کد خبر : ۱۶۴۳۴۷
در گفتگو با معاونت مالی و اقتصادی ماشین سازی نیرو محرکه بررسی شد:
۰۵ خرداد ۱۳۹۵ - ۱۰:۵۹
یارمحمدی
از مهمترین برنامه های شرکت ماشین سازی نیرو محرکه ساخت نیروگاه با ظرفیت تولید 8 مگاوات در سال می باشد که طی دو مرحله صورت خواهد پذیرفت، مرحله اول تولید 2 مگاوات است که با توجه به برنامه ریزی های انجام شده، تا پایان سال جاری به اجرا و بهره برداری می رسد ولی آثار سودآوری این طرح در بودجه سال مالی جاری لحاظ نشده است.

نماد معاملاتی شرکت ماشین سازی نیرو محرکه که 29 اردیبهشت ماه به دلیل ارائه اطلاعات با اهمیت متوقف شده بود، روز گذشته بدون محدودیت نوسان با رشد نزدیک به 9 درصدی بازگشایی و با اقبال سرمایه گذاران همراه شد. این صف خرید در حالی برای سهم "تمحرکه" تشکیل شد که اخبار متفاوتی در خصوص افزایش سرمایه و طرح های توسعه این شرکت در بین اهالی تالار مطرح می باشد.

در همین ارتباط معاونت مالی و اقتصادی شرکت ماشین سازی نیرو محرکه در گفتگو با خبرنگار بورس نیوز اظهار داشت: از مهمترین برنامه های شرکت ماشین سازی نیرو محرکه ساخت نیروگاه با ظرفیت تولید 8 مگاوات در سال می باشد که طی دو مرحله صورت خواهد پذیرفت، مرحله اول تولید 2 مگاوات است که با توجه به برنامه ریزی های انجام شده، تا پایان سال جاری به اجرا و بهره برداری می رسد ولی آثار سودآوری این طرح در بودجه سال مالی جاری لحاظ نشده است.

حمید موحدی در ادامه در خصوص نحوه تأمین مالی جهت ساخت این نیروگاه گفت: طبق طرح توجیهی، قرار بر این است که بخشی از منابع مالی مورد نیاز از طریق افزایش سرمایه از محل آورده نقد و مابقی از طریق تسهیلات بانکی تأمین گردد. که حدود 20 میلیارد ریال از این منابع از طریق افزایش سرمایه انجام می گردد و اثر سودآوری و درآمدزایی این طرح در بودجه سال مالی جاری لحاظ نشده است.

علاوه بر این طرح توسعه در بین اهالی تالار بورس خبرهایی مبنی بر افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی دارایی ها نیز مطرح می باشد که این مقام مسئول در این رابطه گفت: در ماه های پایانی سال گذشته مدارک لازم جهت افزایش سرمایه از محل تجدید ارزیابی دارایی های شرکت تهیه و به سازمان بورس ارائه شده که پس از اتمام ارزیابی های لازم به انجام این افزایش سرمایه همراه با معافیت مالیاتی اقدام کنیم تا ساختار مالی "تمحرکه" نیز اصلاح گردد.

موحدی در خاتمه خاطر نشان کرد: در کنار برنامه های مذکور در مناقصات زیادی شرکت کرده ایم که جمعاً به ارزش 50 تا 60 میلیار تومان می باشد و پس از اجرای این برنامه ها و با اصلاح ساختار مالی شرکت از زیان دهی خارج خواهد شد.


جهت عضويت در كانال تلگرام #اخبار #اقتصادي #بورس_نيوز روي لينك زير كليك كنيد و گزينه JOIN را بزنيد.

https://telegram.me/boursenews_ir

مجید
ROMANIA
۱۲:۰۸ - ۱۳۹۵/۰۳/۰۵
2000تومن میشه

اکنتوری دیگی خواهد شد
ساده ساده
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۲۳:۴۱ - ۱۳۹۵/۰۳/۰۶
با تحولاتی که در شرکت هست سودسازی 300 تومانی در پیش است.
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
افزایش سرمایه قابل توجه ۹۰۰ میلیارد تومانی

افزایش سرمایه قابل توجه ۹۰۰ میلیارد تومانی "غکورش" در سال جاری

با در نظر گرفتن سرمایه فعلی ۳۰۰ میلیارد تومانی "غکورش" احتمالا  سهامداران این مجموعه باید منتظر یک افزایش سرمایه ۳۰۰ درصدی در سال ۱۴۰۱ در "غکورش" باشند. آنطور که مطرح شده است، این افزایش سرمایه از محل سود انباشته شرکت انجام خواهد شد.
زنگ مجمع

زنگ مجمع "بپاس" به صدا درآمد

مجمع عمومی شرکت بیمه پاسارگاد در تاریخ ۱۴۰۱/۰۳/۲۲ برگزار می‌شود.
سهامداران

سهامداران "خوساز" باهم دیدار کنند

مجمع عمومی شرکت صنعتی محورسازان ایران خودرو در تاریخ ۱۴۰۱/۰۳/۲۱ برگزار خواهد شد.

"حخزر" برای پرداخت سود آماده می شود

شرکت کشتیرانی دریای خزر زمان پرداخت سود به سهامداران را منتشر کرد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: