بورس‌نیوز، قدیمی ترین پایگاه خبری بازار سرمایه ایران

      
يکشنبه ۲۵ اسفند ۱۳۹۲ - ۱۶:۴۹
کد خبر : ۱۱۹۷۷۵
رئیس سازمان تامین اجتماعی با بیان اینکه طی هفته جاری کار بیمه 50 هزار کارگر ساختمانی آغاز شده است گفت: در دولت یازدهم با اعتماد به سازمان تامین اجتماعی با وجود کسری بودجه 5 هزار و 100 میلیارد تومانی، در حال حاضر هیچ مشکلی نیست و یک ریال نیز کسری نداریم.

به گزارش خبرگزاری فارس از کرمان، سیدتقی نوربخش پیش از ظهر امروز در دیدار با استاندار کرمان اظهار داشت: در کل کشور 13 میلیون بیمه شده اصلی تامین اجتماعی هستند که به همراه خانواده‌های آنها شامل 34 میلیون نفر می‌شود.

وی بیان داشت: چهار میلیون نفر مستمری‌بگیر بیمه تامین اجتماعی هستند و از خدمات متعدد این بیمه استفاده می‌برند.

نوربخش عنوان کرد: 16 تا 17 مزیت بیمه‌ای از جمله بیکاری، ایام بارداری، حق مسکن و ... به بیمه‌شدگان تامین اجتماعی تعلق می‌گیرد.

‌وی خاطرنشان کرد: برای صیانت از ذخایر ارزش افزوده نیازمند فعالیت‌های سرمایه‌گذاری هستیم تا بتوانیم تعهدات خود را به اجرا بگذاریم.

نوربخش گفت: سازمان تامین اجتماعی بدون تکیه بر منابع دولتی خود را مدیریت می‌کند.

وی ابراز داشت:‌ مشکلات حاشیه‌ای بر فعالیت‌های بیمه تاثیر داشته است و ‌طی هشت سال گذشته با تغییرات متعدد مدیریتی روبه‌رو بوده‌ایم.

رئیس سازمان تامین اجتماعی افزود: در دولت یازدهم با اعتماد به سازمان تامین اجتماعی با وجود کسری بودجه 5 هزار و 100 میلیارد تومانی، در حال حاضر هیچ مشکلی نیست و یک ریال نیز کسری نداریم.

نوربخش اظهار داشت: 600 میلیارد تومان از وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و 900 میلیارد تومان از وزارت امور اقتصادی و دارایی پول گرفتیم.

وی تصریح کرد: نتیجه این دریافت مبالغ این است که عیدی قبل از سال پرداخت شده و مستمری به تعویق افتاده نیز نداریم.

نوربخش با اشاره به ارتقای خدمات دارویی و زیر پوشش قرار گرفتن درمان نازایی در بیمه تامین اجتماعی گفت: طی هفته جاری کار بیمه 50 هزار کارگر ساختمانی آغاز شده است.

رئیس سازمان تامین اجتماعی بیان داشت: 40 درصد از جمعیت استان کرمان زیرپوشش بیمه تامین اجتماعی هستند و سه بیمارستان تامین‌اجتماعی با 600 تخت به شهروندان کرمانی خدمات می‌دهند.

نوربخش افزود: 16 مرکز درمانی و 26 شعبه مادر تامین اجتماعی در استان کرمان فعالیت دارند که نسبت به سایر استان‌ها از شبکه مناسبت‌تری برخوردار هستند.

وی عنوان کرد: بیمارستان 300 تخت‌خوابی پیامبر اعظم (ص) کرمان نیز با 300 تخت در اوایل سال آینده به بهره‌برداری می‌رسد و گام بزرگی برای بیمه شدگان تامین اجتماعی و مردم کرمان است.

نوربخش خواستار همکاری لازم از سوی مسئولان و مقامات استانی با تامین اجتماعی شد.
اشتراک گذاری :
ارسال نظر