تعداد بازدید : ۷۴۳
کد خبر : ۱۳۰۲۸۹
۲۴ مرداد ۱۳۹۳ - ۱۵:۰۴
معاون توسعه مدیریت، حقوقی و امور مجلس سازمان حفاظت محیط زیست کشور با اشاره به اینکه ۲۱ استان کشور درگیر آلودگی هوا هستند، گفت: در حال حاضر بیش از ۱۰۰ دشت کشورمان نیز به دلیل افت آب‌های زیرزمینی دچار تهدید جدی زیست محیطی هستند. 
 
به گزارش تسنیم، سیدمحمد مجابی در مراسم تودیع و معارفه مدیرکل محیط زیست کردستان با اشاره به توجه دولت یازدهم به مسائل زیست محیطی اظهار کرد: رئیس جمهور در برنامه‌ای که به مجلس شورای اسلامی ارائه کرد به مسائل محیط زیست و دریاچه ارومیه اشاره کردند که این نشان از اهمیت محیط زیست در دولت یازدهم دارد. 
 
وی گفت: در دولت سابق شورای محیط زیست و حتی دو مناطق حفاظت شده منحل اعلام شد و این امر نشان می‌دهد که در یک دولت محیط زیست در اولویت قرار می‌گیرد و در دولت دیگر چندان اهمیتی ندارد. معاون توسعه مدیریت، حقوقی و امور مجلس سازمان حفاظت محیط زیست کشور تصریح کرد: سیاست‌گذاری کلان محیط زیست در مجمع تشخیص مصلحت نظام در حال اصلاح است و در همین راستا کمیته‌ای خاص محیط زیست نیز تشکیل شده است. 
 
۱۰.۶ درصد مناطق کشور در اختیار سازمان محیط زیست است 
وی با اشاره به اینکه ۱۰.۶ درصد مناطق کشور در اختیار سازمان محیط زیست قرار دارد، گفت: در حال حاضر فقط ۲ هزار و ۷۰۰ محیط‌بان در سطح کشور وجود دارد که در همین راستا با کمبود نیروی انسانی و از همه مهمتر عدم انگیزش نیروی انسانی مواجه هستیم. 
 
مجابی با بیان اینکه در حال حاضر برای حفاظت از محیط زیست درگیری های فراوانی داریم، افزود: هم‌اکنون با شرایطی که همه مقید به مسائل محیط زیست باشند فاصله زیادی وجود دارد. 
 
معاون توسعه مدیریت، حقوقی و امور مجلس سازمان حفاظت محیط زیست کشور نقش مردم را در مسائل زیست محیطی موثر دانست و اظهار کرد: بزرگترین و مهمترین افرادی که در محیط زیست نقش دارند مشارکت‌های مردمی و سازمان‌های غیر دولتی و مردم نهاد است. 
 
وی با اشاره به شرایط مناسب و وضعیت جغرافیایی استان کردستان گفت: در کردستان موقعیت‌های بی نظیری همچون وجود مناطق حفاظت شده بیجار و قروه، درختان بلوط و بنه، وجود ۵ حوزه آبخیز و سرشاخه‌های اصلی سفیدرود، زرینه رود و کرخه نشان از اهمیت استان کردستان را دارد. 
 
مجابی تصریح کرد: دریاچه زریبار مریوان با داشتن ۳ هزار و ۱۰۰ هکتار مساحت و داشتن پناهگاه حیات وحش به عنوان بزرگترین دریاچه آب شیرین جهان از دیگر وی‍ژگی‌های این استان است. 
 
وی توسعه را حق جامعه بشری ذکر کرد و گفت: اگر در استان کردستان تاکنون توسعه بی بند و باری صورت نگرفته باید از این به بعد نیز سعی شود که چنین اتفاقی نیافتند چرا که هزینه بالایی دارد. 
 
معاون توسعه مدیریت، حقوقی و امور مجلس سازمان حفاظت محیط زیست کشور افزود: در کشورمان به لحاظ وجود فرهنگ غنی ایرانی و اسلامی مسائل محیط زیست مورد توجه جدی بوده و حتی در حقوق اسلامی ایران به این مسئله بیشتر توجه شده است. 
 
۲۱ استان کشور درگیر آلودگی هوا 
مجابی با اشاره به چالش‌های بزرگ زیست محیطی، خاطرنشان کرد: در برنامه دوم توسعه فقط آلودگی هوا مطرح شد در برنامه سوم توسعه ۵ شهر آلوده کشور درگیر بودند و در برنامه چهارم آلودگی به ۷ شهر کشور سرایت کرد اما اکنون ۲۱ استان کشور درگیر آلودگی هوا هستند. 
 
وی خاطرنشان کرد: در حال حاضر بیش از ۱۰۰ دشت کشورمان نیز به دلیل افت آب‌های زیرزمینی دچار تهدید جدی زیست محیطی هستند که باید سعی کرد در برنامه ششم توسعه بیشتر به مسائل آب و بحران کم آبی توجه شود. 
 
در این مراسم عبدالوحید ریاضی‌فر به عنوان مدیرکل جدید محیط زیست کردستان معرفی و از خدمات ناصح قادری قدردانی شد. 

ramin
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۰۹:۵۳ - ۱۳۹۳/۰۵/۲۵
ما رکورد زدیم جمله ایی بسیار اشنا.....
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت صنعتی پارس خزر (سهامی عام) در ساعت 15 مورخ 1398/04/13 با حضور صاحبان 92/88 درصد از کل سهام و با نمایندگان تام‌الاختیار آنان در محل قانونی شرکت تشکیل شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید:
مسیر "قرن" در گسترش کانال‌های فروش و بازار‌های جدید
سید عبدالرضا مظفری چنیجانی، مدیرعامل و عضو هیات مدیره شرکت پدیده شیمی قرن در گفت‌وگو با بورس نیوز، تاکید کرد که این شرکت در تفکر "برندینگ" صادرات در کشورهای CIS بوده و از صادرات فله‌ای گریزان است.