تعداد بازدید : ۱۶۴۸
کد خبر : ۱۰۱۳۹۲
۳۰ تير ۱۳۹۲ - ۰۶:۴۲
 مدیرعامل فرابورس از بازگشایی نماد بانک آرین در بازار پایه فرابورس و فراهم‌شدن امکان خرید و فروش سهام این شرکت خبر داد.
بانک الکترونیک آرین با سرمایه 70میلیارد تومانی به‌عنوان نخستین بانک الکترونیک کشور در ۵ دی سال89 از طریق فرابورس اقدام‌ به پذیره‌نویسی کرد ولی به‌دلیل دریافت‌نکردن مجوز فعالیت از بانک مرکزی، نماد معاملاتی آن از 11آبان سال90 در فرابورس بسته شد.

به این ترتیب نماد بانک آرین برای نخستین‌بار در فروردین ماه1390با قیمتی حدود 146تومان برای هر سهم باز شد و تا محدوده 190تومان نیز رشد کرد اما بانک مرکزی در 16اسفند‌ماه90 طی اطلاعیه‌ای اعلام کرد که با توجه به تأمین بخش قابل‌توجهی از سرمایه بانک آرین از محل تسهیلات دریافتی از بانک‌ها و مؤسسات اعتباری، مجوز تأسیس بانک لغو می‌شود که این اقدام موجب نگرانی شدید 3هزار سهامدار این بانک شد.

در همین رابطه امیر هامونی، مدیرعامل فرابورس ایران در گفت‌وگو با ایسنا، از بازگشایی نماد بانک آرین در بازار پایه فرابورس خبر داد و گفت: نماد بانک آرین با سرمایه 70میلیارد تومانی به‌زودی در بازار پایه فرابورس بازگشایی می‌شود. وی افزود: به این ترتیب نماد این بانک در بازار توافقی درج شده و امکان خرید و فروش آن فراهم می‌شود اما هنوز معامله‌ای روی سهام این شرکت انجام نشده است.

هامونی توضیح داد: در حال حاضر موضوع حق تقدم استفاده نشده شرکت مطرح است که باید فروش سهام حق تقدم برگردد و به تأییدیه سازمان بورس برسد در این صورت امکان معامله سهم در بازار توافقی فراهم شده و به سهامداران عمده اجازه داده می‌شود که سهام خود را عرضه کنند.

وی با بیان اینکه تاکنون بیش از 90درصد از حق تقدم استفاده‌نشده برگردانده شده است، عنوان کرد: با فراهم شدن امکان معامله، کسانی که سهامدار بانک آرین هستند می‌توانند اقدام به عرضه کنند و کسانی که می‌خواهند سهام خود را به فروش برسانند، می‌توانند آن را واگذار کنند که در این خصوص اولویت با سهامداران حقیقی است.وی ادامه داد: به این ترتیب با تکمیل بازگشت حق تقدم استفاده نشده، به‌زودی نماد بانک آرین در بازار پایه فرابورس بازگشایی می‌شود که تلاش می‌کنیم تا هر چه سریع‌تر این امکان فراهم شود.
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: