میلیون دلار نیست به مکانی برای رفت و آمد ثروتمندان و مدیران شرکت های بزرگت تبدیل شده است. 

هزینه برخی از هواپیماهای در معرض فروش در این سوپرمارکت حدود 6.3 میلیون یورو است.

"جانگ چانگیی" یکی از فروشندگان این سوپرمارکت در حالی که در کنار یک بالگرد وارداتی از فرانسه ایستاده است می گوید: فروش هواپیماها در چین کاری به آسانی فروش کاهو است.

او در حالی که از انبار پر از هواپیماهای کوچک این فروشگاه بازدید می کند اضافه می کند: در چهار روز گذشته، سه هواپیما فروختیم. روزانه تماس هایی از طرف شرکت های هواپیمایی خارجی داریم. آنها تمایل زیادی برای فروش تولیدات خود در چین دارند.

به گفته این فروشنده، مشتریان می توانند به طور آزمایشی در ارتفاع حداکثر 500 متری، در آسمان مساحت چهار کیلومتر مربعی اطراف مزرعه فروشگاه هواپیما، پرواز کنند. این امکان پرواز آزمایشی پس از توافق این فروشگاه با نزدیکترین پایگاه نیروی هوایی فراهم شده است.


این فروشگاه که یک هفته پیش افتتاح شد توسط شرکت فعال در زمینه هوانوردی مدیریت می شود. در این فروشگاه، تعداد زیادی از هواپیماها برای مدیران شرکت ها یا ثروتمندان چین که تمایل دارند از شلوغی های ترافیکی چین و پایتخت آن در امان باشند عرضه می شوند.

در این فروشگاه از برج مراقبت مخصوص چنین هواپیماهایی برخوردار نیست بلکه تنها باند پرواز کوچکی وجود دارد که اطراف آن را قفس  خرگوش ها و ماشین الات کشاورزی پر کرده است.

خبرگزاری فرانسه می نویسد: پس از سال ها، صبر ثروتمندان چینی و دوستداران خرید هواپیماهای شخصی در چین پایان یافت. چین کم کم آسمان خود را برای پروازهای خصوصی باز می کند. این موضوع امیدها را برای توسعه این بخش افزایش داده است.

هم اکنون در چین افراد کمی، مالک هواپیماها و بالگردهای خصوصی هستند و این در حالی است که چین از سرزمین بسیار پهناور و اقتصاد دارای رشد بالا برخوردار است.


با این حال آسمان چین به عنوان سومین کشور پهناور جهان به طور جدی در اختیار نظامیان قرار دارد. در چنین شرایطی کسب مجوز از مقامات رسمی برای انجام پروازهای خصوصی با سختی های زیادی روبه رو می شود به همین دلیل علاقمندان، مالکان هواپیماها به صورت سری و محرمانه پرواز می کنند. این پروازها در چین با عنوان "پروازهای سیاه" توصیف می شوند.

این خلبانان غیرقانونی که برخلاف قوانین در چین، پرواز می کنند ممکن است با جریم های 1250 تا 12500 یورو روبه رو شوند.

"دای شانگ" یک بازرگان 43 ساله چینی است که غیرقانونی پرواز می کند. او در حالی که یک هواپیمای وارداتی از اسلوونی خریده است می گوید: هرگاه به پرداخت جریمه محکوم شوم پرداخت می کنم.دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
گزارش مجامع

زمان مجمع ۲۴ شرکت مشخص شد

زمان مجمع فولاد مبارکه، پالایشگاه فرابورسی، دو بانک و ۲۱ شرکت مشخص شد
آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام شرکت بهمن دیزل روز چهارشنبه هجدهم تیر با ٨٧.٣ درصد کل اعضاء سهامداران در سالن همایش شرکت بهمن موتور برگزار شد.
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: