کد خبر : ۱۶۵۰۱۴
۲۴ خرداد ۱۳۹۵ - ۰۹:۰۹
رئیس دفتر بازرسی مقام رهبری، رمز موفقیت پیامبر گرامی اسلام حضرت محمد (ص) را حکومت بر دل های مردم دانست و گفت: رمز موفقیت روحانیت در مردمی بودن آنان است.

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام والمسلمین علی اکبر ناطق نوری شامگاه یکشنبه در آیین دهمین سالگرد ارتحال آیت الله سیدمهدی یثربی نماینده ولی فقیه و امام جمعه فقید کاشان در مسجد جامع حبیب ابن موسی (ع) این شهر اظهار کرد: پیامبر اسلام (ص) در مرتجع ترین و عقب مانده ترین جامعه مبعوث شدند و از کسانی که چوب و بت ها را می پرستیدند، مسلمان ساختند و به این روش بر قلب ها و دل ها حکومت کردند.

به گفته وی پیوند مردم با روحانیت شیعه و عالمان دینی ناگسستنی است چون روحانیت بر قلب ها حکومت می کند.وی با بیان این که در طول تاریخ جناح های زیادی دشمنی های فراوانی علیه روحانیت داشته اند، افزود: متحدین، مرتجعین، متحجرین و روشنفکران غرب زده تحت تاثیر تبلیغات دوران تفتیش عقاید در اروپا علیه علم و دانش دشمنی داشته اند. عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام خاطرنشان کرد: در دوران حاکمیت کنیسه ها و کلیساها حرکت های ضدعلم، فهم و درک و دانش بدست عالمان مسیحی و رهبران کلیساها آغاز شده بود.به گفته وی بسیاری از دانشمندان از جمله مشهورترین آنان گالیله را به جرم داشتن نظریه علمی محاکمه و کشتند.

ناطق نوری تصریح کرد: متاسفانه این نظریه به سمت شرق نیز آمد و روشنفکران ما که وابسته به غرب بودند همین الگوها را بدون تحقیق و بررسی دینی پذیرفتند و بر نظریه علما و روحانیت تاختند.بگفته وی گروه دیگر شرقی ها، کمونیست ها و توده ای ها بودند که دین را افیون ملت و علما و اندیشمندان دینی را مرتجع و واپسگرا می دانستند.رئیس دفتر بازرسی مقام رهبری اظهار کرد: گروه دیگری از دشمنان روحانیت، سلاطین، پادشاهان، حاکمان جور و سمتگر و همچنین خوانین و قلدرها در مناطق مختلف بودند که به مردم زور می گفتند.وی تصریح کرد: آخرین این سلاطین در تاریخ معاصر رضاخان بود که خواست ریشه روحانیت را بزند، عمامه و عبا و روضه وعزاداری امام حسین (ع) را تعطیل کرد که مردم شیعه ایران در آن دوران مخفیانه با هدایت روحانیت شبها در زیرزمین ها به روضه داری می پرداختند.

ناطق نوری با بیان این که روحانیت درطول تاریخ با همه این دشمنی ها موفق عمل کرده است، گفت: با همه این مخالفت ها و دشمنی ها، روحانیت و علما بر دل ها و قلب های مردم حاکم شدند.وی همچنین تاکید کرد: همان عواملی که باعث شد مبارزه با روحانیت شکل بگیرد در واقع باعث بقای شیعه در جهان شد.ناطق نوری، رمز موفقیت روحانیت را مردمی و خوش خلق بودن، فخر نفروختن و تواضع بیان کرد و گفت: به همین دلیل آنان بر دل ها حکومت می کنند.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با گرامیداشت یاد و خاطره شهید آیت الله سیدحسن مدرس افزود: این روحانی، شجاع، عالم دینی، مجاهد، مبارز، بی اعتنا به دنیا و زاهد مقابل رضاشاه خائن ایستاد و فریاد زد.وی تصریح کرد: از جمله شخصیت هایی که امام راحل از آنان الگو گرفتند، شهید آیت الله مدرس و آیت الله شاه آبادی بود.ناطق نوری یادآور شد: علما و روحانیت در روستاها با زندگی ساده مقابل زورگویی خوانین ایستادند و از حق روستاییان مظلوم دفاع می کردند.وی تاکید کرد: روحانیت شیعه همچنین در دفاع از دین مبین اسلام مقابل توده ای ها و کمونیست ها ایستادگی و مقاومت کردند.وی گفت: مردم ایران با این که چه پیش از انقلاب و چه پس از آن هر روز شهید و جانباز تقدیم انقلاب می کردند اما دست از امام راحل برنداشتند چون امام بر قلب ها حکومت می کرد.وی تصریح کرد: برخی خانواده شهدا سه یا چهار شهید تقدیم نظام مقدس جمهوری اسلامی کردند و نه تنها هیچگاه از امام راحل گله نداشتند، بلکه مادران شهدا پیام می دادند که امام مبادا احساس غربت کنی.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام همچنین تصریح کرد: رهبر معظم انقلاب نیز در طول 27 سالی که رهبری انقلاب را عهده دار شده اند جدای از مردم نیستند و شبها با خانواده معظم شهدا دیدار می کنند.ناطق نوری افزود: حضرت آیت الله خامنه ای با شروع جنگ تحمیلی لباس رزم پوشیدند و با شهید چمران جنگهای نامنظم را علیه دشمن شروع کردند.

رئیس دفتر بازرسی مقام رهبری با اشاره به آیاتی از قرآن کریم گفت: هر عالمی که ایمان به خدا و عمل صالح داشته باشد خدا محبت او را در دل مردم قرار می دهد.

وی با گرامیداشت یاد و خاطره آیت الله سیدمهدی یثربی، این عالم مجاهد را مصداق آیه شریفه مزبور دانست و گفت: این روحانی جلیل القدر مومن و فردی با عمل صالح که همواره با خلق و خوی خوش گرفتاری های مردم را برطرف می کرد.ناطق نوری یادآور شد: آیت الله یثربی افزون بر حضور در جبهه ها و کنار رزمندگان اسلام، برای خانواده های بی بضاعت خانه می ساخت و برطرف کردن مشکلات مردم را بر حج عمره ترجیح می داد.آیت الله سیدمهدی یثربی نماینده ولی فقیه و امام جمعه فقید کاشان و همچنین نماینده مردم استان اصفهان در مجلس خبرگان رهبری در سال 1304 شمسی در کاشان چشم به جهان گشود. وی از محضر مدرسان و استادانی چون مرحوم آیت الله آقای حاج شیخ محمود نجفی و آیات عظام سلطانی طباطبایی، نجفی مرعشی، سیدمحمد محقق داماد، گلپایگانی، اراکی، بروجردی و حضرت امام خمینی (ره) بهره ها برد. تاسیس چندین مدرسه علمیه، مرکز اعزام مبلغ به شهرها و روستاها، صندوق اندوخته جاوید، احداث کتابخانه، تاسیس رضویه کاشانی ها در مشهد مقدس و ساخت بیش از صدها مسجد، حسینیه، درمانگاه، حمام، خانه عالم وخوابگاه دانشجویی از جمله خدمات ارزشمند آیت الله یثربی است.
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
کدام شرکت‌ها تا پایان آبان‌ماه به مجمع می‌روند؟

کدام شرکت‌ها تا پایان آبان‌ماه به مجمع می‌روند؟

شرکت‌ها در این بازه زمانی گزارش عملکرد پایان سال مالی خود را برای سهامداران خود تشریح خواهند کرد و از همه مهم‌تر میزان سود تقسیمی هر سهم نیز در این مجامع به اطلاع سهامداران خواهد رسید.
مجامع این ۲۰ شرکت را زیر نظر داشته باشید!

مجامع این ۲۰ شرکت را زیر نظر داشته باشید!

شرکت‌ها در این تاریخ گزارش عملکرد پایان سال مالی خود را برای سهامداران خود تشریح خواهند کرد و از همه مهم‌تر میزان سود تقسیمی هر سهم نیز در این مجامع به اطلاع سهامداران خواهد رسید.
تقسیم سود ۵۰ تومانی در مجمع

تقسیم سود ۵۰ تومانی در مجمع "فارس"

این شرکت در پایان سال مالی خود میزان درآمدی که از خود بر جای گذاشته ۵۲ هزار و ۴۹۷ میلیارد تومان بود که در مقایسه با سال مالی گذشته با افزایش ۳۴ درصدی همراه بوده است.
مجامعی که در ۲ روز آینده برگزار می‌شوند

مجامعی که در ۲ روز آینده برگزار می‌شوند

شرکت‌ها در این تاریخ گزارش عملکرد پایان سال مالی خود را برای سهامداران خود تشریح خواهند کرد و از همه مهم‌تر میزان سود تقسیمی هر سهم نیز در این مجامع به اطلاع سهامداران خواهد رسید.
تا پایان هفته کدام شرکت ها به مجمع می روند؟

تا پایان هفته کدام شرکت ها به مجمع می روند؟

شرکت‌ها در این تاریخ‌ها گزارش عملکرد پایان سال مالی خود را برای سهامداران خود تشریح خواهند کرد و از همه مهمتر میزان سود تقسیمی هر سهم نیز در این مجامع به اطلاع سهامداران خواهد رسید.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: