تعداد بازدید : ۴۷۳۷
کد خبر : ۱۲۳۳۶۷
۲۰ ارديبهشت ۱۳۹۳ - ۱۳:۲۷
وضعیت بازار سرمایه به دنبال مسائلی که ا ز دی ماه سال گذشته شاهد آن بودیم وضعیت مناسبی نبوده و شاخص افت قابل ملاحظه ای را تجربه کرده است که ...
وضعیت بازار سرمایه به دنبال مسائلی که ا ز دی ماه سال گذشته شاهد آن بودیم وضعیت مناسبی نبوده و شاخص افت قابل ملاحظه ای را تجربه کرده است که هرچند با اقداماتی دیر هنگام برخی از این افت جبران شد اما آمار و اطلاعات موجود نشان می دهد همچنان وضعیت به حالت عادی باز نگشته است و از رونق معاملات بورس که درگذشته نه چندان دور شاهد آن بودیم خبری نیست.

به گزارش بورس نیوز، در ادامه نگاهی خواهیم داشت به برخی اطلاعات بورسی که به نوعی می تواند در شناخت بهتر روند معاملات بورس کمک نماید.

از ابتدای سال جاری تاکنون 410 نماد بورسی و فرابورسی در روند معاملات بازار سرمایه حضور داشته اند که نمادهای بانک صادرات، ایران خودرو و فولاد مبارکه به همراه بانک پارسیان بیشترین حجم معاملاتی را به خود اختصاص داده اند و کمترین حجم معاملاتی نیز به نمادهای سیمان فارس و کاغذسازی کاوه تعلق گرفته است.

نماد چرخشگر با تجربه 27 روز افزایش قیمت بیشترین روزهای رشد قیمتی را در مقایسه با سایر نمادها داشته و در مقابل حق تقدم های تولید دارو و کابل شهید قندی به همراه نماد بانک پارسیان بیشترین تعداد روزهای افت قیمت را از آن خود کرده اند.

گفتنی است در حال حاضر 10 نماد بورسی همچنان ارزش سهام آنها کمتر از 100 تومان می باشد که نام های مطرحی همچون بانک صادرات، ایران خودرو دیزل، سایپا دیزل و سرمایه گذاری ملت در این لیست دیده می شود. بیش از 94 نماد نیز قیمت های بیش از هزار تومان را تجربه می کنند و همچنان پالایش نفت تهران گرانترین سهم بورسی ایران قلمداد می شود.

سیمان قاین، لقمان دارو و رینگ سازی مشهد از ابتدای سال بیشترین افت و در مقابل و سینا، "حسینا" و سایپا بیشترین میزان بازدهی را داشته اند. گفتنی است 265 نماد با افت و 130 نماد با رشد قیمت مواجه شده اند.

به گزارش بورس نیوز، براساس پیش بینی های صورت گرفته بیشتر پیش بینی سود متعلق به شرکت پالایش نفت تهران بوده و پس از آن هم نمادهای سیمان بهبهان دارو سازی زهراوی و ارتباطات سیار قرار گرفته اند در کل 63 نماد نیز پیش بینی زیان داشته اند.

خاطر نشان می شود نمادهای مهرکام پارس، پگاه آذربایجان وفن آوا بیشترین میزان نسبت پی بر ای را دارند و 130 نماد فرابورسی میانگین پی بر ای معادل 8.93 را دارند و این نسبت برای 429 نماد بورسی به رقم 8.62 بالغ می گردد و از 559 نماد بازار سرمایه بیش از 74 نماد نسبت مذکور برای آنها رقم های منفی است.

اميد
۱۴:۲۹ - ۱۳۹۳/۰۲/۲۰
همه گوش كنيد وپست رو ديگه نمي شه ارزون گرفت
محمد
۱۵:۰۲ - ۱۳۹۳/۰۲/۲۰
بازار منتظر یه خبره که یا سقوط کنه یا بره بالا. اگر توجه کنید میبینید که داره روی یک خط تقریباً صاف حرکت زیگزاگ میکنه. فقط خدا کنه چند روز دیگه خبرای خوب از ژنو بیاد که بازار یه تکونی بخوره
خشایار شاه
۱۷:۰۲ - ۱۳۹۳/۰۲/۲۰
ما از دلوابسانیم اقتصادی
pourya
۱۸:۲۶ - ۱۳۹۳/۰۲/۲۰
چه روزهای رویایی با بورس داشتیم یادش به خیر .
ولی الان چی باید منتطر باشیم تا ابر و باد و مه و فلک و خورشید و ژنو و اشتون و ظریف وهدفمندی و سود بانکی و حمایت دولت ........همه و همه باید دست در دست هم بدن تا شاید بورس خوب بشه شاید هم نشه .باز کجا میتونی بازار به این بدبختی پیدا کنی
ا
۲۰:۲۹ - ۱۳۹۳/۰۲/۲۰
واقعاٍدولت مردان یه فکری به حال مردم زیان دیده بالای 40% کنند. چه باید کرد؟
محمد
۲۲:۱۲ - ۱۳۹۳/۰۲/۲۰
به تعویق افتادن طرح کیفی سازی بنزین
باعث رشد پپالایشیها خواهد شد فردا رو بنگر
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت صنعتی پارس خزر (سهامی عام) در ساعت 15 مورخ 1398/04/13 با حضور صاحبان 92/88 درصد از کل سهام و با نمایندگان تام‌الاختیار آنان در محل قانونی شرکت تشکیل شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: