کد خبر : ۱۶۴۲۰۵
۰۱ خرداد ۱۳۹۵ - ۱۵:۱۸
قاسمی -ارسالی
این شرکت از منظر شفافیت و ارائه به موقع گزارش های مالی در فهرست برترین های بورس قرار دارد این در حالی است که حضور در تابلوی بازار سرمایه، مزیت هایی مانند کنترل و نظارت، کشف قیمت و پرهیز از غلو در گزارش ها را نیز برای شرکت و سهامدارانش به همراه می آورد.

مجمع عمومی عادی سالانه صاحبان سهام شرکت خدمات انفورماتیک به منظور بررسی عملکرد سال مالی منتهی به ٢٩اسفند ٩٤ و تصویب صورتهای مالی، روز یکشنبه بیست و ششم اردیبهشت ماه جاری برگزار شد.

به گزارش بورس نیوز در این جلسه مهندس "سید ابوطالب نجفی" مدیرعامل شرکت خدمات انفورماتیک با ارائه گزارشی از عملکرد سال ٩٤، صنعت مالی را صنعتی خطرناک و پرریسک عنوان کرد و افزود: این شرکت از منظر شفافیت و ارائه به موقع گزارش های مالی در فهرست برترین های بورس قرار دارد این در حالی است که حضور در تابلوی بازار سرمایه، مزیت هایی مانند کنترل و نظارت، کشف قیمت و پرهیز از غلو در گزارش ها را نیز برای شرکت و سهامدارانش به همراه می آورد.
مهندس نجفی تاکید کرد: این شرکت در حال حاضر روزانه بیش از ٢٠٠ میلیون تراکنش را مدیریت می کند و به صورت میانگین روزانه ٣٠میلیون نفر از خدمات شرکت بهره مند می شوند.
وی با اشاره به سرویس دهی به بیش از ٧هزار شعبه بانکی تصریح کرد: در حال حاضر ٤٥ درصد بازار خودپردازهای کشور در اختیار شرکت خدمات انفورماتیک قرار دارد.

او ادامه داد: شرکت خدمات انفورماتیک با ارائه خدمات Total Solution امروز تنها شرکتی است که سیستم کربنکینگ آن، توان پشتیبانی از بانک های دارای بیش از هزار شعبه را دارد؛ از سوی دیگر خدمات انفورماتیک توانسته در طول سالهای اخیر ٣٥ سامانه برای بانک مرکزی طراحی و تولید کند و از فعالیت آنها پشتیبانی به عمل می آورد.

مدیرعامل شرکت خدمات انفورماتیک در ادامه، فعالیت این شرکت را به چهار حوزه تقسیم کرد و افزود: بجز سامانه های حاکمیتی که همه بانک ها از خدمات شرکت استفاده می کنند، در بخش رقابتی گروهی از خدمات «از الف تا ی» به تعدادی از بانک ها ارائه می شود؛ البته بانک هایی نظیر تجارت و کشاورزی تنها بخشی از این سرویس ها را استفاده می کنند.

به گفته مهندس نجفی، گسترش فعالیت های شرکت در پنج ساله گذشته به مراتب بیشتر و چشمگیرتر از دوره ١٧ ساله پیش از آن بوده به عبارت دیگر با طراحی و اجرای سامانه هایی نظیر شاپرک، چکاوک، آریا پایا و شفق و تلاش های صورت گرفته برای پیوند دوباره با شبکه جهانی سوئیفت و بازسازی سامانه های مهم و استراتژیک بانک و کارت ایران و نیز بومی سازی بسیاری از محصولات و تولید سیستم های جدید، حجم فعالیت شرکت خدمات انفورماتیک در دوره پنج ساله اخیر بسیار فراتر از دوره های پیش از آن بوده است.

او همچنین با اشاره به بهینه سازی، افزایش ضریب پایداری، ضریب امنیتی و ظرفیت منابع سرویس‌های NiBN، شهاب، شبکه های بانکی و بین بانکی به منظور ارتقای 10 برابری ظرفیت این شبکه جهت پاسخ به نیازهای آتی سرویس‌های حاکمیتی و امنیتی توسط شرکت خدمات انفورماتیک، یادآور شد: تمامی این اقدامات توسعه ای در شرایطی انجام شد که در سالی که گذشت بیش از 17 میلیارد و 400 میلیون تراکنش شتاب مدیریت شد. این رقم رشد 26 درصدی نسبت به سال 93 را نشان می دهد. همچنین بیش از21 میلیارد تراکنش در سیستم شاپرک صورت گرفت که حکایت از افزایش 21 درصدی نسبت به سال پیش از آن را دارد. این در حالی است که واگذاری 126 میلیون چک هم با سرویس چکاوک مدیریت شد.

مدیرعامل شرکت خدمات انفورماتیک مذاکره با شرکت های بزرگ دنیا همچون IBM، اینفوسیس، مای سیس و... را به منظور انتخاب شریک تجاری در حوزه های مختلف کسب و کار بسیار موفقیت آمیز توصیف کرد.

به گفته وی، عملیاتی شدن سامانه تولید داخل واریز مستقیم آریا – پایا با ظرفیت بیش از 15 میلیون تراکنش در روز و قطع وابستگی به نرم افزارهای خارجی هم از دیگر فعالیت های قابل اعتنای شرکت خدمات انفورماتیک در سالی که گذشت، بود.

مهندس نجفی از دیگر اقدامات صورت گرفته به اخذ موافقت اصولی دریافت پروانه اپراتور مجازی موبایل از سازمان تنظیم مقررات رادیویی و همچنین عقد قرارداد سیستم جامع اتوماسیون/تأمین زیرساخت، سایت، شبکه و ارتباطات وسیع شعب، تجهیزات سخت افزاری و برنامه‌های نرم افزاری مربوط به سیستم Core Banking با موسسه اعتباری نور اشاره کرد

مهندس نجفی در بخش دیگری از سخنرانی خود به پیش‌بینی‌ تغییر و تحولات این حوزه در سال‌‌های 2016 و 2017 اشاره کرد و افزود: در آینده نزدیک، بیش از 60 درصد سرویس‌های بانک‌ها از طریق موبایل ارائه خواهد شد و میل به یکپارچگی سیستم ها سرمایه گذاری 500 میلیارد دلاری بانک ها را جذب خواهد کرد؛ استفاده از رایانش ابری (Cloud Computing) گسترش خواهد یافت؛ تغییر نگاه سرویس‌دهی بانک‌ها به مشتریان و ایفای نقش مشاور و مدیر مالی مشتریان دیگر، ارمغان تحولات پیش رو خواهد بود و آنچه مسلم است، حاکمیت فردا از آن ابر داده ها ( BIG DATA ) در بانکداری است.

خاطرنشان می گردد، سهامداران محترم برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص جزئیات عملکرد و صورتهای مالی شرکت می توانند به سایت سازمان بورس مراجعه فرمایند.


جهت عضويت در كانال تلگرام #اخبار #اقتصادي #بورس_نيوز روي لينك زير كليك كنيد و گزينه JOIN را بزنيد.

https://telegram.me/boursenews_ir

حمید
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۰۹:۱۵ - ۱۳۹۵/۰۳/۰۴
اینهمه تعریف وتمجیدوخودستایی!!!
اونوقت سودنقدی به ازای هرسهم=1400ریال!!!
براساس سودبانکی میشه 8درصد سودسالانه!!!
ازسپرده کوتاه مدت هم کمتر!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
کدام شرکت‌ها تا پایان آبان‌ماه به مجمع می‌روند؟

کدام شرکت‌ها تا پایان آبان‌ماه به مجمع می‌روند؟

شرکت‌ها در این بازه زمانی گزارش عملکرد پایان سال مالی خود را برای سهامداران خود تشریح خواهند کرد و از همه مهم‌تر میزان سود تقسیمی هر سهم نیز در این مجامع به اطلاع سهامداران خواهد رسید.
مجامع این ۲۰ شرکت را زیر نظر داشته باشید!

مجامع این ۲۰ شرکت را زیر نظر داشته باشید!

شرکت‌ها در این تاریخ گزارش عملکرد پایان سال مالی خود را برای سهامداران خود تشریح خواهند کرد و از همه مهم‌تر میزان سود تقسیمی هر سهم نیز در این مجامع به اطلاع سهامداران خواهد رسید.
تقسیم سود ۵۰ تومانی در مجمع

تقسیم سود ۵۰ تومانی در مجمع "فارس"

این شرکت در پایان سال مالی خود میزان درآمدی که از خود بر جای گذاشته ۵۲ هزار و ۴۹۷ میلیارد تومان بود که در مقایسه با سال مالی گذشته با افزایش ۳۴ درصدی همراه بوده است.
مجامعی که در ۲ روز آینده برگزار می‌شوند

مجامعی که در ۲ روز آینده برگزار می‌شوند

شرکت‌ها در این تاریخ گزارش عملکرد پایان سال مالی خود را برای سهامداران خود تشریح خواهند کرد و از همه مهم‌تر میزان سود تقسیمی هر سهم نیز در این مجامع به اطلاع سهامداران خواهد رسید.
تا پایان هفته کدام شرکت ها به مجمع می روند؟

تا پایان هفته کدام شرکت ها به مجمع می روند؟

شرکت‌ها در این تاریخ‌ها گزارش عملکرد پایان سال مالی خود را برای سهامداران خود تشریح خواهند کرد و از همه مهمتر میزان سود تقسیمی هر سهم نیز در این مجامع به اطلاع سهامداران خواهد رسید.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: