کد خبر : ۱۶۴۷۴۹
شرکت کارگزاری نهایت نگر گزارش می دهد:
۱۷ خرداد ۱۳۹۵ - ۱۱:۱۱
اکنون نیز کلیه متغیر های سودسازی شرکت در حداقل قرار داشته و می توان نسبت به سرمایه گذاری با این روش تفکر نمود.کلیه سرمایه گذاران می توانند با مطالعه صورتهای مالی پیش بینی شده سال 95 از کم وکیف برآورد بودجه شرکت برای تصمیم گیری استفاده نمایند.
در این نوشتار نیز به بررسی یکی دیگر از شرکتهای پتروشیمی که متانلی می باشند، می پردازیم و سعی بر آن داریم تا با بررسی دوران 5 ساله شرکت دریابیم که آیا این شرکت پتانسیل انتخاب شدن برای قرارگیری در پرتفوی یک سرمایه گذار با هدف ایجاد یک گاو شیرده را دارد یا خیر؟

بنابر گزارش شرکت کارگزاری نهایت نگر، شرکت پتروشیمی زاگرس از گاز و اکسیژن به عنوان خوراک و ورودی به مجتمع استفاده نموده و پس از فرایندهای عملیاتی، محصولاتی از قبیل متانل و بخار تولید می نماید. مواد اولیه شرکت دولتی بوده و سرمایه گذاران باید از نحوه قیمت گذاری دلاری گاز و نرخ تبدیل دلار به ریال آن نیز برای معاملات خود اطلاعات درست کسب نمایند.

از طرف دیگر با توجه به صادراتی بودن محصولات شرکت، با افزایش قیمت دلار و افزایش دلاری محصولات این شرکت، سود شرکت می تواند از رشد خوبی برخوردار گردد. در نمودار زیر روند قیمتی شرکت را در 5 سال گذشته مشاهده می نماییم.

سرمایه گذاری در بورس با هدف کسب سود نقدی و ایجاد دارایی مولد (پتروشیمی زاگرس)

همانطور که در قبل نیز عنوان نمودیم ما در استراتژی سرمایه گذاری راحت با هدف کسب سود نقدی، به دنبال خرید یک دارایی مولد در بهترین زمان ممکن هستیم تا بتوانیم در کمتراز 5 سال از محل DPS اصل مبلغ سرمایه گذاری خود را بازگردانده و همچنین یک دارایی مولد ایجاد نماییم تا بتوانیم تا آخر عمر خود و فعالیت شرکت، DPS دریافت نماییم، بدون اینکه دارایی مولد یا همان گاو شیرده خود را بفروشیم. با این استراتژی به بررسی دوران رکود و رونق پتروشیمی زاگرس و سودهای پرداختی آن در این دوران می پردازیم.

فرض کنید سرمایه گذار با استراتژی فوق در 5 سال پیش در تاریخ 90.7.10 یک سهم از شرکت را به قیمت روز1260تومان خریداری نموده است. شرکت در طی این دوران 5 مجمع عمومی عادی سالیانه برگزار نموده و به شرح زیر dps توزیع نموده است.

سرمایه گذاری در بورس با هدف کسب سود نقدی و ایجاد دارایی مولد (پتروشیمی زاگرس)

همانگونه که مشاهده می نمایید، سرمایه گذار سهم را با قیمت 1260 تومان خریداری نمود و در طی این سالها توانست با شرکت در مجامع و دریافت سود نقدی معادل 1643 تومان، حدود 1.3 برابر اصل سرمایه خود را به صورت سود نقدی دریافت نماید. با توجه به اینکه شرکت درطی این دوران افزایش سرمایه نداشته است، تعداد سهام سرمایه گذار همان یک سهم باقی مانده و همچنین درحال حاضر دارایی مجانی فرد مورد نظر حدود 900 تومان قیمت دارد.

لذا سرمایه گذار با تشکیل دارایی مولد خود، می تواند تا پایان فعالیت شرکت سود سهام دریافت نماید.

اکنون نیز کلیه متغیر های سودسازی شرکت در حداقل قرار داشته و می توان نسبت به سرمایه گذاری با این روش تفکر نمود.کلیه سرمایه گذاران می توانند با مطالعه صورتهای مالی پیش بینی شده سال 95 از کم وکیف برآورد بودجه شرکت برای تصمیم گیری استفاده نمایند.

ضمنا شرکت در پیش بینی سال مالی 95 خود نرخ فروش متانل صادراتی را 211 دلار، نرخ حمل را 35 دلار، نرخ تبدیل ارزجهت فروش صادراتی را 3500 دلار، نرخ گاز خوراک را8.5 سنت معادل2639 ریال و نرخ گاز سوخت را1650 ریال در نظر گرفته است.

با کلیک بر روی لینک زیر می توانید از دیگر بلاگ های رسانه تحلیلی اجتماعی ارشن بهره مند شوید:

http://www.ershan.ir/pst/feed

تهیه و تنظیم: سیدیاسر مهرآور

خليلي
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۰۰:۲۴ - ۱۳۹۵/۰۳/۱۸
اگر با همان پول ودر همان زمان نوسان گيري ميكرد شايد در آمدش خيلي بيشتربود
ناشناس
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۰۸:۴۳ - ۱۳۹۵/۰۳/۲۰
مصرف آب در صنایع پتروشیمی بسیار بالاست
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
افزایش سرمایه قابل توجه ۹۰۰ میلیارد تومانی

افزایش سرمایه قابل توجه ۹۰۰ میلیارد تومانی "غکورش" در سال جاری

با در نظر گرفتن سرمایه فعلی ۳۰۰ میلیارد تومانی "غکورش" احتمالا  سهامداران این مجموعه باید منتظر یک افزایش سرمایه ۳۰۰ درصدی در سال ۱۴۰۱ در "غکورش" باشند. آنطور که مطرح شده است، این افزایش سرمایه از محل سود انباشته شرکت انجام خواهد شد.
زنگ مجمع

زنگ مجمع "بپاس" به صدا درآمد

مجمع عمومی شرکت بیمه پاسارگاد در تاریخ ۱۴۰۱/۰۳/۲۲ برگزار می‌شود.
سهامداران

سهامداران "خوساز" باهم دیدار کنند

مجمع عمومی شرکت صنعتی محورسازان ایران خودرو در تاریخ ۱۴۰۱/۰۳/۲۱ برگزار خواهد شد.

"حخزر" برای پرداخت سود آماده می شود

شرکت کشتیرانی دریای خزر زمان پرداخت سود به سهامداران را منتشر کرد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: