کد خبر : ۱۵۱۸۱۸
۳۰ تير ۱۳۹۴ - ۱۱:۵۳
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازارهای مالی (ایستانیوز)؛ روز سه شنبه 16 تیر ماه جاری شرکت گروه پتروشیمی سرمایه گذاری ایرانیان ( پترول) تعداد 152 میلیون و 815 هزار سهم معادل 5 درصد از سهام شرکت پتروشیمی پردیس را به قیمت پایه هر سهم 2 هزار تومان روی میز فروش بورس گذاشت که از سوی شرکت بازرگانی پتروشیمی به همان قیمت پایه و بدون رقابت خریداری شد.

ارزش این معامله 300 میلیارد تومان و به صورت یکجا و نقد و اقساط عرضه و انجام شده و و حصه (آورده) نقدی آن پس از گذشت 9 روز کاری از سوی خریدار پرداخت شده است، اما مطابق با اعلام شرکت بورس تا احراز شرایط  این معامله به صورت غیر قطعی در سامانه معاملات بورس باقی می ماند.

بر اساس این گزارش پترول در سال مالی 93 بلوک 5 درصدی سـهام شـرکت پتروشیمی پردیس را به بهای کل 323 میلیارد و 353 میلیون و 900 هزار تومان خریداری کرد که قیمت تمام شده هر سهم "شپدیس"برای این شرکت مبلغ 2116 تومان بالغ می شد.

شرکت بازرگانی پتروشیمی با خرید این بلوک 5 درصدی سهم خود را در ترکیب سهامداران عمده "شپدیس" به طور مستقیم به بیش از 17 درصد معادل یک کرسی در هیات مدیره افزایش داده است.

پترول در حالی از جمع سهامدارای شرکت پتروشیمی پردیس خارج می شود که شرکت بازرگانی پتروشیمی هم اکنون مالک 39 درصدی سهام پترول است.

مالک سهام کنترلی و مدیریتی شرکت بازرگانی پتروشیمی در حال حاضر شرکت سرمایه گذاری ایران است که سه شرکت پتروشیمی پردیس، گروه پتروشیمی سرمایه گذاری ایرانیان (پترول) و صنایع پتروشیمی تخت جمشید از شرکت های سرمایه پذیر مدیریتی آن به شمار می روند.

به گزارش فارس ، سید علینقی سید خاموشی رییس هیات مدیره سرمایه گذاری ایران است که در شرکت پترول به نمایندگی از شرکت توسعه پتروشیمی هزاره سوم (شرکت تابعه)  عضو هیات مدیره و مدیرعامل این مجموعه است.
ناشناس
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۱۲:۴۰ - ۱۳۹۴/۰۴/۳۰
اقای محصصی وقتی جنابعالی میای میگی سهم پترول بین 160 تا 180می ارزد اولا تفاوت 20 تومانی در ارزندگی یک سهم یعنی چی؟ ثانیا اگه تمام سهم پتول را هم جمع کنی یعنی به حقوقیات بگی تمام سهم پترول را بخرید سهمت از 180 بالاتره نمیره متاسفم برات که برای سهمت سقف تعیین میکنی تازه ان زمان که سهمت 137 تومان بود چرا از 160 خودت حمایت نکردی
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
افزایش سرمایه قابل توجه ۹۰۰ میلیارد تومانی

افزایش سرمایه قابل توجه ۹۰۰ میلیارد تومانی "غکورش" در سال جاری

با در نظر گرفتن سرمایه فعلی ۳۰۰ میلیارد تومانی "غکورش" احتمالا  سهامداران این مجموعه باید منتظر یک افزایش سرمایه ۳۰۰ درصدی در سال ۱۴۰۱ در "غکورش" باشند. آنطور که مطرح شده است، این افزایش سرمایه از محل سود انباشته شرکت انجام خواهد شد.
زنگ مجمع

زنگ مجمع "بپاس" به صدا درآمد

مجمع عمومی شرکت بیمه پاسارگاد در تاریخ ۱۴۰۱/۰۳/۲۲ برگزار می‌شود.
سهامداران

سهامداران "خوساز" باهم دیدار کنند

مجمع عمومی شرکت صنعتی محورسازان ایران خودرو در تاریخ ۱۴۰۱/۰۳/۲۱ برگزار خواهد شد.

"حخزر" برای پرداخت سود آماده می شود

شرکت کشتیرانی دریای خزر زمان پرداخت سود به سهامداران را منتشر کرد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: