کد خبر : ۱۶۴۷۲۰
۱۶ خرداد ۱۳۹۵ - ۱۳:۲۵
مدیر مرکز مطالعات و پژوهش‌های فلکی نجومی قم گفت: گروهی برای استهلال ماه رمضان امروز اعزام می‌شود ولی احتمال رؤیت هلال ماه رمضان وجود ندارد.

محمدصالح نجف امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در قم با اشاره به استهلال ماه رمضان اظهار کرد: با توجه به پیش‌بینی انجام شده احتمال رؤیت هلال برای روز یکشنبه در مناطق آسیا، اروپا و شمال آفریقا با چشم غیرمسلح وجود ندارد.

وی خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه امروز 29 ماه شعبان است، احتیاج به رصد اولیه برای رصد هلال ماه رمضان وجود دارد، بنابراین گروه‌هایی در سراسر کشور برای رصد هلال اعزام می‌شوند، ولی پیش‌بینی می‌شود که امروز احتمال رؤیت با توجه به محاسبات وجود ندارد.

مدیر مرکز مطالعات و پژوهش‌های فلکی نجومی قم با بیان اینکه امروز گروهی از سوی مرکز به احتمال زیاد در بوستان علوی استقرار پیدا می‌کنند، گفت: این گروه با تجهیزات مورد نیاز برای رؤیت هلال اعزام می‌شوند ولی بر اساس پیش‌بینی‌ها و محاسبات فردا هلال در صورت صاف بودن هوا قابل مشاهده بوده و روز سه شنبه اول ماه رمضان است.

وی خاطرنشان کرد: گروه اعزامی مرکز فردا در رصد خانه امام علی مستقر می‌شوند و امکان رؤیت هلال ماه رمضان فردا در صورت صاف بودن هوا وجود دارد.

نجف عنوان کرد: رؤیت هلال ماه امروز با چشم مسلح و غیرمسلح ضعیف است، به دلیل آنکه نور هلال کم است، احتمال رؤیت هلال وجود ندارد. ممکن است برخی افراد در جنوب آفریقا با چشم مسلح این ادعا را داشته باشند که احتمال رؤیت وجود دارد ولی با توجه به وضعیت جوی و فصلی به آسانی این امر مقدور نیست.

وی یادآور شد: با توجه به پیش‌بینی انجام شده احتمال اینکه روز سه شنبه اول ماه رمضان باشد، زیاد است و پیش‌بینی می‌شود ماه رمضان 29 روزه است.
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
افزایش سرمایه قابل توجه ۹۰۰ میلیارد تومانی

افزایش سرمایه قابل توجه ۹۰۰ میلیارد تومانی "غکورش" در سال جاری

با در نظر گرفتن سرمایه فعلی ۳۰۰ میلیارد تومانی "غکورش" احتمالا  سهامداران این مجموعه باید منتظر یک افزایش سرمایه ۳۰۰ درصدی در سال ۱۴۰۱ در "غکورش" باشند. آنطور که مطرح شده است، این افزایش سرمایه از محل سود انباشته شرکت انجام خواهد شد.
زنگ مجمع

زنگ مجمع "بپاس" به صدا درآمد

مجمع عمومی شرکت بیمه پاسارگاد در تاریخ ۱۴۰۱/۰۳/۲۲ برگزار می‌شود.
سهامداران

سهامداران "خوساز" باهم دیدار کنند

مجمع عمومی شرکت صنعتی محورسازان ایران خودرو در تاریخ ۱۴۰۱/۰۳/۲۱ برگزار خواهد شد.

"حخزر" برای پرداخت سود آماده می شود

شرکت کشتیرانی دریای خزر زمان پرداخت سود به سهامداران را منتشر کرد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: