تعداد بازدید : ۶۷۰۲
کد خبر : ۹۶۷۳۸
در مجمع عمومی عادی سالیانه بانک گردشگری عنوان شد:
۳۱ ارديبهشت ۱۳۹۲ - ۱۸:۲۹
جلسه مجمع عمومی عادی سالیانه بانک گردشگری(سهامی عام) رأس ساعت 9:00 روز پنج شنبه مورخ 1392.02.26 درمحل هتل اسپیناس با حضور حدود 80 درصد سهامداران برگزار شد.

جلسه مجمع عمومی عادی سالیانه بانک گردشگری( سهامی عام ) رأس ساعت 9:00 روز پنج شنبه مورخ 1392.02.26 درمحل هتل اسپیناس با حضور حدود 80 درصد سهامداران برگزار شد.

ترکیب هیات رئیسه مجمع با حضور آقای جهانگیری به عنوان رئیس مجمع و نظارت آقایان امین تفرشی و مصباح و به دبیری آقای عبدیان تشکیل شد.

همچنین نماینده سازمان بورس خانم قدرتی و نماینده موسسه حسابرسی آقای صفاتی نیز در جلسه حضور داشتند.

مجمع پس از استماع گزارش هیات مدیره توسط آقای سالار و گزارش بازرس قانونی تصمیمات ذیل را اتخاذ نمود.

1- تصویب صورتهای مالی منتهی به سال مالی1391.09.30

2- مقرر گرديد مبلغ مربوط به سود نقدی هر سهم پس از ثبت افزايش سرمايه بانک از مبلغ 2.000 ميلیارد ريال به مبلغ 4.000 ميليارد ريال در اولين فرصت و با تشکيل مجمع عمومي عادي بطور فوق العاده مصوب و پرداخت گردد.

3- انتخاب موسسه حسابرسی رهیافت و همکاران به‌عنوان حسابرس و بازرس قانونی اصلی شرکت و موسسه حسابرسی ایران مشهود به‌ عنوان حسابرس و بازرس قانونی علی‌البدل به عنوان حسابرس و بازرس قانونی شرکت

4- انتخاب روزنامه های اطلاعات و دنیای اقتصاد به عنوان روزنامه کثیر الانتشار

5- بر اساس تصمیمات مجمع، اشخاص حقوقی زیر به مدت 2 سال به عنوان اعضای هیئت مدیره انتخاب گردیدند:

1) شرکت پترو صنعت گامرون

2) شرکت گروه سرمایه گذاری میراث فرهنگی و گردشگری ایران

3) شرکت طرح سازه تنیان

4) شرکت گروه پتروشیمی سرمایه گذاری ایرانیان

5) شرکت آتیه سازان صنعت سپاهان

6) شرکت تندیس تجارت بامداد زاگرس (علی البدل)

7) شرکت تجارت بین الملل میلاد آریا زیگورات (علی البدل)

حاشیه مجمع

ناصر سالار، عضو هیات مدیره و مدیرعامل بانک گردشگری گزارشی از عملکرد یک ساله این بانک ارایه کرد.

وی با اشاره به رشد 17 درصدی سود خالص بانک از 415 میلیارد ریال به 485 میلیارد ریال گفت : امیدواریم ظرف مدت 2 ماه آینده بتوانیم مجوز لازم برای پرداخت و تقسیم سود از سوی بانک مرکزی را دریافت و سود دو سال گذشته را به سهامداران عزیر ارایه کنیم .

وی همچنین به سرمایه‌گذاری‌های صورت گرفته دربانک گردشگری اشاره کرد و گفت: میزان سرمایه گذاری بانک در پایان آذرماه سال 91 بالغ بر 925 میلیارد ریال افزایش داشته است که 8.9 درصد از کل سرمایه گذاری‌ها متعلق به سرمایه‌گذاری در شرکت‌های پذیرفته شده در بورس است. به گفته وی در حوزه اجتماعی نیز بانک گردشگری با راه اندازی صندوق سرمایه گذاری نیکوکاری، طراحی کمپین تبلیغاتی برای امور خیریه و توان یابان، جمایت از کودکان بی سرپرست و معلول جسمی و حرکتی و ... به ایفای نقش پرداخته است .

ناصر سالار همچنین به فعالیت‌های صورت گرفته در حوزه‌های اعتباری و برنامه ریزی و فناوری اطلاعات و به ویژه بانکداری الکترونیک بانک گردشگری اشاره کرد و گفت : مجموعه مدیران و دست‌‌اندرکاران بانک تلاش کرده‌اند تا ضمن پیاده‌سازی برنامه‌های از پیش تعیین شده، مقدمات حضور بانک در عرصه‌های مختلف را فراهم کنند.

وی ارائه خدمات نوین ومدرن بانکداری به مشتریان را مهمترین برنامه آتی بانک گردشگری اعلام کرد و گفت: مدیران این بانک جذب 5 درصد از بازار پولی کشور در قالب جذب 18700 میلیارد ریال سپرده را در دستورکاری خود قرارداده اند و در کنار آن از سایر برنامه‌های توسعه‌ای برای بانک غافل نمانده‌اند.

به گفته وی، توسعه بانکداری اختصاصی و شرکتی، توسعه شعب بانک، انتشار حداقل 5000 میلیارد اوراق گواهی سپرده عام و خاص، انتشار اوراق مشارکت طرح‌های توسعه فولاد صنعت بناب، گسترش شبکه انواع کارت‌های بانکی داخلی و بین‌المللی و اتصال به شبکه‌های برون مرزی، استقرار نظام حاکمیت شرکتی و مدیریت ریسک، پیاده‌سازی سامانه هوش تجاری، تکمیل مراحل قانونی افزایش سرمایه بانک مطابق با مصوبه مجمع عمومی، توسعه فنی پایانه‌های فروش، خودپرداز و خدمات اینترنتی در راس امور برنامه‌های آتی بانک گردشگری قراردارند.

گزیده اطلاعات مالی بانک گردشگری

پیام هیأت مدیره

خرسیندیم که پس از یک سال تلاش و تکاپو، به یاری و عنایات خداوند متعال، مجالی دوباره یافتیم تا کارنامه تلاشگران بانک گردشگری را یک بار دیگر تقدیم حضورتان کنیم.

بسیار خوشحالیم اعلام نماییم که با وجود محدودیت ها و شرایط خاص حاکم بر اقتصاد جهان و بالطبع کشور عزیزمان توانستیم حداقل بازده مورد انتظار سهامداران محترم را برآورده نموده و با اتکال به خداوند بزرگ و همراهی شما سهامداران گرانقدر و بهره گیری از اراده استوار گروهی و با تلاش جمعی، ضمن حضور فعال در عرصه اقتصادی کشور، ارزش آفرینی برای همه ذینفعان را از اندیشه به عمل برسانیم و شرایطی را مهیا نماییم تا بتوان در راستای برنامه های استراتژیک بانک قدم برداشته و با تخصص، انعطاف پذیری و درک مناسب مدیران اجرایی بانک به دستاوردهای جدیدی به شرح ذیل در سال مالی 1391 نایل شویم:

- کسب نظر موافق و مثبت دوباره بانک مرکزی ج.ا.ا و نهادهای نظارتی با بقا و تداوم فعالیت بانک با رفع ایرادات و انطباق عملکرد بانک با ضوابط و مبانی موضوعه

- کسب مجوزات لازم از بانک مرکزی ج.ا.ا برای بازگشایی شعب بانک

- اخذ موافقت از بانک مرکزی ج.ا.ا و نیز سازمان بورس و اوراق بهادار تهران برای رفع انسداد از نماد معاملاتی بانک در بازار فرابورس و بازگشایی مجدد نماد مزبور

- عملیاتی نمودن و افزایش سرمایه ثبتی بانک از مبلغ 2000 میلیارد ریال به 4000 میلیارد ریال با کسب موافقت و اخذ مجوزات لازم از تمامی مراجع ذیربط

- حضور در جمع 400 شرکت برتر ایران با کسب رتبه 248 در اولین سال حضور بانک در بازار پولی کشور

- بازنگری و اصلاح ساختار سازمانی بانک با هدف بهبود کنترلهای داخلی و افزایش کارایی و بهره وری سازمانی

- تبیین و ابلاغ اهداف و برنامه های عملیاتی واحدهای ستادی و شعب بانک

اطمینان می دهیم که بانک گردشگری همواره خود را مفتخر و متعهد به رعایت ضوابط و مقررات و ملزم به حفظ و صیانت منافع همه افراد ذینفع میداند و این راه را با جدیت ادامه خواهد داد. افتخار ما تحقق خواسته های به حق مشتریان، همراه با ارایه خدمات و محصولات نوین و متنوع بانکی می باشد و بی تردید بالندگی روزافزون این بانک و فتح قله های خدمتگزاری جز با برخورداری از اطمینان و اعتماد جمعی مشتریان بزرگوار به منصه ظهور نمی رسد.

اعتقاد داریم توجه سهامداران بانک به عملکرد این دوره و ارایه نقطه نظرات خود در بهبود هرچه بیشتر و بهتر عملکرد دوره آتی بانک موثر خواهد بود و انتظار داریم با ارایه پیشنهادات سازنده خود، این مجموعه را یاری نمایند.

امید است با حمایت ها و راهنمایی های سهامداران محترم و با تکیه بر الطاف خداوند متعال، هیأت مدیره بتواند گام های موثر و مفیدی برای رشد و ارتقای بانک برداشته و آنچه که برای آینده برنامه ریزی شده و برآورد گردیده به واقعیت تبدیل نماید.

معرفی بانک

بانک گردشگری (سهامی عام) به استناد ماده 98 قانون برنامه سوم توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی ج.ا.ا مصوب 1379.01.17، ماده واحده قانون تأسیس بانکهای غیر دولتی مصوب 1379.01.21 و در چارچوب قانون پولی و بانکی کشور مصوب سال 1351، ضوابط تأسیس بانک های غیر دولتی مصوب نهصد و چهل و هشتمین جلسه مورخ 1379.09.20 شورای پول و اعتبار، وفق مقررات بانک مرکزی و قانون تجارت تشکیل و اداره می شود، به موجب مجوز شماره 123611/121 مورخ 1389.08.29، در تاریخ 1389.10.07 در اداره ثبت شرکت ها و موسسات غیر تجاری تهران تحت شماره 392373 به ثبت رسیده است. سهام بانک در تاریخ 1390.05.03 در بازار فرابورس مورد پذیرش و سهام آن برای اولین بار در تاریخ 1390.05.05 مورد معامله قرار گرفته است.

سرمایه و ترکیب سهامداران

بانک گردشگری با سرمایه اولیه به مبلغ 2.000 میلیارد ریال فعالیت خود را آغاز نموده است. در مجمع عمومی فوق العاده صاحبان سهام مورخ 1391.01.17، افزایش سرمایه بانک از مبلغ 2.000 میلیارد ریال به مبلغ 6.000 میلیارد ریال مورد تصویب سهامداران قرار گرفته و اختیار آن به هیأت مدیره تفویض گردیده است. در تاریخ تهیه این گزارش اقدامات لازم در خصوص افزایش سرمایه به میزان 4.000 میلیارد ریال در حال انجام است.

جایگاه بانک در صنعت بانکداری

در سال های اخیر، صنعت بانکداری شاهد رقابت شدید همراه با فرصتها و تهدیدهای زیادی بوده است. به طور یقین در این رقابت هیچ بانکی نمی تواند ارایه دهنده تمایم خدمات ممکن باشد و در زمینه خدماتی که ارایه می دهد، بهترین باشد، لیکن بانک ها می توانند با بررسی نقاط قوت خویش و فرصتهای موجود در بازار، استراتژی هایی را به کار گیرند که به یک جایگاه رقابتی مناسب در بازار دست یابند.

بر این اساس بانک گردشگری، به عنوان یک بانک تجاری با حضور در تمامی حوزه های بانکداری و با به کارگیری مجموعه کاملی از عملیات بانکی در داخل و خارج از کشور و ارایه خدمات مالی و پولی همه جانبه در چارچوب قانون عملیات بانکی بدون ربا و همچنین با بهره مندی از تخصص و تجربه مدیریتی، استفاده از نیروی انسانی جوان، خلاق و پویا و با بهره گیری از فناوری های نوین بانکداری الکترونیک و ابزارهای پرداخت الکترونیکی به عنوان بستر اصلی خدمت رسانی بر آن است تا در طول یک برنامه پیش بینی شده در شمار یکی از بانک های خصوصی تداز اول کشور قرار گیرد.

بانک از منظر سازمان بورس و اوراق بهادار

بانک گردشگری در تاریخ 1390.05.03 در بازار فرابورس در گروه (بانکها و موسسات اعتباری) با نماد "وگردش" درج شده و سهام آن برای اولین بار در تاریخ 1390.05.05 مورد معامله قرار گرفته است.

خاطرنشان می سازد که نماد بانک پس از یک وقفه 13 ماهه در تاریخ 1391.09.27 بازگشایی شد.

مروری بر عملکرد مالی و عملیاتی بانک در سال مالی منتهی به 30 آذر 1391

بانک گردشگری (سهامی عام)
صورت سود و زیان
برای دوره مالی منتهی به 1391.09.30

سرمایه گذاری

میزان سرمایه گذاری بانک در پایان آذر ماه 1391 بالغ بر 1.150 میلیارد ریال می باشد که در مقایسه با سال مالی قبل به میزان 1.039 میلیارد ریال افزایش داشته است.

جوایز دریافتی

درهفتمین سمپوزیوم بین المللی روابط عمومی که با حضور بیش از 200 ارگان و سازمان صورت گرفت، سهم بانک گردشگری 3 نشان مهم بود که عبارت بود:

*نشان برتر مسولیت های اجتماعی

*نشان برتر مدیر روابط عمومی

*نشان برتر کارشناس روابط عمومی

سرمایه گذاری در سهام شرکتهای گروه

- شرکت مجتمع فولاد صنعت بناب

- شرکت اقتصادی نگین گردشگری ایرانیان

- شرکت گسترش صنایع و معادن ماهان

- شرکت توسعه فناوری اطلاعات گردشگری ایران

- باشگاه گردشگری ایرانیان

- شرکت تجارت بین الملل هم وطا آریا

- شرکت تلاشگران اندیشه کاراد

- صندوق سرمایه گذاری بانک گردشگری

- صندوق سرمایه گذاری نیکوکاری بانک گردشگری

- شرکت خدمات کارت گردشگری پارس

برنامه های آینده بانک

بانک گردشگری ضمن توجه کامل به اصول برنامه ریزی عملیاتی و پایبندی به رعایت مقررات بانکداری مهمترین اهداف عملیاتی خود در سال مالی منتهی به 30 آذر 1392 را به شرح زیر اعلام می دارد:

*ارایه خدمات نوین و مدرن به مشتریان و سهامداران در قالب طرح های گوناگون و مختلف بانکداری اسلامی

*جذب نیم درصد سهم از بازار پول کشور به عبارتی جذب 18.700 میلیارد ریال سپرده

*توسعه شعب در سراسر کشور بر مبنای استراتژی تدوین شده، به نحوی که تا پایان سال مالی 1392، 50 شعبه بانک افتتاح و به بهره برداری رسیده باشد.

*توسعه بانکداری اختصاصی و بانکداری شرکتی و ...

*تکمیل زیر ساخت بانکداری الکترونیکی و راه اندازی بانکداری مجازی بطور کامل

*انتشار حداقل 5.000 میلیارد ریال اوراق گواهی سپرده عام و خاص

*انتشار اوراق مشارکت طرح های توسعه فولاد صنعت بناب

*توسعه جدی سرمایه گذاری و امور مشارکتی در حوزه های مختلف از جمله صنعت گردشگری

*به کار گیری نیروهای جوان، خلاق و کارآمد و آموزش و بروزرسانی نیروهای موجود

*طراحی و پیاده سازی بانکداری مدرن و الکترونیک و تعریف محصولات و خدمات نوین بانکی

*رشد مانده تسهیلات تا مبلغ 15.500 میلیارد ریال

*مکانیزه شدن سیستم ارزیابی کارکنان

*گسترش شبکه انواع کارتهای بانکی داخلی و بین المللی و اتصال به شبکه های برون مرزی

*انتشار صکوک اجاره

*استقرار نظام حاکمیت شرکتی و مدیریت ریسک

*طراحی و پیاده سازی سیستم مدیریت ارتباط با سهامداران

*توسعه فنی پایانه های فروش

*راه اندازی مرکز داده اصلی بانک

*پیاده سازی سامانه هوش تجاری

*طرح شناسایی ذینفع واحد و اشخاص مرتبط

*طراحی و اجرای نظام درجه بندی شعب

*توسعه بازار POS،ATM و خدمات اینترنتی

*تکمیل مراحل قانونی انجام افزایش سرمایه بانک مطابق مصوبه مجمع عمومی

آدرس لینک سایت :

http://www.tourismbank.ir/Pages/MainPage.aspx


دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت صنعتی پارس خزر (سهامی عام) در ساعت 15 مورخ 1398/04/13 با حضور صاحبان 92/88 درصد از کل سهام و با نمایندگان تام‌الاختیار آنان در محل قانونی شرکت تشکیل شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: