کد خبر : ۱۶۴۸۶۵
۱۹ خرداد ۱۳۹۵ - ۱۶:۲۹
وزیر خارجه ایران هفته بعد برای شرکت در کنفرانسی در نروژ که در آن وزیر خارجه آمریکا و مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا هم شرکت می‌کنند، به اسلو می‌رود؛ ظریف همچنین قرار است سفری را هم به آلمان داشته باشد.

به گزارش تسنیم، محمد جواد ظریف، وزیر امور خارجه ایران هفته آینده به نروژ سفر خواهد کرد تا در کنفرانس سالانه اسلو در خصوص بازیگران فرآیند صلح و میانجیگران نزاع‌های مسلحانه شرکت کند.

این کنفرانس دو روزه که توسط وزارت خارجه نروژ و "مرکز گفتگوی بشردوستانه" برگزار می‌شود روزهای 25 و 26 خرداد در اسلو جریان داشته و قرار است در آن مقاماتی از کشورهای مختلف از جمله "جان کری"، وزیر خارجه آمریکا، "فدریکا موگرینی"، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا، "یان الیاسون"، معاون دبیرکل سازمان ملل شرکت خواهند کرد.

در این کنفرانس، میزگردها و نشست‌های تخصصی درباره موضوعاتی نظیر سوریه، یمن، لیبی، اوکراین، افغانستان برگزار خواهد شد.

هنوز درباره اینکه آیا قرار است دیدار دوجانبه یا سه‌جانبه یا چندجانبه‌ای درباره موضوعاتی مانند برجام، بین وزیر خارجه ایران با همتای آمریکایی یا خانم موگرینی در اسلو برگزار شود، خبری اعلام نشده است.

وزرای خارجه ایران و آمریکا معمولا در گذشته در حاشیه نشست‌هایی مانند مذاکرات اخیر درباره سوریه در شهر وین با هم دیدار و درباره برجام به گفتگو نشسته‌اند.

یکی از موضوعات جدی که ایران از آمریکا در زمینه اجرای برجام انتقاد می‌کند، مربوط به تعاملات بانکی، بانکهای خارجی از جمله اروپایی با ایران می‌شود. ایران معتقد است آمریکا آنگونه که باید به تعهدات خود در این خصوص عمل نکرده است.

آقای ظریف اخیر گفته است: از دیدگاه ما گام اول بـرای تعاملات بـانکی بـرداشته است، ولی آمریکایی‌هـا می‌بایست، گام‌های عینی را با اراده و قدم‌های جدی بردارند و ما کلیه آثار و پیامدهای این روند را به دقت تحت بررسی داریم.

ظریف همچنین قرار است هفته بعد سفری هم به آلمان داشته باشد که احتمالا سفر وی به اروپا مجموعا سه روز به طول بینجامد.
علی
UNITED STATES
۰۶:۱۱ - ۱۳۹۵/۰۳/۲۰
امیدوارم برود عکس وزیر امور خارجه نروژ را نگاه کند تا شاید وی را موقع ملاقات بشناسد!!
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
تا پایان هفته کدام شرکت ها به مجمع می روند؟

تا پایان هفته کدام شرکت ها به مجمع می روند؟

شرکت‌ها در این تاریخ‌ها گزارش عملکرد پایان سال مالی خود را برای سهامداران خود تشریح خواهند کرد و از همه مهمتر میزان سود تقسیمی هر سهم نیز در این مجامع به اطلاع سهامداران خواهد رسید.
افزایش سرمایه قابل توجه ۹۰۰ میلیارد تومانی

افزایش سرمایه قابل توجه ۹۰۰ میلیارد تومانی "غکورش" در سال جاری

با در نظر گرفتن سرمایه فعلی ۳۰۰ میلیارد تومانی "غکورش" احتمالا  سهامداران این مجموعه باید منتظر یک افزایش سرمایه ۳۰۰ درصدی در سال ۱۴۰۱ در "غکورش" باشند. آنطور که مطرح شده است، این افزایش سرمایه از محل سود انباشته شرکت انجام خواهد شد.
زنگ مجمع

زنگ مجمع "بپاس" به صدا درآمد

مجمع عمومی شرکت بیمه پاسارگاد در تاریخ ۱۴۰۱/۰۳/۲۲ برگزار می‌شود.
سهامداران

سهامداران "خوساز" باهم دیدار کنند

مجمع عمومی شرکت صنعتی محورسازان ایران خودرو در تاریخ ۱۴۰۱/۰۳/۲۱ برگزار خواهد شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: