بورس‌نیوز، قدیمی ترین پایگاه خبری بازار سرمایه ایران

      
چهارشنبه ۲۸ اسفند ۱۳۹۲ - ۱۱:۲۰
کد خبر : ۱۱۹۸۹۶

مهدیس فرقانی: ستون امروز نبض بازار انتقادات و پیش‌بینی یکسری از مصرف‌کننده‌ها در بازار مسکن را منعکس کرده که به این شرح است:

یکی از منتقدان بازار مسکن در واکنش به تصمیم عده‌ای از متقاضیان مسکن که به نوعی اعتصاب کرده‌اند و اقدام به خرید نمی‌کنند، خاطرنشان کرد: نرخ تورم متناسب با رشد قیمت سایر اقلام از جمله قیمت دلار محاسبه می‌شود و در حال حاضر با توجه به قیمت دلار و نرخ تورمی که در بازار است، قیمت‌های فعلی بازار مسکن برای خرید عالی است!
وی در ادامه درباره قدرت خرید متقاضیان افزود: چرا فکر می‌کنید به‌دلیل اینکه نمی‌توانید از بازار مسکن خرید کنید، قیمت‌ها بالا است؟
این متقاضی همچنین تاکید کرد: این دسته از خریداران یقین داشته باشند که همیشه برای هر کالایی خریدار در بازار حضور دارد، البته در زمان گرانی ممکن است برای مثال خریدارانی که تا دیروز محدوده جردن را انتخاب کرده بودند الان باید یا متراژ کوچک‌تر را انتخاب کنند یا محدوده سکونت انتخابی خود را به سایر مناطق تغییر دهند.
از طرف دیگر متقاضی دیگری در رابطه با آینده بازار مسکن اظهار کرد: مسکن یک ریال هم گران نخواهد شد، زیرا ارزان‌تر می‌شود و فقط امکان دارد به‌دلیل تقاضای همیشگی در بازار مبالغ نرخ‌های اجاره با افزایش رو به رو شود.
وی تصریح کرد: به نظر بنده مسکن تا 2 سال آینده در رکود شدید باقی خواهد ماند و گرانی احتمالی بر سایر اقلام متمرکز خواهد شد. قیمت مسکن به این چند دلیل ارزان خواهد شد از جمله اینکه قدرت خرید نیست و از طرف دیگر عرضه با توجه به تعداد خریداران حاضر در بازار بالا است.
خریداری در بازار مسکن عنوان کرد: آن دسته از افرادی که پیش‌بینی می‌کنند با افزایش قیمت بنزین، مسکن هم گران خواهد شد، دچار اشتباه بزرگی شده‌اند. افزایش قیمت بنزین و مایحتاج روزانه مردم، یعنی کاهش قدرت خرید
مصرف‌کننده بنابراین با افزایش نرخ بنزین، بازار مسکن با رکود مواجه خواهد شد.
منتقد دیگری به ایراد از قیمت دلار پرداخت و اعلام کرد: تا زمانی که قیمت دلار به زیر 2000 تومان بازنگردد، بازار همین‌طور باقی خواهد ماند. بخشی از رکود بازار مسکن به زمان شروع گرانی دلار مربوط می‌شود.
خریداری به نکته جالبی اشاره کرد و گفت: بنده بعد از مدت‌ها اجاره‌نشینی، امسال قصد خرید از بازار مسکن را داشتم. اما وقتی عزم خریداران را در خرید نکردن مسکن با قیمت‌های فعلی دیدم، نقدینگی خود را در بانک سپرده‌گذاری کردم و تا قیمت‌ها کاهش چشمگیری پیدا نکند، خرید نمی‌کنم.
یک متقاضی معتقد است:چطور ممکن است این تعداد واحد مسکونی خالی در بنگاه‌ها فایل شده باشد، اما قیمت مسکن حرکت نزولی نداشته باشد؟
 


 


 

اشتراک گذاری :
نظرات کاربران
ارسال نظر
نظرات بینندگان
پيام
چهارشنبه ۲۸ اسفند ۱۳۹۲ - ۱۲:۳۷
خانه خالي يا در حال ساخت زياد است
دليلي براي افزايش قيمت نيست ضمنا بانكها در حال حاضر مطمئن تر هستند
امیر محمد
چهارشنبه ۲۸ اسفند ۱۳۹۲ - ۱۴:۰۱
یعنی با این جدول میشه فهمید چه حباب کلفتی این بازار مسکن درست کرده وحالا حالاها آثار شوم آن بر روی مسکن خواهد بود
رشد چند صد درصدی در طی دو سال و اندی برخی دلالان وبنگاهداران را راضی نکرده وبه فکر افزایش مجدد هم هستند وجالبه که با دلار همه چیو مقایسه میکنن!!!!
یعنی اون موقع که دلار از 3600 سقوط کرد اومد شد 2800 مسکن هم نزول داشت؟؟؟؟واقعا با این قیمتهای حبابی خرید یک آ÷ارتمان نقلی هم رویا شده حال چه برسه به اینکه همین نقلی هم دوبرابر بشه...
شروین
چهارشنبه ۲۸ اسفند ۱۳۹۲ - ۱۶:۰۵
قیمت ارز طی 4 سال گذشته 3 برابر و تقریباً متناسب با آن مسکن نیز گران شد. اما حقوق کارمندان و کارگران که بخش اعظم متقاضیان مسکن هستند، طی این 4 سال 3 برابر نشد. بنابراین فاصله میان توانایی خرید متقاضیان و قیمت مسکن بشدت افزایش یافت. با این اوصاف در حال حاضر تعداد متقاضیان توانمند بشدت کاهش و از طرفی بواسطه ساخت و سازهای فراون، عرضه مسکن بشدت افزایش یافته است. به اصطلاح بورسی، در حال حاضر برای مسکن گره معاملاتی با صف فروش بالا ایجاد گردیده است. رفع گره معاملاتی صف فروش نیز طبیعتاً با کاهش قیمت اتفاق خواهد افتاد.
محمد
چهارشنبه ۲۸ اسفند ۱۳۹۲ - ۱۷:۴۴
قیمت های کنونی مسکن با دلار 4000 تومان حساب شده که باید اصلاح شود
مجتبی
چهارشنبه ۲۸ اسفند ۱۳۹۲ - ۱۸:۲۸
میگم این منتقد اول که نظر دادن ... به احتمال زیاد خانه هایی رو که خریدن رو دستشون باد کرده دنبال مشتری میگردن که اینقدر با بیان دستوری صحبت میکنن .... ! کاش ازشون میپرسیدید وخت ارزونی چند تا خونه خریدی و چقدر سود کردی تا مردم از ایشون درس کسب ثروت و فرم انسانیت یاد بگیرند ... !!!!
علی
پنجشنبه ۲۹ اسفند ۱۳۹۲ - ۱۵:۲۰
قیمت یه پژو یا پراید را مقایسه کنید
مسکن الان ارزانترین دارایی است...
محمد
جمعه ۰۱ فروردين ۱۳۹۳ - ۰۰:۰۹
همه چیز گرون میشه ولی مسکن میاد پایین اینو مطمعنم
تا
جمعه ۰۱ فروردين ۱۳۹۳ - ۰۹:۴۰
همیشه هرچی که ارزون باشه همه کارشناس میشن میگن بازم ارزون میشه ولی شتر در خواب بیند پنبه دانه صبر کنید سال دیگه میگم بهتون مسکن چند میشه
تا
جمعه ۰۱ فروردين ۱۳۹۳ - ۰۹:۴۲
گره مال زمانی هست که محدودیت نوسان روزانه باشد چیزی که نمیدونی مگر مجبوری بگی