کد خبر : ۱۶۴۳۵۴
در پی انتشار شایعه خداحافظی فطانت از کرسی ریاست سازمان بورس
۰۵ خرداد ۱۳۹۵ - ۱۰:۳۹
جمشیدی
به نظر می رسد، چند وقتی است که برخی سایت ها و کانال های تلگرامی با اعلام این خبر سعی در شانتاژ افکار عمومی اهالی بازار سرمایه را دارند و این رفتارها برخورد مناسب را از سوی مسئولین و نهادهای ناظر می طلبد.

شب گذشته یکی از رسانه های اقتصادی با اعلام این خبر که محمد فطانت به زودی از بورس تهران خداحافظی خواهد کرد، از عدم توافق بر سر جانشین های احتمالی این پست سازمان خبر داد. این در حالی است که رئیس سازمان بورس طی مذاکره ای که با ایشان انجام شده شخصاً این موضوع را تکذیب کرده است.

بر اساس گزارش بورس نیوز، به نظر می رسد، چند وقتی است که برخی سایت ها و کانال های تلگرامی با اعلام این خبر سعی در شانتاژ افکار عمومی اهالی بازار سرمایه را دارند و این رفتارها برخورد مناسب را از سوی مسئولین و نهادهای ناظر می طلبد.

در این شرایط آنچه که مسلم به نظر می رسد بسیاری از فعالان بازار سرمایه از عملکرد محمد فطانت به عنوان سومین رییس سازمان بورس و اوراق بهادار در دوره ریاست یک و نیم ساله وی رضایت دارند. چرا که به خوبی اغلب سهامداران پیگیری های جدی و اقدامات کارآمد این مقام مسئول را جهت رفع مهمترین ابهامات موجود در صنایع مطرح بورسی همچون تعیین تکلیف نرخ خوراک مصرفی واحدهای پتروشیمی، بهره مالکانه معدنی ها و نرخ فروش فرآورده های نفتی شرکت های پالایشی را به یاد دارند و به طور قطع اقداماتی که رییس سازمان بورس در دوره ریاست خود در راستای شفافیت اطلاعات و بهبود شرایط حاکم بر بازار سرمایه انجام داده، اندک نیست و بسیاری از این اقدامات بویژه موارد مطرح شده قابل تقدیر می باشد. بر این اساس از یک سو دلیلی برای تغییر ریس سازمان بورس در شرایطی که از نگاه بسیاری از مدیران، کارشناسان و اهالی بازار سرمایه عملکردی قابل قبول داشته، وجود ندارد و از سوی دیگر به نظر می رسد متولیان بازار سرمایه و نیز مسئولان در وزارت اقتصاد می بایست در سریع ترین زمان ممکن نسبت به شفاف سازی و اطلاع رسانی دقیق در خصوص شایعه مطروحه اقدام نمایند تا در شرایطی که فعالان بازار سرمایه در حالت انتظار و ابهام در خصوص روند آتی بورس بنا به دلایل متعددی همچون احتمال تمدید معافیت مالیاتی افزایش سرمایه از محل تجدید ارزیابی دارایی ها، کاهش نرخ سود بانکی و رفع موانع موجود بر سر راه مبادلات بانکی به سر می برند، فضای روشن و عاری از ابهام در این بازار حاکم شود تا غبارآلودی بورس ناشی از انتشار شایعات این چنینی موجب تشدید روند فعلی نشود.

در این شرایط به نظر می رسد رسانه ها و سایت ها خبری نیز می بایست به گونه ای عمل کنند که موجب تشدید و رواج شایعه پراکنی در میان فعالان بازار سرمایه نشوند و با عملکرد هوشمندانه خود بازیچه دست برخی از افرادی که در دوره ریاست محمد فطانت بساط کاسبی آنها بر چیده شده، نشوند و در ایجاد شفافیت و زدودن غبار و ابهامات از بازار سرمایه بکوشند.


جهت عضويت در كانال تلگرام #اخبار #اقتصادي #بورس_نيوز روي لينك زير كليك كنيد و گزينه JOIN را بزنيد.

https://telegram.me/boursenews_ir

حسن
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۱۰:۴۹ - ۱۳۹۵/۰۳/۰۵
البته این خبر مربوط به سایت ویزین! ... و به نظر می رسه یک شیطنت رسانه ای بعد از مصوبه دیروز مجلس در خصوص استعلام از مراجع سه گانه برای تصدی مدیریتهای حساس می باشد.
علی
-
۱۰:۵۰ - ۱۳۹۵/۰۳/۰۵
یک دوره 5 ساله بورس به پایان رسیده و دوره جدید باید شروع شود و وزیر اقتصاد باید حکم مدیران جدید بازار سرمایه را صادر کند.
علی
ROMANIA
۱۱:۰۶ - ۱۳۹۵/۰۳/۰۵
فطانت روی هم رفته با با توجه به شرایط کلی اقتصاد و کشور خوب بود...یک درصد اافه کردن به ترولانس قیمت شرکتهای بورسی هم خوب بود و ای کاش به ده در صد می رسید
ناشناس
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۱۱:۲۷ - ۱۳۹۵/۰۳/۰۵
شما از تیترهایی استفاده میکنی که ادم میمونه بخنده یا گریه کنه.
علی
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۱۱:۳۹ - ۱۳۹۵/۰۳/۰۵
وقتی معیار شایستگی نباشه ،وضع همینه. در تمام دنیا دانش آموختگان برتر در راس سازمان بورس هستند
کارشناس
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۱۲:۰۲ - ۱۳۹۵/۰۳/۰۵
مگر اقای فطانت چیکار کرده که محبوب شده . توافقات و قراردادهای بسته شده در شرکتها باعث تغییر روند بورس شده است . تا بازار میاد جون بگیره این اقایون عرضه اولیه را میندازن. تا سرمایه شخصی در بورس سوخته نشود درد سهامدار را نمیفهمد.
ناشناس
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۱۲:۲۵ - ۱۳۹۵/۰۳/۰۵
کار خوبی نمی کنند ولی ایشان هم چندان محبوب نیست
رضا
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۱۲:۴۸ - ۱۳۹۵/۰۳/۰۵
از کی تا حالا ایشون مدیر محبوب بورس شده؟!
اصلاً چه کار مثبتی در حمایت از شاخص و حقوق سهامداران کرده!
فقط رشد دو سه ماهه بعد از برجام رو به حسابش نذارین
محمود رضایی
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۱۳:۲۰ - ۱۳۹۵/۰۳/۰۵
پیگیری های جدی و اقدامات کارآمد??????????????!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
جلیلی
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۱۳:۲۴ - ۱۳۹۵/۰۳/۰۵
بود و نبود فطانت تاثیری در روند بازار بورس ندارد . ایشان فقط تابع امور است و نفر بعدی هم متبوع خواهد ماند . اگر توجه کرده باشید گزارشات از بدو ورود ایشان مخدوش تر شده است و اخبار مجامع دلالت از سود و زیان غیر حقیقی دارد
ناشناس
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۱۳:۲۸ - ۱۳۹۵/۰۳/۰۵
الان چی شده فطانت شده مدیر محبوب بورس؟؟؟
ناشناس
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۱۵:۲۶ - ۱۳۹۵/۰۳/۰۵
کاشی اصفهان بالاتر از 3 سال است که بسته شده

قابل معامله کنید حتی بتوانیم با نصف قیمت بفروشیم

چه رئیسی است اخر ...مگر ما سهامدار نیستیم ,مگر ما ادم نیستیم

نماد را باز کنید حداقل چیزی گیرمان میاید تا بتونیم خود را سر گرم با پول حلال خودمان کنیم.

نه شکایتی و نه هیچ اعمال فشاری برای مسببین این وضوع
یاور
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۱۵:۵۹ - ۱۳۹۵/۰۳/۰۵
هر زمان که بورس تهران مثل بورس نیورک سریع شفاف و پول ساز بشه رییسش برای ما محبوب میشه
فعلا که اصلا از این خبرهانیست
پاسخ ها
ناشناس
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۱۲:۴۰ - ۱۳۹۵/۰۳/۰۷
سرعت؟ فعلا که یک نماد سایپاش همه رو سرکار گذاشته و تعطیله
ناشناس
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۱۶:۱۸ - ۱۳۹۵/۰۳/۰۵
فنر سازي خزر 3 برابر شد بعد نامه افزايش سرمايش اومد كدال...... اين يعني فطانت توانايي جلوگيري از درز اطلاعات را ندارد.... بره بهتره
پاسخ ها
امیر
RUSSIAN FEDERATION
۱۸:۴۹ - ۱۳۹۵/۰۳/۰۵
دقیقا همین موضوع چند وقته اعصابم خراب کرده من این سهم140تومن خریدم برای مدت طولانی نگه داشتم بعد از برجام همه خودروئیها چند برابر شدمثلا سایپا80شد250 خاذین200شد750 از خپارس خاور همه خودروئی که چند برابر شد این سهم درجا میزد تا اینکه فروختمش اونهائی که از افزایش از ارزیابی خبر داشتند توی اون قیمت جمع کردند کمتر از1ماه این سهم شد300 یعنی شرکتی که چنین برنامه ای دارد باید3ماه قبل از برنامه های اینده اش سهامداران را در جریان بگذارند تا شاهد چنین معاملات کثیف نباشیم
فعال بورس
-
۱۷:۴۸ - ۱۳۹۵/۰۳/۰۵
با سلام. واقعا جای تعجب از یک سایت که خود را محبوب و مستقل میداند که چنین موضعی بگیرد. ایشان چه شفاف سازی در مورد نرخ خوراک پالایشگاهها انجام داد. هنوزز کخ هنوز است کسی نمیداند نرخ نفت خام و فراورده از کجا می آید و سود پالایشگاهها چقدر است.

در نرخ خوراک نیز مصوبه مجلس داریو و داشتیم و ایسان کاری نکرده اند. نرخ بهره مالکانه که خود دولت و مجلس فهمیدند که در این وانفسای قیمت فولاد و بیچاره شدن سنگ آهنی ها منطقی برای گرفتن ندارد. اگرچه قانون مشابه ساهلای قبل است و یک راه فرار دارد بنام قرارداد با ایمیدرو

ضمنا یادمان بماند که پالایشگاهها را در حداقل قیمت باز کردند و سرمایه مردم را به یک سوم رساندند و افزایش سرمایه سایپا و تغییرات قیمیتی خودروی ها نیز بعدا صدایش در می آید.
ناشناس
-
۱۷:۴۹ - ۱۳۹۵/۰۳/۰۵
با حمایت سازمان و مدیران خودروی قیمت سهام مجموعه وابسته به سایپا 5 برابر شد . کجای این شفاف سازیست . آکنتور نیز مشابه آن
امیر
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۲۲:۵۲ - ۱۳۹۵/۰۳/۰۵
حتما چون سهامداران بدبخت شدن محبوبیت ایشون بیشتر شده!!!
مهدی
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۱۱:۱۹ - ۱۳۹۵/۰۳/۰۶
البته باید دید که شیطنت مربوط به گروهی هست که احتمالا یا بنکی هستن یا زمین ذارن یا کدوم بازار موازی گیر افتادن
که می خوان بورس اوضاعش بهم بریزه
ناشناس
UNITED STATES
۱۱:۳۳ - ۱۳۹۵/۰۳/۰۶
یکی که دانش نداره میره یکی که دانش نداره میاید. سیستم همان سیستم است.
ناشناس
ROMANIA
۱۶:۰۷ - ۱۳۹۵/۰۳/۰۶
بورس نيوز فك كنم خودتون هم از حمايت كننده هاي فطانت هستيد كه أين همه داريد جو ساري ميكنيد.فطانت اصلا محبوبيتي نداره.كارهاي مثبتي كه اشاره كرديد از وظايف أين اقا بوده و بس.الكي جو ساري نكنيد
ناشناس
ROMANIA
۱۶:۵۶ - ۱۳۹۵/۰۳/۰۶
ایشون با عرضه اولیه های پی در پی اونهم شرکتهای زیان ده و باد کرده رو دست دولت به سهامدار از همه جا بیخبر، باعث ضرر و زیان سهامداران، رکود بورس و پائین نگه داشتن شاخص بصورت دستوری گردیدند. تنها اقدام مثبت ایشون افزایش دامنه نوسان به 5 درصد بود. البته ایشون مامور هستند و معزور.
ناشناس
ROMANIA
۱۶:۵۹ - ۱۳۹۵/۰۳/۰۶
زمان آقای صالح آبادی، بورس طعم بورس میداد. الان بورس هیچ شور و هیجانی نداره و شده یه موجود بی رمق و بی حال.
سعید
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۰۰:۰۰ - ۱۳۹۵/۰۳/۰۷
سلام . میشه بفرمایید کجای کارهای ایشان به نتیجه رسیده است ؟؟؟؟؟

1- نرخ خوراک هنوز که هنوز است بلاتکلیف است
2- بهره مالکانه هنوز بلاتکلیف است.
3- از همه مهمتر و مهمتر تعیین تکلیف نرخ فروش و خرید فرآورده هاست که ایشان هنوز آنرا نتوانسته اند حتی یک ذره اصلاح کنند.
هنوز وزارت نفت نفت خام را به پالایشگاهها گران و محصولاتشان را ارزان می خرند.
لطفاً منتشر کنید .
ناشناس
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۰۷:۳۸ - ۱۳۹۵/۰۳/۰۸
تعجبم چطور نوشتید مدیر محبوب این یعنی توهین به چندمیلیون سهامدار

چه تغییری تو بورس ما ایجاد شده که نوشتید محبوب؟؟؟؟؟؟

ساعت کاری و روزی بورس ما که افتضاح

دامنه مسخره نوسان که هیچ جای دنیا نیس

حجم مبنای من در اوردی

باز و بسته شدن های سلیقه ای

رانت زیاد دارندگان اطلاعات نهایی
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
کدام شرکت‌ها تا پایان آبان‌ماه به مجمع می‌روند؟

کدام شرکت‌ها تا پایان آبان‌ماه به مجمع می‌روند؟

شرکت‌ها در این بازه زمانی گزارش عملکرد پایان سال مالی خود را برای سهامداران خود تشریح خواهند کرد و از همه مهم‌تر میزان سود تقسیمی هر سهم نیز در این مجامع به اطلاع سهامداران خواهد رسید.
مجامع این ۲۰ شرکت را زیر نظر داشته باشید!

مجامع این ۲۰ شرکت را زیر نظر داشته باشید!

شرکت‌ها در این تاریخ گزارش عملکرد پایان سال مالی خود را برای سهامداران خود تشریح خواهند کرد و از همه مهم‌تر میزان سود تقسیمی هر سهم نیز در این مجامع به اطلاع سهامداران خواهد رسید.
تقسیم سود ۵۰ تومانی در مجمع

تقسیم سود ۵۰ تومانی در مجمع "فارس"

این شرکت در پایان سال مالی خود میزان درآمدی که از خود بر جای گذاشته ۵۲ هزار و ۴۹۷ میلیارد تومان بود که در مقایسه با سال مالی گذشته با افزایش ۳۴ درصدی همراه بوده است.
مجامعی که در ۲ روز آینده برگزار می‌شوند

مجامعی که در ۲ روز آینده برگزار می‌شوند

شرکت‌ها در این تاریخ گزارش عملکرد پایان سال مالی خود را برای سهامداران خود تشریح خواهند کرد و از همه مهم‌تر میزان سود تقسیمی هر سهم نیز در این مجامع به اطلاع سهامداران خواهد رسید.
تا پایان هفته کدام شرکت ها به مجمع می روند؟

تا پایان هفته کدام شرکت ها به مجمع می روند؟

شرکت‌ها در این تاریخ‌ها گزارش عملکرد پایان سال مالی خود را برای سهامداران خود تشریح خواهند کرد و از همه مهمتر میزان سود تقسیمی هر سهم نیز در این مجامع به اطلاع سهامداران خواهد رسید.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: