کد خبر : ۱۶۴۷۴۴
مدیر عامل شرکت کارگزاری جهان سهم عنوان کرد:
۱۸ خرداد ۱۳۹۵ - ۰۸:۲۰
یارمحمدی
بازار بورس اوراق بهادار تهران قصد دارد تا با بازارهای بین المللی در ارتباط باشد در حالی که تعطیلات پایان هفته در ایران و تعطیلات آخر هفته بازارهای جهانی با هم اختلاف دارد و این فاصله باعث ایجاد یک خلاء 4 روزه در بازار سرمایه ایران شده است و برای برقرای ارتباط باید از این خلاء کاسته شود.

بازار سرمایه کار خود را پس از تعطیلات با رشد قیمت آغاز کرد و این روند صعودی بازار در روزی از هفته که مدتی است تبدیل به یکشنبه قرمزپوش بازار شده، در حالی رقم خورد که اغلب فعالان و سرمایه گذاران از خلأیی که این تعطیلات در بازارها ایجاد می کنند، غافلند.

مدیر عامل شرکت کارگزاری جهان سهم ضمن بیان این مطلب در گفتگو با خبرنگار بورس نیوز عنوان کرد: بازار بورس اوراق بهادار تهران قصد دارد تا با بازارهای بین المللی در ارتباط باشد در حالی که تعطیلات پایان هفته در ایران و تعطیلات آخر هفته بازارهای جهانی با هم اختلاف دارد و این فاصله باعث ایجاد یک خلاء 4 روزه در بازار سرمایه ایران شده است و برای برقرای ارتباط باید از این خلاء کاسته شود. از طرفی برخی از شرکت های مطرح بورس ایران با بازارهای جهانی و نرخ محصولات در این بازارها ارتباط تنگاتنگی دارند و تحت تأثیر آن با نوسانات مثبت و منفی همراه می شوند.

فرشید اردبیلیون جهانی در ادامه افزود: همچنین بسیاری از اخبار مهم و آمارهای اساسی در اقتصادی کشورهای دیگر در روزهای چهارشنبه و یا پنجشنبه منتشر می شود تا تحلیلگران بر اساس آنها به سرمایه گذاری در بازارهای مالی اقدام کنند. اما این تعطیلات پایان هفته در ایران باعث ایجاد یک خلاء و جاماندن از بازارهای بین المللی شده است و مسئولین کشور باید نسبت به این موضوع مهم و فراموش شده، عکس العملی نشان دهند و از این خلاء حداقل برای بازار بورس کشور بکاهند.

وی در خصوص لیدر پر سر و صدای این روزهای بازار گفت: روند مثبت هفته جاری گروه خودرویی تحت تأثیر اخبار مثبت پیرامون دو مجموعه خودروساز بزرگ کشور می باشد که در این رابطه لازم یک نکته مهم را یادآوری کنم و آن هم اینکه رشد قیمتی یک مجموعه مادر در بازار سرمایه الزامی برای روند صعودی زیر مجموعه های این شرکت ندارد و در برخی موارد روند صعودی یک زیر مجموعه به دنبال اخبار مثبت شرکت اصلی صرفاً تحت تأثیر جو روان مثبت ایجاد شده در این شرکت می باشد و پشتوانه تحلیلی ندارد، (عکس این موارد نیز وجود دارد.)

اردیبلیون جهانی تأکید کرد: این روند مثبت ممکن است طی روزهای آتی نیز ادامه داشته باشد.

این کارشناس بازار سرمایه در خاتمه خاطرنشان کرد: شرکت های حاضر در بازار سرمایه طی چند سال گذشته با انواع مختلف خبرهای منفی مواجه شده و روندی نزولی به خود گرفتند پس بنابراین دیگر چیزی برای از دست دادن ندارند، از طرفی با توجه به بهبود شرایط اقتصادی کشور و رشد قیمت نفت به نظر می رسد دیگر شاهد اصلاح و روند نزولی در بازار بورس نباشیم و با انعکاس اخبار مثبت روند صعودی بورس به مشابه چند ماه اخیر ادامه یابد و در بدترین حالت در سطوح فعلی درجا بزند.


جهت عضويت در كانال تلگرام #اخبار #اقتصادي #بورس_نيوز روي لينك زير كليك كنيد و گزينه JOIN را بزنيد.

https://telegram.me/boursenews_ir

ناشناس
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۰۹:۵۸ - ۱۳۹۵/۰۳/۱۸
بزک نمیر بهار میاد کومبزه با خیار میاد
امینی
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۱۱:۲۷ - ۱۳۹۵/۰۳/۱۸
همین کارشناسان چندوقت پیش صحبت از انفجار بانکی ها می کردند
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
کدام شرکت‌ها تا پایان آبان‌ماه به مجمع می‌روند؟

کدام شرکت‌ها تا پایان آبان‌ماه به مجمع می‌روند؟

شرکت‌ها در این بازه زمانی گزارش عملکرد پایان سال مالی خود را برای سهامداران خود تشریح خواهند کرد و از همه مهم‌تر میزان سود تقسیمی هر سهم نیز در این مجامع به اطلاع سهامداران خواهد رسید.
مجامع این ۲۰ شرکت را زیر نظر داشته باشید!

مجامع این ۲۰ شرکت را زیر نظر داشته باشید!

شرکت‌ها در این تاریخ گزارش عملکرد پایان سال مالی خود را برای سهامداران خود تشریح خواهند کرد و از همه مهم‌تر میزان سود تقسیمی هر سهم نیز در این مجامع به اطلاع سهامداران خواهد رسید.
تقسیم سود ۵۰ تومانی در مجمع

تقسیم سود ۵۰ تومانی در مجمع "فارس"

این شرکت در پایان سال مالی خود میزان درآمدی که از خود بر جای گذاشته ۵۲ هزار و ۴۹۷ میلیارد تومان بود که در مقایسه با سال مالی گذشته با افزایش ۳۴ درصدی همراه بوده است.
مجامعی که در ۲ روز آینده برگزار می‌شوند

مجامعی که در ۲ روز آینده برگزار می‌شوند

شرکت‌ها در این تاریخ گزارش عملکرد پایان سال مالی خود را برای سهامداران خود تشریح خواهند کرد و از همه مهم‌تر میزان سود تقسیمی هر سهم نیز در این مجامع به اطلاع سهامداران خواهد رسید.
تا پایان هفته کدام شرکت ها به مجمع می روند؟

تا پایان هفته کدام شرکت ها به مجمع می روند؟

شرکت‌ها در این تاریخ‌ها گزارش عملکرد پایان سال مالی خود را برای سهامداران خود تشریح خواهند کرد و از همه مهمتر میزان سود تقسیمی هر سهم نیز در این مجامع به اطلاع سهامداران خواهد رسید.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: