کد خبر : ۱۲۱۲۵
۱۴ اسفند ۱۳۸۶ - ۰۹:۱۰
{mosimage}شرکت معدنی استرالیایی Oxiana توافق خود را برای خرید رقیب صنعتی خود، Zinifex در قراردادی به ارزش 8/5 میلیارد دلار اعلام نمود تا بدین وسیله دومین شرکت بزرگ تولید کننده روی در جهان از اذغام این دو شرکت حاصل شود.

بزرگترین پیوند روی جهان در استرالیا

گروه بین الملل بورس نیوز – شرکت معدنی استرالیایی Oxiana توافق خود را برای خرید رقیب صنعتی خود، Zinifex در قراردادی به ارزش 8/5 میلیارد دلار اعلام نمود تا بدین وسیله دومین شرکت بزرگ تولید کننده روی در جهان از اذغام این دو شرکت حاصل شود.

این قرار داد که به گفته مسئولین دو شرکت « ادغام دو شرکت هم تراز» عنوان شده است، زمینه را برای توسعه فعالیتهای معدنی و پاسخ به تقاضای چین و هند برای روی، مس، طلا، نقره و سایر فلزات قیمتی فراهم می سازد. این ادغام علاوه بر اینکه مقیاس تولید را بالا برده و دو شرکت را با صرفه های ناشی از مقیاس مواجه می سازد، امکان تملک آسان ترمعدن در استرالیا و سایر کشورها را به آنها می دهد.

در قرارداد اخیر، قیمت هر سهم Zinifex ، 68/12 دلار ارزش گذاری شده است که 14 درصد بیش از قیمت بازاری این سهم در روز جمعه گذشته می باشد.

بنا بر گزارش گروه بین الملل بورس نیوز- اندورمیشل مور، مدیر عامل Zinifex که پس از فرآیند ادغام، به عنوان مدیرعامل جدید شرکت منصوب خواهد شد در این باره عنوان نمود که هر دو شرکت اعتقاد به افزایش تقاضا برای فلزات پایه به تبع رشد اقتصادی عجیب چین و هند و سایر کشورهای در حال توسعه دارد .

وی افزود که شرکت جدید زمینه رشد خود را در توسعه فرآیند اکتشاف و همچنین تملک معادن جدید در استرالیا، آمریکای جنوبی ، آفریقا و آسیای جنوب شرقی قرار خواهد داد.

شرکت جدید نام تازه ای نیز خواهد داشت که هنوز تصمیمی در مورد این نام گرفته نشده است.

بری کوزاک، رییس هیأت مدیره Oxiana نیز به عنوان رییس جدید هیأت مدیره شرکت حاصل برگزیده خواهد شد.

به نظر می آید که منع قانونی نیز در راه این اقدام وجود نداشته باشدو در صورت عدم بروز مشکلی خاص، قرارداد مربوطه در ماه ژوئن یا جولای به پایان برسد.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع

"شپلی" در مجمع هیات مدیره انتخاب کرد

مجمع فوق العاده شرکت پلی اکریل ایران در تاریخ ۱۴۰۰/۱۰/۲۶ برگزار شد.
افزایش سرمایه ۶۰ درصدی در مجمع

افزایش سرمایه ۶۰ درصدی در مجمع "امید"

مجمع عمومی فوق العاده شرکت تامین سرمایه امید در تاریخ ۱۴۰۰/۱۰/۲۵برگزار شد.
مجمع

مجمع "چکارن" با چاشنی انتخاب هیات مدیره

مجمع عمومی فوق العاده شرکت کارتن ایران در تاریخ ۱۴۰۰/۱۱/۱۰ برگزار خواهد شد.
انتخاب هیات مدیره جدید در مجمع

انتخاب هیات مدیره جدید در مجمع "بفجر"

مجمع عمومی فوق العاده شرکت فجر انرژی خلیج فارس در تاریخ ۱۴۰۰/۱۰/۲۷ برگزار شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: