کد خبر : ۱۶۴۳۷۱
۰۵ خرداد ۱۳۹۵ - ۱۴:۴۲

در آخرین روز معاملاتی هفته، ارزش معاملات بازار فرابورس از رقم یک هزار و 511 میلیارد ریال فراتر رفت.

به گزارش روابط عمومی فرابورس ایران، معامله‌گران روز پنجم خرداد را با خرید و فروش 345 میلیون و 370 هزار ورقه بهادار به ارزش یک هزار و 511 میلیارد و 500 میلیون ریال در بازار فرابورس به اتمام رساندند.

سرمایه‌گذاری مسکن الوند در کنار بیمه کارآفرین و بهمن دیزل بیشترین افزایش قیمت را تجربه کردند و بیشترین افت قیمت سهام زغال سنگ طبس، نیرو سرمایه و صنایع نسوز توکا شد.

همچنین، بیشترین حجم و ارزش معاملات امروز را ذوب آهن اصفهان با داد و ستد 26 میلیون سهم به ارزش 80 میلیارد و 290 میلیون ریال به نام خود کرد.

طبق این گزارش، آیفکس در ساعات ابتدایی امروز 4 واحد رشد کرد اما به تدریج پایین آمد و در نهایت با 3.15 واحد افزایش نسبت به دیروز عدد 817.23 را نشان داد. پالایش نفت تهران و لاوان بیشترین تاثیر مثبت را بر شاخص گذاشتند.

در بازار اول شاهد معامله 27 میلیون و 440 هزار ورقه بهادار به ارزش 51 میلیارد و 420 میلیون ریال بودیم و در بازار دوم 126 میلیون و 450 هزار ورقه بهادار با رقمی معادل 620 میلیارد و 770 میلیون ریال داد و ستد شد.

اوراق حق تقدم استفاده از تسهیلات مسکن در روز چهارشنبه در تمامی نمادها با افت قیمت مواجه و هر ورقه آن در بازه 790 تا 817 هزار ریال مبادله شد.بیشترین افت قیمت مربوط به اوراق فروردین 95 به میزان 3.4 درصد بود.

همچنین، صندوق اعتماد آفرین پارسیان با معامله 3 میلیون و 160 هزار سهم بالاترین حجم معاملات صندوق‌های قابل معامله را در این روز در اختیار داشت.

در این میان، بالاترین حجم معاملات اوراق با درآمد ثابت به میزان 300 هزار ورقه در نماد اوراق اجاره پترو ریگ رخ داد. مجموع ارزش معاملات اسناد خزانه اسلامی هم در این بازار بالغ بر 100 میلیارد ریال بود.

گفتنی است، در روز جاری شاهد بازگشایی نمادهای معاملاتی شرکت صنایع غذایی مینو شرق، پتروشیمی زاگرس پس از برگزاری مجامع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام و تقسیم سود نقدی هر سهم، نماد معاملاتی شرکت صنعتی و معدنی شمال شرق شاهرود پس از برگزاری مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام و نماد معاملاتی شرکت نفت پاسارگاد پس از ارائه اطلاعات واقعی بودیم.

همچنین، با گشایش نماد معاملاتی "ثتوسا" در بازار پایه توافقی، ثبت معاملات توافقی در نماد شرکت سرمایه‌گذاری توسعه و عمران استان اردبیل از امروز در سامانه معاملات توافقی امکان‌پذیر شد.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
تا پایان هفته کدام شرکت ها به مجمع می روند؟

تا پایان هفته کدام شرکت ها به مجمع می روند؟

شرکت‌ها در این تاریخ‌ها گزارش عملکرد پایان سال مالی خود را برای سهامداران خود تشریح خواهند کرد و از همه مهمتر میزان سود تقسیمی هر سهم نیز در این مجامع به اطلاع سهامداران خواهد رسید.
افزایش سرمایه قابل توجه ۹۰۰ میلیارد تومانی

افزایش سرمایه قابل توجه ۹۰۰ میلیارد تومانی "غکورش" در سال جاری

با در نظر گرفتن سرمایه فعلی ۳۰۰ میلیارد تومانی "غکورش" احتمالا  سهامداران این مجموعه باید منتظر یک افزایش سرمایه ۳۰۰ درصدی در سال ۱۴۰۱ در "غکورش" باشند. آنطور که مطرح شده است، این افزایش سرمایه از محل سود انباشته شرکت انجام خواهد شد.
زنگ مجمع

زنگ مجمع "بپاس" به صدا درآمد

مجمع عمومی شرکت بیمه پاسارگاد در تاریخ ۱۴۰۱/۰۳/۲۲ برگزار می‌شود.
سهامداران

سهامداران "خوساز" باهم دیدار کنند

مجمع عمومی شرکت صنعتی محورسازان ایران خودرو در تاریخ ۱۴۰۱/۰۳/۲۱ برگزار خواهد شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: